Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2010, 13:15   #51
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 19 godz 5 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał seaman Zobacz post
MAT Napisałeś coś co według mnie samo sobie przeczy, jeśli wiesz że działanie forum ponosi za sobą pewne koszty, a Ty jesteś członkiem tego forum i ono "dla" Ciebie działa i reszty miłośników motocykli, którzy wybrali właśnie owo forum to dlaczego piszesz ze wprowadzenie składek zakończy żywot forum. Jeśli są koszty to kto ma je ponieść
Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem: składki obowiązkowe zniszczą forum.

Mam jeszcze kilka myśli na temat zaistniałego tematu.
Składki obowiązkowe, czytaj: opłata, za dostęp do cennych treści. A czy za jakiś czas nie okaże się, że autorzy tych treści zaczną domagać się zapłaty za swoją robotę Albo przynajmniej dostępu za darmo Bo niby dlaczego mają się wysilać i jeszcze płacić za oglądanie swoich wypocin I za jakiś czas znów będzie problem, bo wszyscy będą pisać (czyli nie płacić) i skończy się kasa.

Jak rozumiem gwiazdki przy nickach to oznaczenie tych lepszych, którzy wpłacili... Taka sama akcja jak proboszcz wyczytujący nazwiska darczyńców wpłacających kasę na nowy dach. Nazwiska i kwoty. Żenada. Może jeszcze zacznijcie podawać kto ile zapłacił. Nie ma dla mnie problemu, mogę płacić i 100zł rocznie, ale kwota wpłaty to moja indywidualna i niewymuszona decyzja i nikomu nic do tego. Wydaje mi się, że wystarczyło zasygnalizować problem a więcej osób postąpiłoby tak samo.

Teraz wyraźnie i drukowanymi literami:
JESTEM ZA SKŁADKAMI, ALE NIEOBOWIĄZKOWYMI TYPU "CO ŁASKA".
JESTEM PRZECIWKO BLOKOWANIU DOSTĘPU DO FORUM UŻYTKOWNIKOM, KTÓRZY NIE ZAPŁACILI.
JESTEM PRZECIWKO WYRÓŻNIANIU OSÓB, KTÓRE ZAPŁACIŁY

Bez gwiazki zostałem wreszcie prawdziwym czarnuchem, ale chyba o to chodziło
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:26   #52
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Problemem forum jest ilość wejść
Rambo czarny bracie ale pisanie bzdur moim zdaniem jest jednoznaczne z większą ilością wejść. Prędzej bym wziął się za wodolejców i ograniczył ilość postów np. do kilku miesięcznie wtedy każdy by rozważniej pisał i nie właził co 5min, żeby zobaczyć, czy ktoś mu odpisał. Forum nie traciłoby poziomu i może by to uchroniło przed odchodzeniem ludzi którzy wnosili do niego coś naprawdę wartościowego.
Od plotek jest pudelek.

Nie jestem przeciwny składkom.
Jestem przeciwny składkom pod groźbą ograniczenia informacji- na tym polega internet. Pomyślcie jakby zablokowali np. advrider.com czy horizonsunlimited.com i kazali sobie płacić 30$ za czytanie.


Brak informacji jest istotnym problemem. Każdy powinien wiedzieć jakie są koszta i za co płaci. Nie jestem molem forumowym i nie sledze każdego posta, ale teraz po szybkim przejrzeniu głównych działów, nie znalazłem informacji ile tak naprawde kosztuje utrzymanie forum-a taka informacja powinna być przyklejona i widoczna dla każdego, tym bardziej jeśli chcecie wprowadzać obowiązkowe składki. Ludzie nie lubią płacić za coś w ciemno, tym bardziej, że większość się zna tylko wirtualnie.


PS. z chęcią bym wpłacił, ale obawiam się, że jeśli dojdzie do tego, do czego zmierza... to będę tego żałował.
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:29   #53
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mat Zobacz post
Może jeszcze zacznijcie podawać kto ile zapłacił. N
Już widać - w dziale po zapłaceniu ...

Jakoś marny wynik osiągnięty został "dobrowolnością" i tu chyba kłopot jest + problemy techniczne + dyskusja, a nie podawanie rozwiązań...

Panowie mówimy o 20-30 zł rocznie, więc chyba nie w kasie leży problem, a w podejściu / ideologii / mentalności ...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 18.02.2010 o 13:31
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:37   #54
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mat Zobacz post
Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem: składki obowiązkowe zniszczą forum.
A bez zapewnienia finansowania forum samo padnie.

Cytat:
Teraz wyraźnie i drukowanymi literami:
JESTEM ZA SKŁADKAMI, ALE NIEOBOWIĄZKOWYMI TYPU "CO ŁASKA".
JESTEM PRZECIWKO BLOKOWANIU DOSTĘPU DO FORUM UŻYTKOWNIKOM, KTÓRZY NIE ZAPŁACILI.
JESTEM PRZECIWKO WYRÓŻNIANIU OSÓB, KTÓRE ZAPŁACIŁY
Tak jest dzis
Nie ma skladek obowiazkowych, nie ma blokowania, a wyrozniania do niedawna nie bylo, a potem wiekszosc nie wiedziala o co biega z ta gwiazdka

BTW: Jaki jest efekt takiej w/w 'wolnosci', to chyba widac. Liczenie na dobrowolna ofiarnosc to utopia.

I jeszcze jedno: jesli forum bedzie sie rozwijac (czyli zwiekszac liczbe userow i zwiekszac liczbe postow/tresci), to oznacza ze co jakis czas koszty utrzymania tez beda rosly... byc moze osiagniecie kolejnego progu wydolnosciowego zajmie kilka/wiele lat, ale w koncu kiedys znowu go osiagniemy. A ze z takimi 'wymaganiami', jakie potrzebuje nasze forum wkraczamy juz w strefe sprzetu profesjonalnego, to i ceny za to tez sa profesjonalne.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:42   #55
giziu
 
giziu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 614
Motocykl: jeszcze będę jeździł XRV...
giziu jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 22 min 55 s
Domyślnie

Wiedziałem, że kiedyś ten problem wyjdzie na jaw i sprawa pieniędzy przesądzi o być albo nie być na tym forum. Zastanawia mnie tylko to, że ten problem pojawił się nagle. Pytam się...gdzie jest kasa z poprzednich składek? Ponoć była tam kilka tysięcy PLN-ów. Jeżeli została wydana to bardzo byłbym wdzięczny za "rozliczenie".
A teraz do konkretów...każdy, kto czuje się choć trochę czarnuchem bez gadania i proszenia winien wpłacić jakąkolwiek kasę, to że to jakoś kiedyś ustalone, że jest to 30zł i po wcześniejszych wyliczeniach wychodzi, że tyle wystarczy niech tak zostanie, kto chce wpłacić więcej...jego wola. Dziwię się tylko tym 40-paro osobom po co tu wchodzą, jak nic od siebie nie mają zamiaru dołożyć ( nie chodzi teraz o kasę). Jeżeli jest pilna potrzeba konkretnej ściepy to trzeba to zrobić i problem z głowy a nie napierdzielać na forum co możemy albo chcielibyśmy zrobić. LICZĄ SIĘ SAME KONKRETY.
I tak na koniec... w Świnkowie jest klub-stowarzyszenie motocyklowe, w którym składka miesięczna wynosi 30zł ( to jest chore ) a nas nie stać na 30zł miesięcznie.
WSTYD PANOWIE.
Jeżeli trzeba będzie wpłacić więcej kasiorki, nie ma problemu...stać mnie.
__________________
Jednakowoż wybrałem prawidłowo...Afryczkę na Królową
giziu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:43   #56
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,562
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 21 min 13 s
Domyślnie

prawda jest taka, że forum pada (technicznie) nie z powodu pisania dużej ilości postów a WEJŚĆ a więc wywołań i połączeń z bazą.

Ograniczenie wejść na forum ... to tylko połowiczne rozwiązanie.
Można uwalić trochę ruchu poprzez faktycznie blokowanie konkrentych całych działów jak ma to teraz miejsce, ale bardziej restrykcyjnie.
Wiem, że działu podróży na dzień dzisiejszy dla czytaczy nie wyłączymy, jednak mechanika chyba tak.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 13:45   #57
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magnus Zobacz post
Rambo czarny bracie ale pisanie bzdur moim zdaniem jest jednoznaczne z większą ilością wejść. Prędzej bym wziął się za wodolejców i ograniczył ilość postów np. do kilku miesięcznie wtedy każdy by rozważniej pisał i nie właził co 5min, żeby zobaczyć, czy ktoś mu odpisał.
Magnus, czy Ty aby nizej nie pisales czegos o ograniczaniu informacji jako o zlym dzialaniu ?
BTW: Sama liczba wejsc to polowa problemu. Druga polowa (a moze i wiecej jest skladowych, ale uogolnijmy) to sposob korzystania z foruma. Otoz, mysqla zabijaja np. zapytania generowane przez wyszukiwarke forumowa, znacznie bardziej jest to obciazajace niz pisanie czy czytanie postow. A im wieksze forum, tym wiecej ludzi i wiecej tresci - i coraz wiecej ludzi korzysta z wyszukiwarki..

Cytat:
Nie jestem przeciwny składkom.
Jestem przeciwny składkom pod groźbą ograniczenia informacji- na tym polega internet. Pomyślcie jakby zablokowali np. advrider.com czy horizonsunlimited.com i kazali sobie płacić 30$ za czytanie.
Nie tak dawno NYT wprowadzil odplatne korzystanie ze swoich artykulow.. I chyba czesciowo inne serwisy zaczynaja tez to robic.. chyba youtube.. tak to niestety jest, ze wszystko kosztuje. W internecie tez - ino my do tej pory sie przyzwyczailismy, ze wystarczy kliknac i juz jest. Coz, trzeba bedzie zmienic przezwyczajenia, takie czasy ida..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 14:01   #58
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 42 min 13 s
Domyślnie

Przykre jest że niektórzy odbierają składkę jako honorarium lub zapłatę za to co się czyta.

Niestety z kosztami nie uciekniemy trzeba je pokryć i już.
Dobrowolne składki widać nie wystarczają, to co mamy robić wysyłać prośby na kredowym papierze o wpłtę?
Ta składka to tylko i wyłącznie koszty utrzymania. Trzydzieści złoty chyba nikogo nie przewróci finansowo.
W jedności siła więc łączmy się.
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 14:07   #59
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 36 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mat Zobacz post
Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem: składki obowiązkowe zniszczą forum.

Mam jeszcze kilka myśli na temat zaistniałego tematu.
Składki obowiązkowe, czytaj: opłata, za dostęp do cennych treści. A czy za jakiś czas nie okaże się, że autorzy tych treści zaczną domagać się zapłaty za swoją robotę Albo przynajmniej dostępu za darmo Bo niby dlaczego mają się wysilać i jeszcze płacić za oglądanie swoich wypocin I za jakiś czas znów będzie problem, bo wszyscy będą pisać (czyli nie płacić) i skończy się kasa.

Jak rozumiem gwiazdki przy nickach to oznaczenie tych lepszych, którzy wpłacili... Taka sama akcja jak proboszcz wyczytujący nazwiska darczyńców wpłacających kasę na nowy dach. Nazwiska i kwoty. Żenada. Może jeszcze zacznijcie podawać kto ile zapłacił. Nie ma dla mnie problemu, mogę płacić i 100zł rocznie, ale kwota wpłaty to moja indywidualna i niewymuszona decyzja i nikomu nic do tego. Wydaje mi się, że wystarczyło zasygnalizować problem a więcej osób postąpiłoby tak samo.

Teraz wyraźnie i drukowanymi literami:
JESTEM ZA SKŁADKAMI, ALE NIEOBOWIĄZKOWYMI TYPU "CO ŁASKA".
JESTEM PRZECIWKO BLOKOWANIU DOSTĘPU DO FORUM UŻYTKOWNIKOM, KTÓRZY NIE ZAPŁACILI.
JESTEM PRZECIWKO WYRÓŻNIANIU OSÓB, KTÓRE ZAPŁACIŁY

Bez gwiazki zostałem wreszcie prawdziwym czarnuchem, ale chyba o to chodziło

Dawno mi sie na tym forum nie zdarzylo bym się pod czyimś postem podpisal. Mat, zgadzam sie z Twoja ocena od poczatku do konca. Mas zu mnie piwo.

Treści w internecie są bezpłatne, to reguła. Don Kiszoci chcą to zmienić. Nie uda się.
Forum musi się utrzymać z dobrowolnych składek. Placic moga i dostawcy jesli czują się zobowiązani. Jeśli forum się nie utrzyma to znaczy ze nie zaslugiwalo na istnienie. Ze nie wyksztalcilo wsrod swoich uzytkownikow imperatywu moralnego nakazujacego zaplacic owych drobnych pieniędzy.

Forum jest czymś co nas powinno łączyć. Każdy inny kolorek, gwiazdka, ograniczenie dostępu etc. jest czymś co nas różni i dzieli na lepszych i gorszych.

Błędem GTW jest brak przepływu informacji i pewna niefrasobliwość w dobieraniu słów. To akurat latwo jest poprawic. Proponuje w ogole, by stworzyc dzial poswiecony forum. Wystarczy wyrzucić słowo "techniczne" i bedziemy mieli sprawę załatwioną. Będzie tam miejsce do łatwej komunikacji GTW - userzy.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 18:12   #60
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbyszek_africa Zobacz post
OPOZYCJA oby konstruktywna...
Kasa się znalazła, zapłaciłem Mateo za koszulki które rozprowadzałem 1650zł.
10 dni temu pisałem do GTW co z tą kasą zrobic, nie wiedziałem o tym że sytuacja jest tak dramatyczna. Ja sugerowałem te pieniądze przeznaczyć na następną transzę koszulek, cel szczytny i jakiś dochód dla forum. Ale jak komornik puka do drzwi to zapłaciłem, koszulek nie będzie
GTW do tej pory mi nic nie odpowiedziało

[..]

pozdr.
Jako osobiście odpowiadający w imieniu GTW Zbyszku PROTESTUJĘ ODpisałem Ci, co zrobić z kasą koszulkową w naszym kąciku bankierów.. Ale może jakoś przeleciało bokiem niezauważone..
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z cyklu: Co dalej z forum cd. podos Inne tematy 16 24.02.2010 19:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.