Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.12.2009, 20:21   #41
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,626
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 19 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Tzn, że te skośnookie skurczybyki wypuszczą takie cudo, czy Ty po cichu otwierasz fabrykę
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2009, 21:17   #42
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Paweł, a co jest nie tak z 2610..? przeca on jest spoko do auta. Sam używam tu i tu cały rok.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2009, 21:28   #43
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 21 min 10 s
Domyślnie

Jest praktycznie na stałe zabudowany w moto /instalacja i inne pieriestrojki - nawet oryginalny kabel poszedł "pod nóż" i teraz bym musiał to wszystko od nowa kompletować a jakoś nie bardzo mi się chce, więc dlatego będę czegoś szukał do katamarana/.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2009, 23:02   #44
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

ten c-510 to tania zwykła navi.
Te nowe w ogóle mają 4 razy mniej funkcji niż np 2610.
Ja mam dwa jeden na moto a drugi aucie. Drugi kupiłem na zapas bo nic nie jest nieśmiertelne, a nowości z navi są coraz uboższe w nawigowanie.
Jest ich troche na ebaju niemieckim, mozna powalczyć jeśli masz ochote
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2009, 10:28   #45
BASSRIDE
 
BASSRIDE's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 30
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BASSRIDE jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 5 min 42 s
Domyślnie

Z góry uprzedzam ze jestem laikiem
mam zamiar kupić coś niedrogiego na początek, pomyslałem ze ten GPS GOCLEVER lub MIO 200 będzie OK, ma slot kart pamieci, ale Rambo napisał:

Cytat:
Pablo jak ma być tak na karty to tylko garmin
I teraz idzie pytanie..prawdziwa petarda idzie
W tym GPS GOCLEVER tez da się ładować mapy wkładając nowe karty? Np jadę sobie na wielki trip przez kilka krajów, połowa na jednej karcie połowa na 2-giej. Czy moge po prostu w połowie drogi wyjąć 1-szą kartę i wsadzić nr 2? Wszystko będzie ok?
__________________
KTM 950 Adventure S 2003
BASSRIDE jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2009, 10:42   #46
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Można ale nie trzeba. W większości PNA na windows CE po odblokowaniu na karcie jest jakby cały soft od navi. Kupić 8GB jedną karte i tyle. Karty czaaaasem padaja, i można mieć drugą jako backup. Cała europa miesci się na 2giga.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2009, 10:52   #47
BASSRIDE
 
BASSRIDE's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 30
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BASSRIDE jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 5 min 42 s
Domyślnie

no to mi wyszło, że najlepszy stosunek jakosci do ceny ma
http://allegro.pl/item846964865_gps_..._cena_feu.html

nan zestaw scala rider (słuchawki BT) dlatego mysle ze dobrze byłoby kupić navi z bluetoth. Nie trzeba zawsze wpartywac sie w ekran, mozna słuchać komend głosowych
__________________
KTM 950 Adventure S 2003
BASSRIDE jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2009, 11:05   #48
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Jedna uwaga dla milosnikow Windowsa - jesli zdarzy sie Wam totalne wyladowanie bakterii, albo padzik systemu po ktorym tylko twardy reset pomaga - to wtedy dobrze jest miec ze soba na karcie soft*, ktory sie sam instaluje (np. iGo tak wlasnie ma, i chyba Automape mozna w ten sposob spreparowac) po wlozeniu karty.. bo inaczej bedzie dupa zbita
BTW: Kilka razy pozyczalem PDA kolegom i mimo moich uwag coby na pewno wylaczali grata, a i podlaczenie do prundu co jakis czas nie zaszkodzi, oczywiscie olewali to, PDA sie rozladowalo do szczetu a kumple dzwonili do mnie po nocy z prosba o ratunek bo nawi nie robi a oni chca do domu
Garmin takiego/tego problemu nie ma.

* albo brac laptoka z instalka softu nawigacyjnego, kabelek USB etc.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2009, 11:06   #49
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

da radę, z tym, że na każdą kartę będziesz musiał nagrywać też oprogramowanie.
Zresztą jeśli będziesz miał kartę ponad 2gb to wątpię abyś nie wyrobił się z mapami na jednej, chyba, że chodzi o względy organizacyjne.
Do mnie już doszedł ten goclever i mam bardzo mieszane uczucia, podzielę się tu pierwszymi wnioskami po 2 dniach walki z materią.
Są 3 podstawowe problemy :
1. ekran nie da się obracać (programowo) - czyli chodzi tylko w trybie landscape - cóż, do przeżycia, choć sam wole portrait
2. po resecie wycinana jest w pień zawartość RAMu, godzina, poprawki dla odbiornika GPS. Czyli jeśli sytuacja zmusi Cię do resetu odbiornika to wszystko co jest zapisane po za kartą (np. ustawienia niektórych programów) jest tracone.
3. GPS za pierwszym razem (i po resecie) bardzo długo i ciężko łapie fixing - musiałem go wyrzucić na dwór na 30 minut, bo na parapecie nie był w stanie. Moduł GPS wysyła w tym czasie jakieś dziwne informacje (widzi nawet 22 satelity i lokuje gdzieś w Norwegii albo Japonii). Jak już pierwszy raz złapał dobry namiar to kolejne łapie szybko - o dziwo nawet w domu niedaleko okna mu się udało zafixować. Niestety musiałem go teraz zresetować więc wygląda na to, że zabawę będę musiał zacząć raz jeszcze.
W warunkach 'bojowych' znaczy to mniejwięcej tyle, że jeśli będziemy musieli zresetować urządzenie to przez ok. 20 minut będzie ono zupełnie niezdolne do nawigacji (jeśli będziemy jechać to nawet i dłużej, bo wtedy ciężej o fixing).
Zamówiłem 2 sztuki (jedna dla kolegi), jedna trzyma na baterii do 30-40 minut na GPSie (są używane - powystawowe) - jest to zupełnie wystarczające do nawigacji na moto, w drugim bateria nie trzyma 15 sek, ale będzie reklamowany z powodu uszkodzonego portu USB (przerywa).
Z zalet :
- niewątpliwie cena jak za taki zestaw
- duży czytelny ekran
- po pierwszym zafixowaniu odbiornik GPS działa poprawnie (kolejne łapie szybko - do resetu)
- zupełnie znośny procesor - daje radę płynnie odtwarzać filmy przycięte (przeskalowane na kompie) do rozmiarów ekranu (480x272 px) (TCMP)
- udało mi się odpalić i złapać fix na MobileXT (garmin), TomTom (7.910) i OziExplorer'ze
- dobrze nadaje się do czytania książek - wtedy bateria starcza na ok. 1,5h.

Czy mogę polecić? Mam bardzo mieszane uczucia, głównie przez reset i wszystkie jego następstwa.Trochę musiałem się nasiedzieć, żeby zmusić go do współpracy. Niemniej wygląda na to, że po pierwszych trudnościach urządzenie daje nadzieję na dobrą współpracę (nawigację) - na pewno będę je jeszcze testował, może uda się coś więcej osiągnąć.
Niech każdy po przeczytaniu zdecyduje sam, czy to dla niego akceptowalne trudności w zamian za cenę. Ja jeszcze potem dam znać, czy u tego sprzedającego nie było trudności z reklamacją tej wadliwej sztuki.

pozdrawiam, Adam

P.S. oryginalny soft do tej navi to taka bida z nędzą, że po za kalkulatorem to nawet nie ma sensu odpalać - od razu trzeba odblokowywać i instalować coś używalnego.

Ostatnio edytowane przez fxrider : 14.12.2009 o 11:13
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2009, 11:24   #50
BASSRIDE
 
BASSRIDE's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 30
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BASSRIDE jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 5 min 42 s
Domyślnie

Dzieki za test
niestety aukcja juz sie skonczyła, wszystkie 40 sztuk poszło do ludzi.
Mam nadzieje ze te problemy o których piszesz nie dotyczą wszystkich modeli goclewera, ja zastanawiam sie nad innym (z BT)
Napisz jeszcze jak zamocowałes go na moto, zykła przyssawka na szybe czy cos kombinowałeś?
__________________
KTM 950 Adventure S 2003
BASSRIDE jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tania nawigacja GPS Mecia Hardware 150 08.08.2016 14:08
pad jako nawigacja Andrzej Hardware 35 18.03.2013 20:38
Nawigacja-gps myku Zastosowanie praktyczne 318 10.09.2010 08:55
nawigacja Dzieju Zastosowanie praktyczne 21 03.12.2009 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.