Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2014, 23:09   #651
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Drodzy leśnicy jak wczytacie sie w tw spokojne głosy to zauwazycie ze chodzi tylko o przejazd drogami wiodącymi przez las a nie cioranie po patykach ostojach czy diabli wiedza gdzie. padły pytania jak zdobyć informacje która z dróg jest legalna i jak sie o tym dowiedzieć jest to próba osiągnięcia jakiegos kompromosu ale jak czytam ze linki nie będą potrzebne jak motocklistow nie będzie w lesie to mi rece opadają jeszcze raz powtórzę umnie w 92 roku lasu ucierpialy strasznie w wyniku pożaru jak sie ktos zacietrzewi bo straci zdrowie na lince to za chwile podloży tam ogień bo przecież wieszajacy linki a bezkarni a z waszych wypowiedzi wynika ze takie zachowanie jest dopuszczalne w wyniku bezradności .

Uważam ze nie tedy droga jesli znacie legalne drogi gminne powiatowe to postarajmy sie unormowac sytulacje
Człowieku , czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?!Kto napisał , że wieszanie linek jest dopuszczalne?!Ziarko pisał wielokrotnie , że potępia takie zachowanie tylko rozumie motywy osób które to robią.
Czy lekarz znający przyczyny epidemii jest zwolennikiem śmierci pacjentów?!Nie!Wręcz przeciwnie - jak zna przyczyny to wie jak zapobiegać - zrozum to wreszcie!
Jeśli zaś chodzi o drogi to napiszę jeszcze raz : wszystkie drogi będące w jurysdykcji Lasów Państwowych dopuszczone do ruchu powinny posiadać znaki informujące o możliwości poruszania się po nich (tablice kierunkowe miejscowości , drogowskazy do osad , leśniczówek , szlaków konnych itp.).Jeśli jest inaczej to rzeczywiście można mieć pretensje ale takich przypadków naprawdę nie jest wiele.
Nie można mieć natomiast pretensji do LP za to , że nie ma odpowiednich oznaczeń na drogach przebiegających przez tereny leśne ale będące w zarządzaniu gmin , powiatów itp.To do nich wtedy należy obowiązek odpowiedniego oznakowania.
To prawda , że system jest niespójny i pozostawia wiele do życzenia ale nie można za wszystko winić LP.
Klas jest offline  
Stary 10.06.2014, 23:17   #652
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,085
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 10 godz 10 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Macie racje. Najwyższy czas by Służba Leśna, Policja wzięły się do roboty i pogoniła hołotę jeżdżącą po lasach. Nie będzie potrzeby wieszania linek. A i turysta-motocyklista jadący spokojnie leśną drogą nie będzie kojarzony z gimnazjum na kołach.
Wyraznie pisze ze nie bedzie potrzeby
Czyli obecnie potrzeba jest.

Ja za nic nie winie alp i służb pokrewnych

Ostatnio edytowane przez pałeł : 10.06.2014 o 23:21
pałeł jest offline  
Stary 10.06.2014, 23:25   #653
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Wyraznie pisze ze nie bedzie potrzeby
Czyli obecnie potrzeba jest.

Ja za nic nie winie alp i służb pokrewnych
No tak , rzeczywiście to sformułowanie jest niefortunne i jak ktoś chce to może je dwuznacznie zrozumieć.Ja je czytam jako napisane w emocjach i będące skrótem myślowym bo nie wierzę by ktokolwiek o zdrowych zmysłach mógł popierać wieszanie linek na drodze kogokolwiek.
Klas jest offline  
Stary 10.06.2014, 23:34   #654
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,085
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 10 godz 10 min 6 s
Domyślnie

Ja niestety wierze i sidła w lesie widuję . Te linki zaklada sie tam gdzie zwierzyna migruje wiec na motocyklistów zaklada sie podobnie. O strzelaniu do ludzi znajdziesz cytat juz sam. Wolno odac strzał do człowieka ? Pewnie nie a jak sie zadrzy to po pozwoleniu na broń. Martwie się ze takie slowa padają i to tym bardziej ze da sie razem cos stworzyc mozna lasu troche posprzatac drzewek na sądzić w zamian wziasc grupę i pokazac gdzie wolno umowic sie na następny raz zrobimy cos razem a potem sobie polatamy
pałeł jest offline  
Stary 10.06.2014, 23:43   #655
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Ja niestety wierze i sidła w lesie widuję . Te linki zaklada sie tam gdzie zwierzyna migruje wiec na motocyklistów zaklada sie podobnie. O strzelaniu do ludzi znajdziesz cytat juz sam. Wolno odac strzał do człowieka ? Pewnie nie a jak sie zadrzy to po pozwoleniu na broń. Martwie się ze takie slowa padają i to tym bardziej ze da sie razem cos stworzyc mozna lasu troche posprzatac drzewek na sądzić w zamian wziasc grupę i pokazac gdzie wolno umowic sie na następny raz zrobimy cos razem a potem sobie polatamy
I tu powoli dochodzimy do sedna tej burzliwej wymiany poglądów.W każdym środowisku zdarzają się osoby nieodpowiedzialne - żeby nie napisać bardziej dosadnie.
Nie można jednak z tego powodu przekreślać całego środowiska - niezależnie od tego czy chodzi o motocyklistów , leśników , lekarzy czy jakąkolwiek inną grupę.
Osobiście od początku tylko o to apeluję.
W naszym kraju w wielu dziedzinach jest jeszcze sporo do zrobienia ale na to potrzeba czasu i szukania wspólnego mianownika a nie wytykania sobie błędów nawzajem.
Klas jest offline  
Stary 10.06.2014, 23:43   #656
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,007
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 9 godz 30 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Uważam ze nie tedy droga jesli znacie legalne drogi gminne powiatowe to postarajmy sie unormowac sytulacje
Czy ktoś próbował szukać informacji odnośnie tych dróg właśnie w gminie/powiecie? Skoro z założenia po drogach leśnych nie można jeździć, a można po gminnych/powiatowych.
krakus jest offline  
Stary 10.06.2014, 23:44   #657
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
Czy ktoś próbował szukać informacji odnośnie tych dróg właśnie w gminie/powiecie? Skoro z założenia po drogach leśnych nie można jeździć, a można po gminnych/powiatowych.
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21183
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 11.06.2014, 15:32   #658
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,660
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 52 min 57 s
Domyślnie

Leśnicy. Co Wam przeszkadza ze motocyklista spokojnie przejedzie przez drogę leśną którą Wy wywozicie z lasu drzewo wielkimi ciągnikami i ciężarówkami? Nie mówię tu o oraniu drogi albo lasu ale o spokojnym przejeździe. Nie rozumiem na jakiej zasadzie nakładacie mandaty i czym się kierujecie nakładając je. Czy ślepo wierzycie w ustawę czy jest w Was chociaż szczypta człowieczeństwa? Mandaty rozumiem, można nakładać za złamanie przepisów. np zaoranie drogi albo lasu tak jak na drogach publicznych za przekroczenie prędkości lub inne wykroczenia. Ale nakładanie mandatu 500 zł za wjechanie na Drogę leśną jest wg mnie co najmniej dziwne. A ślepa wiara w słusznośc ustawy jest głupotą nie do przyjęcia.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!

Ostatnio edytowane przez szymon25 : 11.06.2014 o 15:34
szymon25 jest offline  
Stary 11.06.2014, 15:54   #659
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 15 min 43 s
Domyślnie

Nie ogolniajmy tej kwestii. Ktoregos razu dostalem pisemko od strazy lesnej, zebym sie wstawil u nich w siedzibie w celu nalozenia na mnie odpowiedniej kary za poruszanie sie pojazdem silnikowym po lesie. Zadzwonilem, umowilismy sie... zajechalem na spotkanie, podnioslem rece do gory w gescie poddania sie... panowie sie usmiali, ja razem z nimi... okazalo sie ze spisali numer rejestracji po tym jak nie zatrzymalem sie (myslalem ze to grzybiarze) do kontroli. Po numerze doszli do adresu dzieki policji... Tlumaczyli sie musza wlepic mandat bo maja notke ze szwracali sie do policji, poprosilem o najnizszy i dostalem 50 zlotych.
Rozmowe skonczylismy w zgodzie i z usmiechem.
redrobo jest online  
Stary 11.06.2014, 16:35   #660
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Drogi gminne, to fajny temat.
Znam kilka takich super fajnych w Bieszczadach ale nie podzielę się informacją.
Z prostego powodu.
Drogi takie wymagają praktycznie każdorazowej naprawy po przejeździe, zwłaszcza 4x4. Każdorazowo w ramach wpisowego (na mojej imprezie) droga taka była potem przez nas naprawiana.
Nie wspomnę już o miejscowych, czy o samej gminach, z którymi przyszło mi się boksować ale się ułożyłem.
W obowiązku giminy jest drogę utrzymać, a w naszymm obowiązku jest jej nie dewastować. Jest na to paragraf. Sowizdrzał* się doczyta i znajdzie (podałbym go, ale nie chce mi się grzebać w moim archiwum) a warto, bo ogólnie rzecz biorąc stanowi, że na daną drogę nie możesz wjechać, jeżeli ją zniszczysz. Przepis chwilami martwy, ale bardzo słuszny. Dlatego m.in. goni się dzisiaj pojazdy ciężarowe z dróg czy mostów, które (ciężarówki) przekraczają dopuszczlną masę nacisku itd...
Mandat w takim wypadku to jedno, a naprawa drogi (na nasz koszt) to drugie.

Ja osobiście, nie zamierzam dochodzić do normalności tą drogą.


*Aaaa, zapomniałem!... Nie doczyta
 
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.