Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.08.2014, 10:22   #881
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Świat niestety zaczyna dostawać jakieś ogromnej wrażliwości na wszystko.

Wejdźcie sobie na strony wegetarianów i poczytajcie komentarze ludzi. Tak ktoś jedzący mięso to też morderca bez serca , a często idiota , debil , frajer i gorzej. Oni uważają że jedzenie mięsa to przyzwyczajenia dawnych czasów które trzeba jak najszybciej zmienić. Niestety większość ich argumentów to przekrzykiwanie się i wyzywanie. I w sumie nie dotyczy to tylko mięsa , ale też mleka , jajek itp. a pewnie nie długo też owoców i warzyw. I niestety z bardzo małą grupą tych ludzi da się normalnie dyskutować. Ja szanuje każdą uczciwą i kulturalną dyskusje, ale niestety nikt nie przekona mnie do nie jedzenia mięsa , zaczynając rozmowę ze mną od słów "ty jesteś ciemnym zacofanym człowiekiem, mordującym zwierzęta, jak możesz idioto"
Oczywiście myślistwo, a także wędkarstwo jest dla nich praktycznie przestępstwem, a ja łowiący dla sportu/przyjemności ,dla wielu osób jestem po prostu fiutem bez serca. I tak ta wrażliwość przesuwa się odrobinę co roku dla coraz większej ilości "uświadomionych" co pokazuje chociażby afera z całym zafoliowanym prosiakiem w makro. Tak mięso powstaje ze zwierząt, i jak jest się przeciwnikiem zabijania a je się mięso no to coś tu nie gra.

Jest jeszcze gorsza strona powiększania się tej wrażliwości na wszystko.
Mordercy nie możemy zwyczajnie zabić. Musi mieć sprawiedliwy proces, po którym trafi na kilkanaście lat do więzienia. Bo to człowiek i trzeba mieć dla niego zrozumienie. Pedofilowi nie możemy uciąć jaj , bo przecież może być mu przykro. Złodziejowi nie możesz dać porządnie wpie....... bo przecież sobie nie zasłużył.
Facetowi który łazi przebrany za kobietę i każe się traktować jak kobietę też nie można powiedzieć że jest chory psychicznie .

Bo tolerancja , wrażliwość i miłość do całego świata. (oczywiście pomijając nacje przeszkadzające jak myśliwi czy motocykliści, albo wędkarze, a nie długo ludzi zrywających jabłka z drzew , dla własnej przyjemności bo przecież jabłko mogło chcieć samo spaść i nie być zjedzone.)



Tak czy inaczej fajnie się czyta takie dyskusje - do czasu normalnej wymiany zdań i rozmowy i fajnie gdyby tak zostało , bo niektórych lekko ponosi
Gawień jest offline  
Stary 30.08.2014, 11:00   #882
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cóż Gawień. Część z nas jest krótkowidzami. Interesuje nas tylko to co jest koło własnej dupy.

Z tym odczuwaniem i mordowaniem, jakoś nikt nie odniósł się do rybaków.
Tony ryb wyciągane z wody sieciami. czy ktoś w ogóle przejmuje sie wcześniejszym ich ogłuszeniem? Z sieci wprost do ładowni. Zasypać lodem i płynąć dalej.

duże sztuki, wprost z sieci pod nóż, na żywca patroszone, raz dwa.

A w kraju trwa dyskusja nad karpiem, co go w reklamówce niosą. Jak przeżyje to pływa tydzień w wannie (dzieci mają swięto, bo kąpać się nie mozna ), i czekają kiedy sam się odwróci do góry brzuchem, no bo kto i niby jak uśmierci?

Sowizdrzał ma swoje teorie:
Cytat:
i dla kogo, chodzi bardziej o to JAK jest stosowane i przez KOGO

Ogólnie biorąc, Gawień - wrażliwość rośnie, tylko dziwnie strasznie wybiórczo.
Myślę, że jeśli wojna z Ukrainy przeniesie się do nas - to ludzie otworzą oczy co jest naprawdę ważne w życiu.
Bo przerażającym jest, że ludzie nieraz bardziej przejmują się losem bezdomnego psa a kopniakiem poczęstują dziecko proszące o parę złoty na jedzenie.
Ludzie nie chcą widzieć jak jest naprawdę w schronisku dla zwierząt. Przypilnują by urzędnik odprowadził psa do schroniska, bo to jego psi obowiązek. Nie pomysli, że ten pies głodny ale wolny jest dużo bardziej szczęśliwy niż w przepełnionym schronisku. Sam nie poda mu pomocnej łapy. Zaczynamy wymagać od wszystkich dookoła, ale nie od siebie samego.
Ziarko jest offline  
Stary 30.08.2014, 12:27   #883
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 25 min 17 s
Domyślnie

Wiadomo odchyly u ludzi sa nieraz ostre. Ale abstrachujac od jedzenia miesa, politykowania, religii itd, wytlumaczcie mi dlaczego jadac lesna droga motocyklem mam w glowie te przeswiadczenie ze plosze zwierzyne ale wiekszej krzywdy niz te sploszenie jej nie zrobie, gdy ktos tam czesto nawalony wjwzdza terenowka, zasadza sie na ambonie i strzela by zabic? Nie rozumiem tego rodzaju szacunku. Mysliwi z kol lowieckich to nie traperzy na sciezce zycia w niedostepnych gorach walczacy o zycie, zarabiajacy na chleb.
redrobo jest online  
Stary 30.08.2014, 13:02   #884
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Z tym alkoholem to jest bardzo podobnie jak z linkami stalowymi u motocyklistów
Gawień jest offline  
Stary 30.08.2014, 13:09   #885
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 37 min 36 s
Domyślnie

Zgadzam się, że futra są nam już niepotrzebne. Ale mięso jak najbardziej. Przecież myśliwy nie zostawia ustrzelonej zwierzyny w lesie, tylko ja zjada. Skoro i tak jem mięso, to jaka różnica, czy zjem świniaka zabitego w rzeźni, czy dzika zastrzelonego w lesie? Dla mnie duża, bo druga opcja jest dużo zdrowsza. Myślę, że zwierzę, gdyby miało możliwość wyboru, również by wolało żyć na wolności w lesie i zginąć od kuli, niż być hodowanym w ścisku i pasionym chemią, żeby jak najszybciej urosnąć, a później zostać zabitym wiadomo w jaki sposób. Filmiki z rzeźni do znalezienia w internecie. Niech ktoś mi powie, że zwierzę, które ginie z ręki myśliwego, przeżywa większy stres i cierpienie, niż te z hodowli.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline  
Stary 30.08.2014, 13:35   #886
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Redrobo. Obrażasz mysliwych pisząc na dzień dobry że jeździ pijany po lesie terenówką i jeszcze strzela. Widzisz pijanego z bronią? Zadzwoń na policję. Taki nam nie potrzebny.

Na ilu zlotach motocyklowych nie byłem, to też nie widziałem trzeźwych ludzi.

Nie jest problemem sam przejazd. Ale jego częstość występowania oraz hałas. Co innego pyr pyr a co innego wrrrrrrr

Widzisz, jest pewna równowaga. Tam strzelają a tam dają spokój. Nie będzie normalne, gdy My pilnujemy by zwierzyny w lesie miała spokój a na polach "pach", a motocykliści zaczną nam robić odwrotnie - płosząc zwierzynę w pole.

I między bogiem a prawdą, to nie tyle myśliwi są przeciwko motocyklistom. Myśliwy jest w polu zwykle późno w nocy do wcześnie nad ranem gdy Wy śpicie. Na Was skarżą się też całkowicie inni ludzie. A do kogo mogą składać skargi jak nie do lesników, bo to przecież ich teren. I co wówczas może zrobić taki urzędnik - spełnia wolę obywateli. Przepędza motocyklistów. A ma do tego podstawy prawne. Inaczej przecież sprawy i problemu z leśnymi by nie było.
Owszem i leśni się wkurzają gdy cenne dla nich miejsca są rozjeżdżane np. łatwo poddające się erozji wodnej i wietrznej skarpy wydm a będące siedliskami bardzo rzadkich gatunków roślin i owadów - a będącymi jednymi z bardziej ulubionych "piaskownic" dla offroad.
Imho, znów niezrozumiałe jest dla mnie, zamykanie dla motocyklistów nawet poligonów - obiektów (a nie lasów przecież, bo poligon to obiekt) który z założenia służyć miał do jazd terenowych, nawet dużo cięższych pojazdów i poważniejszych "zabaw".

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 30.08.2014 o 13:44
Ziarko jest offline  
Stary 30.08.2014, 14:09   #887
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 25 min 17 s
Domyślnie

Oczywiscie nie kazdy mysliwy spozywa podczas polowania. Przepraszam jesli to zabrzmialo jakbym ocenil cale towarzystwo.
redrobo jest online  
Stary 30.08.2014, 14:38   #888
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

"nie każdy" = czyli sugerujesz że jednak większość? Mamy odważny naród.

Przecież wraca samochodem do domu!? To Oni powodują te statystki w złapanych kierowcach pod wpływem?
Myślisz, że są tak odważni, że nie boją się stracić uprawnień na broń? nie wspominając o uprawnieniach do kierowania?

Nie kolego. Wypić to sobie pozwolą, ale na zakończenie wspólnego polowania, gdy już broń przekażą temu jednemu trzeźwemu do zabezpieczenia.

To co było w latach 70-80tych, początku 90-tych to całkowicie inna bajka niż dziś.

W budownictwie, kiedyś też był zawód: murarz tynkarz akrobata i nikt trzeźwy z pracy nie wychodził. Bo wówczas cała Polska piła dużo więcej niż dziś.

Nie budujcie obrazu na kilku czarnych owcach.
Ziarko jest offline  
Stary 30.08.2014, 16:03   #889
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
składać skargi jak nie do lesników, bo to przecież ich teren. I co wówczas może zrobić taki urzędnik - spełnia wolę obywateli.
Potakiwanie....

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
To co było w latach 70-80tych, początku 90-tych to całkowicie inna bajka niż dziś.
A przepisy wciąz te same, ich egzekutorzy też... Ale oczywiście - masz rację....
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 30.08.2014 o 16:08
sowizdrzal jest offline  
Stary 30.08.2014, 16:05   #890
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Myśliwi na forum przyznają że okresy ochronne są nic nie warte w zderzeniu z rzeczywistością. Teoretycznie nie wolno zabijać ciężarnych samic. W praktyce myśliwi na swoim forum przyznają że często podczas patroszenia okazuje się że zwierze było tuż przed porodem. To wpis myśliwego.
"Koledzy !!!!!
Mam zdjęcia płodów wypreparowanych z dzika strzelonego 14 stycznia a więc zgodnie z kalendarzem. Płody mają wielkość 15- 17 centymetrów. Tak więc nie mówcie że o tym nie wiecie i nie udawajcie oburzonych. (...) Kozy i łanie strzelane 10 stycznia też mają rozwinięte płody.
Pozdrawiam DARZ BÓR"

http://xn--owiecki-mjb.pl/dziennik/f...58178&t=358178

10606514_522406564572339_4160819371470782181_n.jpg

Ostatnio edytowane przez rambo : 30.08.2014 o 16:17
rambo jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.