Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2010, 07:08   #41
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 42 min 13 s
Domyślnie

Jestem tego samego zdania co większość. Mamy naprawdę silną grupę zarejestrowanych użytkowników. Przypuszczam że w przypadku wpłaty wszystkich bez wyjątku wystarczyła by wpłata nawet połowy tej sumy.

Moim skromnym zdaniem 30 złoty na rok to naprawdę nie jest kwota wysoka za to co się na tym forum dostaje.

Nawet nie chcę myśleć ile bym zniszczył przy próbach napraw bez pomocy doświadczonych kolegów.

Ile według Was są warte pomysły i gotowe recepty na usprawnienie naszych maszyn? Ile reglerów, pomp paliwa, czujników, kontrolek paliwa, lamp fiatowskich zostało naprawione dzięki takim informacjom?

Ile czasu spędzają koledzy przy komputerze żeby podzielić się relacjami z wyjazdów. To są godziny pracy poświęcone innym.

Czy naprawdę nie jest to warte 30 złotych rocznie?

Abonament telewizyjny jest wyższy a nie ma na co patrzeć...
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 07:33   #42
michoo
 
michoo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wydra
Posty: 791
Motocykl: RD03
Przebieg: 69tys
michoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 godz 46 min 27 s
Domyślnie

Również uważam że składka na forum to żadna zdrożna i wygórowana rzecz.

W przypadku nie składkowiczów (w końcu forum w założeniu jest za free) zrobić opcje z bardzo mocno ograniczonym dostępem do poszczególnych działów. Technicznie i jakich i co i jak to raczej się nie wypowiem ale myślę że to dość dobre rozwiązanie.
Płacisz masz opcje full nie płacisz tylko część.
__________________
pozdrawiam
michoo

michoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 08:26   #43
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 42 min 13 s
Domyślnie

Dodam jeszcze że nie powinniśmy się szczypać ze składkami, w końcu nikt tych pieniędzy nie bierze do kieszeni są to nieuniknione koszty i tyle.

no chyba nie chcemy sytuacji np:
-naprawa reglera wyślij sms - a na numer 7236 (7PLN+Vat)
-chcesz sie dowiedzieć jek przygotować się na wyjazd na Ukrainę wyślij sms na numer 3453 (4 PLN+Vat)

Kurcze nie fajnie by było
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 08:57   #44
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,781
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 14 godz 38 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
ten serwer posiada ograniczenie mocy i połączeń z bazą danych.
wygląda to tak, że mamy x% mocy procesora głównego (procesor/procesory są dzielone na wielu takich jak my) i nasz przydział bardzo często jest za mały aby obsłużyć nasze forum.
Dodatkowo maksymalnie jest 50 połączeń z bazą, czyli innymi słowy jeśli w okresie paru sekund naraz ponad 50 chłopa chce wejść na forum to policjant mówi spierdalaj, limit wyczerpany.
Dodatkowo obydwa czynniki się nakładają na siebie i bardzo często przynajmniej jeden występuje - zresztą mało ważne który, bowiem forum dla nas nie działa ... stąd potrzebne zmiany.

Ograniczenie do czytania tylko niczego nie zmieni.
Prędzej dostęp dla niezalogowanych, jednakże ilość dzienna użytkowników, szczególnie gdy jest dym na forum przekracza i tak możliwości serwera, bo 80% ruchu generują zalogowani
Ramires i tego też brakuje - ja zajmuję się IT i dla mnie to jasne jak słońce ale ktoś kto nie siedzi w tym na co dzień skąd ma wiedzieć.
Pamiętajcie (admini, GTW - czy jak was tam zwać ) informacja to potęga - może nie byłby tej dyskusji jakby ktoś jasno i klarownie to wcześniej objaśnił
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 09:10   #45
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 19 godz 5 min 6 s
Domyślnie

Patrzę, czytam i myślę....
Nie podoba mi się to wszystko.
Jak ktoś napisał, weszła polityka.
A polityki nie lubię i trzymam się z daleka...
Składek nie wpłacałem, mimo że pojawiłem się na forum kilka lat temu.
Nie będę się tłumaczyć dlaczego. Tak wyszło.
A teraz wypalił temat: jak nie zapłacisz, nie będzie dostępu.
Nie o to chyba w tym wszystkim chodzi. Wiem, że są koszty, ale z doświadczeń swoich i innych wiem, że takie akcje to z reguły początek końca zacnej inicjatywy.
Moim zdaniem składki powinny być dobrowolne. Nie można dopuszczać do sytuacji "płacę i wymagam". A jestem przekonany, że tak się to skończy.
Gdybym dostał maila: "Ratunku, nie ma kasy na serwer" - reakcja byłaby automatyczna. Razem z zaległościami i odsetkami. Na hasło "płać albo sp...." pojawia się opór.
Znam osoby (nie będę wytykał paluchami), które jeszcze kilka miesięcy temu pluły na składki i na zmuszanie ich do wpłat, a teraz są pierwsi w głoszeniu niefajnych haseł, bo musieli zapłacić. Znam osoby, które były absolutnymi pionierami AT w naszym pięknym kraju, a na nowym forum w ogóle się nie zarejestrowały, przeczuwając chyba co się święci.
Nie jestem supernadaktywnym użytkownikiem. Głównie czytam i jak nie mam nic konstruktywnego do napisana to nie piszę. Nie lubię śmieci. Ostatnio czytam coraz mniej, bo to co widzę przestaje mi się podobać. Forum staje się coraz mniej czytelne i coraz bardziej zaśmiecone.
Zarejestrowałem się na forum nie tyle dla zawartych tu informacji co dla poznania tej bandy czarnuchów, która zaczyna świrować
Nie wiem ile jest osób, które myślą podobnie. Może jestem sam.
Więcej nie ściemniam i dalej knuję.
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 10:39   #46
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,104
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 18 godz 56 min 7 s
Domyślnie

Mat niestety ale doszło do sytuacji ze składka jest dobrowolna to nikt nie płaci co rozumiem, bo poco skoro jest free. Obawiam się ze za rok sytuacja się powtórzy i znów trza będzie robić dym o składkę. Nadal pragnę zauważyć jeśli chcecie utrzymać serwer za friko to znajdźcie reklamodawce który w zamian za reklamę będzie utrzymywał nam serwer ale wtedy będzie "płace i wymagam" to jest zadanie tych co płacić nie zamierzają.

Mat , Babel macie zupełna racje ze brak informacji o zaistniałym stanie rzeczy jest poważna wada, tylko naprawdę my nie mrzemy robić tych akcji co rok

Bycie czarnuchem to nie posiadanie motocykla africa twin zrozumcie,
Ciesze się ze wielu ludzi których dane mi było poznać, myśli podobnie i popiera sugerowane zmiany. Dla nas składkowiczów przeciecz nic się nie zmieni, zmieni się dla tych którzy maja nas w dupie.
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 10:48   #47
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mat Zobacz post
Patrzę, czytam i myślę....
Nie podoba mi się to wszystko.
Jak ktoś napisał, weszła polityka.
A polityki nie lubię i trzymam się z daleka...
...Nie lubię śmieci. Ostatnio czytam coraz mniej, bo to co widzę przestaje mi się podobać. Forum staje się coraz mniej czytelne i coraz bardziej zaśmiecone.
Zarejestrowałem się na forum nie tyle dla zawartych tu informacji co dla poznania tej bandy czarnuchów, która zaczyna świrować
Nie wiem ile jest osób, które myślą podobnie. Może jestem sam.
Mat nie jesteś sam, myślę tak samo. Nie dziwne ze serwer przeciążony jak większość wątków jest o dupie Maryny typu: " rocznica tysięcznego posta, jaka u was zima, czy połamało mi się lusterko w garażu"
Nudzi wam sie w pracy
Na początku wątku było 20zl, później 30 i 40 za rok będzie 50 i 100 zl.
Dojdzie do tego, że nie pasja nas będzie łączyc tylko kasa (a właściwie to dzielić) i na zlocie, żeby sie z kims napić trzeba będzie mu okazać dowód wpłaty.
Jestem za reklama i przeciw obowiązkowym składkom.
Wole żeby mnie wkurwiała reklama niż Wy !!!

PS. i tak jak pisze Mat jak by przyszła wiadomość "Pilnie potrzebna kasa" to normalny odruch-wpłacam. A jak przyjdzie wiadomość "Wpłać albo spierdalaj" to spierdalajcie...
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 10:49   #48
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Jestem tutaj stosunkowo od niedawna. Ale w momencie wejscia wiedziałem że skoro chcę korzystać z dobrodziejstw wiedzy zawartej na tym forum, będe miał moralny obowiązek wpłacić co nieco na potrzeby oragnizacyjne. Postanowiłem że jak tylko Afri bedzie u mnie to wpłacam i tak też sie stało. Więc jestem także za rozwiązaniem mocnego ograniczenia treści forum dla tych, którzy nie wpłacili składek. 30 zł to zaledwie kilka litrów paliwa.

Ale mam też kilka uwag. I to cierpkich uwag pod adresem moderatorów!!! To co sie dzieje w "dziale technicznym" to katastrofa. Ten dział powinien zawierać suche wiadomosci techniczne. A tymczasem po poście cos wnoszącym pojawia sie kilka postów typu: o jak fajnie, ja też tak chcę, super. To są bzdety nic nie wnoszące do tematu. Potem ktoś szukający rozwiązania, nurtujacego go tematu, musi filtrować śmieci i przedzierać się przez niepotrzebne dyrdymały aby znaleźć rozwiązanie. To wszystko od ręki powinno byc kasowane i wypieprzane w kosmos a autorzy upominani. I TO JEST ZADANIE MODERATORÓW!!! Efektem tego, byłoby mniejsze śmiecenie a co za tym idzie obciążanie, już nadwyrężonego forum. Poza tym działy techniczne stałyby się przejrzyste i dające komfort szukajacym wiedzy technicznej. Jak miałem sporo wolnego czasu zajmowałem się moderacją forum volvo. I tam nikt się nie cackał. Wszystko nie na temat w działach technicznych było kasowane i tyle. Tutaj jak widze jest niestety spory burdel. To wg mnie trzeba poprawić.

Trzecia sprawa to sprzedawcy forumowi. Skoro juz są i dają atrakcyjne ceny to chwała im za to. Owszem zarabiają na tym trafiając od razu w odpowedni target odbiorców. Ale czy my z tego nie korzystamy? Mamy to co chcemy, w dobrych cenach i jeszcze podane na talerzu. Owszem, jakieś opłaty mogliby wnosić. Ale w ich przypadku to zostawiłbym ich sumieniom. Czyli opłaty dobrowolne i suma zgodna z decyzją sprzedawcy.

Ostatnio edytowane przez diverek : 18.02.2010 o 11:16
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 11:35   #49
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Do Mata i Magnusa
Panowie, koledzy, czarnuchy jedne

Możliwe że nie mieliście okazji przeczytać ostatnich postów np Ramiresa, który w spokojny i rzeczowy sposób wyjaśnia problem sypiącego się forum. Problem nie leży po stronie (jak sam myślałem np ) że brakuje jakiegoś miesjca na dysku czy coś, i że teksy typu "o tez tak chce" czy "o fajnie" obciążają jakość specjalnie forum. Dwa, nawet sobie wydumałem że największym problemem jest ładowanie zdjęć na serwer forumowy, zamiast te zdjęcia wrzucić na imagekrzak, picase, flikra i te inne. A to się okazuje że gówno prawda
Problemem forum jest ilość wejść, domniemam że pewnie chodzi i wizytówke forum AT czyli dział podróże. Więc nie złoście się na głupie posty o których jest wyżej. Uznalismy że składka na forum, ma być poprostu częścią bycia czarnuchem, częścią bycia tu na forum. I jeśli nawet bedzie nas 300 muzina jak kiedyś, to 30zł zupełnie starczy i nie będzie żadnych 50 czy 100zł. Naprawde. Nawołuje i wzywam Was obu , bo tych co napisali że srają to już nikt nie zachęci, do dołączenia do pospolitego ruszenia czarnego forumowego narodu. Wiecej, nawet proszę. Kasa jest Nam potrzebna. Proszę pomóżcie
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 11:53   #50
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,562
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Kurde blat - Rambo, w pełni dla odmiany popieram to co napisałeś.

Chyba dotarła do Was świadomość, że mamy przezajączkowane. Teraz szczególnie, gdy pojawił się kontrowersyjny temat ilość wejść jest masakrycznie duża i forum autentycznie nie wyrabia.

Sam teraz mam mniej czasu w ciągu dnia na pilnowanie wszystkiego, bo etat i inne obowiązki zwaliły mi się nagle ... jednak wczoraj wieczorem blisko 4 godziny starałem się uzyskać stabilną kopię bazy, aby w razie "W" mieć z czego odtwarzać. Mogę swierdzić, że częściowo się udało ... ale nie bed problemów ... nie będę zanudzał technicznymi tematami bo to nudne

Miłego dnia
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z cyklu: Co dalej z forum cd. podos Inne tematy 16 24.02.2010 19:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.