Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 13.01.2020, 17:53   #10
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o silnik mocy pod dostatkiem. Ja używam w zasadzie tylko mapy Sport ( jeszcze jest Touring i Rain)
Spalanie średnio 6,5 l/100 km. Jeżdżę raczej szybciej niż wolniej ;-). Przy podróżowaniu na wschodzie z prędkościami ok.90-100km/h spalanie spada do 5l/100 km. Oleju nie bierze (wbrew obiegowym opiniom pojawiającym się w internecie). Wymieniam co 10 tys. km choć producent przewiduje interwał 20 tys. km. Olej 15w50 i tego się trzymam. Świece , 4 szt. wymieniam col 20 tys. km. Zawory - kontrola co 20 tys. km. Regulacji (wymiana płytek, rozmiar 6,48 mm chyba o ile dobrze pamiętam ) wymagały po 40 tys. Robiłem sam.
Zbiornik paliwa 24 litry. Średnio tankuję co ok 300-330 km. Często awarii ulega pływak wskaźnika poziomu paliwa - typowa usterka. Ja wymieniałem dwa razy. Na razie ok. Można jeździć wg wskazań licznika.
Hamulce brembo bardzo dobre. Sprzęgło hydrauliczne podobno trochę twarde.
Tempomat jest choć taki prosty. Tylko ustawienie prędkości i brak innej regulacji (+-). Do jazdy w grupie raczej nieprzydatny.
Wymiana oleju w lagach po 40 tys. (z ADD, zwykłe nie wiem po ilu km) Olej jakiś rzadki ( gdzieś jeszcze mam butelkę), nie pamiętam specyfikacji.
Fabryczna szyba wymieniona na Puig + deflektor (bez niego tragicznie) i jest b. dobrze.
Kufry fabryczne dla mnie wystaczające.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Ostatnio zacząłem szukać czegoś na zmianę i niekosztującego fortuny. Jedynym punktem była kwestia niższej wagi.
KTM 1290 S trochę za wysoki. Za to wiele lżejszy. Mocy tyle, że nie potrzeba.
Multistrada 950S nawet mi się spodobała. Mniej szalona od KTM-a. Waga też ok.

Po przemyśleniach zostaję na razie z Capo. Nowy motocykl nie zaoferuje mi wiele więcej w stos. do tego co mam.
Polecam. Egzotyczne moto na naszych drogach. Szkoda, że nie robią nowej wersji na Europę. Brałbym jak komornik meblościankę :-)

Pozdrawiam
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aprilia ETV 1000 Caponord - Service manual Artur551 Inne - dyskusja ogólna 24 13.03.2019 12:31
Aprilia Caponord Etv 1000 ENDRIUZET Inne tematy 62 20.06.2015 18:38
Aprilia ETX 125 bicio Inne tematy 8 27.12.2011 16:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.