Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.05.2022, 21:52   #591
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pręży jak przepaska na sutannie normalnie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2022, 22:01   #592
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,213
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 13 min 57 s
Domyślnie

Babcia zawsze mi mówiła że jak już modzić to po japońsku - nabo gato.
Oprócz sprężynki wjechał zatem również kanisterek
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg FBC06284-80C3-4917-BD1F-D336C1C64E69.jpeg (539.4 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 2E67377B-D191-416E-8867-3C3AE42F3505.jpeg (463.8 KB, 20 wyświetleń)
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2022, 22:09   #593
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Po włosku: NA BENE?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2022, 22:12   #594
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,345
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 8 godz 15 min 51 s
Domyślnie

Wa bene? No nie wiem. Stacje są u nas co jakieś 15-20 km? Chyba, że w tym karnisterku jakieś extrasy.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2022, 22:23   #595
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kwas chlebowy? Albo oliwa lub krzyżmo święte!
Warzywo zaraz będzie zakładał trzeci komplet opon to musi wozić ze sobą to i owo
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2022, 09:35   #596
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,213
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 13 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Wa bene? No nie wiem. Stacje są u nas co jakieś 15-20 km? Chyba, że w tym karnisterku jakieś extrasy.

Jeździj sobie brachu po swojemu, od stacji do stacji, a mi zostaw moje ~300-kilometrowe trasy wyznaczane osmandem z preferencją dróg nieutwardzonych, gdzie przez cały dzień towarzyszą mi głównie rolnicy i dzika zwierzyna, kawę gotuję sobie sam na wodzie z jeziora, zamiast hotdoga mam w plecaku drożdżówkę i ostatnie na co bym ten czas zamienił to szukanie i jechanie gdzieś gdzie mogę zatankować.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2022, 09:41   #597
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,213
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 13 min 57 s
Domyślnie Modyfikacje CRF 300

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Kwas chlebowy? Albo oliwa lub krzyżmo święte!
Warzywo zaraz będzie zakładał trzeci komplet opon to musi wozić ze sobą to i owo

Trzeci to mam aktualnie nadziany :-)

Fabryczne zrzuciłem po 200 km ale jeszcze do nich wrócę. Będzie wtedy paradoks bo nie będzie wiadomo czy są czwarte czy pierwsze.

Drugie zrzuciłem po urwaniu komina, skoro już i tak był plan na montaż trzymaka a mogły zrobić jeszcze tylko jakiś 1k km to postanowiłem zmienić. Trzymam w garażu, drożyzna ostatnio, jeszcze je kiedyś dojadę. Jako piąte czy tam szóste :-)
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2022, 14:03   #598
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

I jak tam Osmand Ci się sprawdza? Dopiero go zacznę używać, ale widzę że wyznacza tylko legalne trasy po ew drogach pożarowych. Niestety w niektórych kierunkach ode mnie albo nie ma pożarówek albo źle wyznacza bo leci tylko asfaltem.
Jeździsz tak jak Ci wskazuje czy to po prostu taki azymut a Ty później sam sobie wjeżdżasz to tu to tam?
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2022, 15:48   #599
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 512
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 57 min 7 s
Domyślnie

Horizon jak w osmandzie ustawisz w opcjach preferuj drogi nieutwardzone to nie ma opcji aby Ci tylko legalne wybierał. Po prostu w oznaczeniach dróg leśnych jest niezły burdel i nadleśnictwa nie mają obowiązku oznaczać, która droga jest leśną dopuszczoną do ruchu a która nie (choć to w zależności od nadleśnictwa się zmienia i coraz częściej można nowe, ładne tablice przy leśnej drodze zobaczyć). Niektóre nadleśnictwa na swojej stronie internetowej udostępniają wykaz dróg leśnych dopuszczonych do ruchu. Można się też posiłkować aplikacją lasów państwowych mBDL - tam zaznaczając daną drogę i wybierając informację o niej można sprawdzić czy to teren leśny czy też brak jest informacji o niej. Teoretycznie jak brak to można jechać. Generalnie zasada wg. leśników jest taka, że jak nie ma znaku o tym, że droga leśna jest udostępniona dla ruchu lub nie ma znaku, że to dojazd do jakiejś miejscowości to wjazd jest zakazany.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2022, 17:42   #600
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,213
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 13 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
I jak tam Osmand Ci się sprawdza? Dopiero go zacznę używać, ale widzę że wyznacza tylko legalne trasy po ew drogach pożarowych. Niestety w niektórych kierunkach ode mnie albo nie ma pożarówek albo źle wyznacza bo leci tylko asfaltem.
Jeździsz tak jak Ci wskazuje czy to po prostu taki azymut a Ty później sam sobie wjeżdżasz to tu to tam?

Sprawdza się świetnie, zwłaszcza jak się ustawi górzysty profil wysokościowy i preferowanie dróg nieutwardzonych. Z legalnością dróg jest tak jak pisze Jabolos, mi się zdarza przegapić jakiś szlaban czy znak wyłączenia, zwłaszcza w weekend ale generalnie uważam żeby nie robić przypałów.

Używam różnie. Najczęściej zakładam sobie zgrubnie 3-4 wierzchołki figury o obwodzie 200 km wśród obszarów zieleni i ruszam. Po drodze wyszukuję jakieś ciekawe obszary, np. takie gdzie linia przerywana przechodzi w kropkowaną i zbaczam pozwiedzać. Albo takie gdzie linia przerywana/kropkowana nagle gdzieś się kończy - i mówię „sprawdzam” Albo zbaczam w ścieżki które widzę przed nosem a nie widzę w Osmandzie Po takim całym dniu mam na blacie 250-300 km i jestem najeżdżony jak koń.

Kaszuby mam nieźle spenetrowane więc czasem też jadę po znanych już trackach i tylko pomiędzy nimi cisnę po warstwie na azymut albo daję Osmandowi poprowadzić jeśli przeskok dłuższy niż kilka km.

Można też w całości po trasach już objechanych, uzyskanych od lokalnej społeczności. Albo na pałę, bez planu i na żywioł - ale to już głównie z 1-2 kompanami.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 469 Dzisiaj 18:18
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.