Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2014, 12:34   #1
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Gospodarkę i profesjonalizm LP widać .... w lesie. Gołym okiem . Wystarczy pójść na spacer do lasu prywatnego w którym była prowadzona ścinka drzew, a potem zobaczyć jak wygląda las administrowany przez LP po ścince drzew. Różnica powala na kolana. Nie jestem za prywatyzacją LP ale bardziej podoba mi się wersja lasu prywatnego, który nie wygląda jak pobojowisko albo miejsce walk z gry komputerowej czołgista.com (czy jakoś tak).
KOKOS jest offline  
Stary 07.06.2014, 14:25   #2
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 481
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 8 godz 32 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KOKOS Zobacz post
Gospodarkę i profesjonalizm LP widać .... w lesie. Gołym okiem . Wystarczy pójść na spacer do lasu prywatnego w którym była prowadzona ścinka drzew, a potem zobaczyć jak wygląda las administrowany przez LP po ścince drzew. Różnica powala na kolana. Nie jestem za prywatyzacją LP ale bardziej podoba mi się wersja lasu prywatnego, który nie wygląda jak pobojowisko albo miejsce walk z gry komputerowej czołgista.com (czy jakoś tak).
Kokos , pozwól że wykorzystam Twojego posta jako przyklad nieznajomości tematu .
Jestem właścicielem paru działek leśnych zwanych prywatnymi lud potocznie chlopskimi.
Ponieważ zdarzyło mi się pracować na wlasnych dzialkach które sąsiadują z LP to mogę w ciemno rozróżnić które są które. LP dbają o drzewostan regularnie (bo taki ich cel) , a działki chłopskie sa zaniedbane (w wiekszosci) , kiepsko i nieumiejetnie zadrzewione.Nie zawsze to tylko niedbalstwo to także brak czasu i ... postawowej wiedzy w temacie.

Pozdrawiam
szarik jest offline  
Stary 07.06.2014, 17:07   #3
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Kokos , pozwól że wykorzystam Twojego posta jako przyklad nieznajomości tematu .
Jestem właścicielem paru działek leśnych zwanych prywatnymi lud potocznie chlopskimi.
Ponieważ zdarzyło mi się pracować na wlasnych dzialkach które sąsiadują z LP to mogę w ciemno rozróżnić które są które. LP dbają o drzewostan regularnie (bo taki ich cel) , a działki chłopskie sa zaniedbane (w wiekszosci) , kiepsko i nieumiejetnie zadrzewione.Nie zawsze to tylko niedbalstwo to także brak czasu i ... postawowej wiedzy w temacie.

Pozdrawiam
Przykład jeden i drugi słaby, bo oparty na pojedynczych obserwacjach, czyli mamy słowo na słowo, czyli nic.

Ale ten brak wiedzy - owszem, prawda. Powtarzam się (po raz n-ty) - brak informowania ludzi,
brak edukowania, brak zapobiegania zaniedbaniom, wykroczeniom, niegospodarności. Na tym kontraście
wielki kołchoz chce budować swoją pozycję. Ustawa sprzed x lat i cały system kształcenia leśników
- ludzi samych w sobie w porządku - miały chronić TYLKO lasy znacjonalizowane przez komunę, bo prywatne było be.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.06.2014, 17:32   #4
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 481
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 8 godz 32 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Przykład jeden i drugi słaby, bo oparty na pojedynczych obserwacjach, czyli mamy słowo na słowo, czyli nic.

Ale ten brak wiedzy - owszem, prawda. Powtarzam się (po raz n-ty) - brak informowania ludzi,
brak edukowania, brak zapobiegania zaniedbaniom, wykroczeniom, niegospodarności. Na tym kontraście
wielki kołchoz chce budować swoją pozycję. Ustawa sprzed x lat i cały system kształcenia leśników
- ludzi samych w sobie w porządku - miały chronić TYLKO lasy znacjonalizowane przez komunę, bo prywatne było be.
Zazdraszczam wiedzy i nieomylności że o skromniści nie wspomnę.
szarik jest offline  
Stary 07.06.2014, 18:24   #5
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Zazdraszczam wiedzy i nieomylności że o skromności nie wspomnę.
szarik, ja to napisałem bez cienia sarkazmu, a już na pewno bez jakichkolwiek negatywnych skojarzeń. Zapewniam Cię, wierz lub nie.
Rzecz w tym, że do prawa czy systemu kształcenia nie można podchodzić przez pryzmat kilku casusów, ale trzeba mieć na uwadze
cały zakres jego obowiązywania. Dlatego jak Ziarko pisze np. ,,tabliczki w calym kraju są niepotrzebne bo ON wiem gdzie U SIEBIE jeździć'',
to ja to określam jako postkomunistyczne pierd***nie i słomiano-zaściankowe podejście do sprawy albo prowokację - z którą szkoda dyskutować.

Podobnie - na Twój przykład, że LP oporządza swoje ochędóstwo lepiej od prywatnych, mogę dać przykłady przeciwne z okolic
Śląska i Zagłębia. Tu lasy prywatne (gminne i wspólnotowe) mają się o niebo lepiej niż te ,,państwowe''. Oznaczone drogi, wytyczone szlaki i ścieżki...

Więc mamy słowo na słowo, ale nie o to w prawie chodzi. No to ja sięgam do genezy takiej sytuacji i wychodzi mi, że to kwestia postaw
kształtowanych przez wychowanie (w tym edukację na poziomie wczesnoszkolnym i zawodowym), kiedy to najłatwiej ,,sformatować''
przyszłych ,,strazników ustroju''. I o to właśnie mi chodzi - liczę na to, że teraz się rozumiemy
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.06.2014, 18:46   #6
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 481
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 8 godz 32 min 25 s
Domyślnie

Luzuję bokserki i idę na spacer do ... lasu.
szarik jest offline  
Stary 07.06.2014, 18:48   #7
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Luzuję bokserki i idę na spacer do ... lasu.
Otwieram piwo, w lesie już dziś byłem Spokojnego spaceru
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.