Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.01.2022, 11:40   #641
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

O tamtym incydencie już zapomnieliśmy, poczekał na pompę miesiąc, wymienili i jeździ dalej. Jedynie nie chce się sprzedać ale też może za dużo za nią chcemy. Ciężko to wycenić bo w Polsce znalazłem jedno ogłoszenie za 48000 podczas gdy w Niemczech takie są wyceniane na 15-16 tysięcy EUR, gdzie tu sens i logika, ja się w tym gubię. Ta firma 321 sprzedane to pewnie model biznesowy jak pani Joanna co chciała kabel kupić, na propozycje wystawienia faktury proforma już się nie odezwali.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2022, 12:07   #642
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Do przeglądu pozostało 420 dni co daje ponad dwa lata
Zaraz, zaraz... To ID.3 nie ma na sztywno pierwszego przeglądu za równe dwa lata? Poniżej co tam u mnie piszą na ten temat:

Cytat:
  • Inspection service - every two years, unlimited mileage
  • Subsequent services every 1 year or 20,000 miles (30,000km), whichever is soonest.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2022, 12:09   #643
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ta firma 321 sprzedane to pewnie model biznesowy jak pani Joanna co chciała kabel kupić, na propozycje wystawienia faktury proforma już się nie odezwali.
byłem, działają, szukają mocno wad i za 30min dają cenę. W Rzeszowie działa wszystko bardzo sprawnie.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2022, 14:34   #644
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

No ma na sztywno i odlicza do tego dnia od dziś za 418 dni czyli 12.03.2023 Widać pobieżnie że nie jest to równo dwa lata tylko ponad dwa lata od 22.10.2020. Chociaż już miałem zaproszenie pisemne na serwis przysyłane pocztą, pan przez telefon też próbował mnie namawiać, dopiero wyjaśnienie że to elektryk wstrzymało propozycję. Co do 321 to nie mam nic do nich poza pewną dozą braku zaufania do firm zajmujących się w naszym kraju autami. Skoro nawet w oficjalnych salonach zdarzają się przekręty to jakie można mieć zaufanie do nieznanej firmy z gatunku aaaaaaaaaauto kupimy ? Tym niemniej pan odzwonił i wygląda na to że oni również nie mają zbytniego zaufania do sprzedających. Uzgodniliśmy że wystawiam proformę, przywożę auto do nich na plac i tam zostawiam, może poproszę o potwierdzenie że tam zostało, bez dokumentów i kluczyków. Jak pieniądze wpłyną na konto to dostaną fakturę oraz resztę dokumentów. Cena 40000 jak dla mnie jest ok w tym temacie nie miałem zbytnich zastrzeżeń, bo cieszymy się zawsze dwa razy, jak kupimy i jak się nam uda sprzedać. Przynajmniej tak jest w naszym przypadku.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2022, 21:26   #645
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
No ma na sztywno i odlicza do tego dnia od dziś za 418 dni czyli 12.03.2023 Widać pobieżnie że nie jest to równo dwa lata tylko ponad dwa lata od 22.10.2020.
Zerknąłem u siebie i mam równe 480 dni do serwisu co daje od dzisiaj jakiś 13 maja 2023 czyli też nie równe dwa lata (samochód od 01.04.2021). Choć to mniej wydłużony reżim niż u Ciebie. Podejrzewam, że chodzi o styl jazdy bo trochę Europy już swoim objechałeś plus wieś<-> Kraków, a u mnie to jednak przewaga miasta.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2022, 16:46   #646
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Zeszłej zimy miałem problem z klamką przy lewych tylnich drzwiach. Jak temperatura spadała poniżej zera to otwieranie tych drzwi było mocno uciążliwe a czasem niemożliwe. Podejrzewałem że coś tam się zmrażało i nie puszczało dalej. Panowie już raz zaglądali do środka ale nic specjalnego nie znaleźli, dzisiaj zawiozłem im auto ponownie, tym razem z klamką na dębowo. Po rozebraniu okazało się że linka która uruchamia zamek jest w osłonie a w środku mimo że są uszczelnienia była woda. Jak się tam dostała nie wiem, ale skończyło się na razie na zamówieniu nowego elementu. Zamontowałem nowy dinks w obd ale nie jestem do końca zadowolony, bo wiedza na temat temperatury baterii, jej stanu za kwotę 480 PLN jest trochę kosztowna. Stan baterii do ABRP darmowo podawało Tronity, a powinna to ogarniać OEMowa nawigacja. Trochę wkurzające że mając 130 km zasięgu i 93 km do przejechania ona pokazuje że nie dojadę i na siłę próbuje mi znaleźć miejsce ładowania. Jazda w warunkach zimowych, podobnie jak w zeszłym roku jest super, oczywiście zasięg jest mocno zmniejszony. Chociaż i w tych warunkach można uzyskać przyzwoite zużycie, dla przypomnienia auto stoi zawsze pod chmurką. Wiem że wiele osób nie wyobraża sobie życia bez silnika spalinowego, ja tak mam w przypadku motocykla, ale to nawet dobrze bo jeszcze mi się nie trafiło czekać na szybkiej ładowarce gdy była taka potrzeba. Trochę obrazków z danymi i wkurzająca klamka



__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2022, 19:12   #647
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Mam OBD2 (Carista chyba) spięte z ABRP już chyba z pół roku, ale poza początkowymi testami i stwierdzeniem, że działa połączenie między nimi, nic więcej się nie bawiłem. Ot jeździ się i tyle...
A navi od VW to nie używam w ogóle bo jest do doopy, wole Google Maps po AA
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 10:49   #648
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Zasadniczo używam tego co jest mniej problematyczne, głównie jednak tej mapy od VW. Oczywiście kontroluję co mi tam podpowiada Google map, ale na dłuższych dystansach połączenie z telefonem drenuje jego baterię, można też telefon w tym wypadku traktować jako dodatkowy ogrzewacz. Tak naprawdę spodziewałem się czegoś więcej przy integracji w CarPlay.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 11:09   #649
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Nie wiem jak jest z CarPlay bo mam fona z Androidem i Android Auto używam w trybie wireless co oczywiście sprawia, że telefon jest gdzieś tam w kieszeni kurtki itp i się nie ładuje zasadniczo podczas jazdy. Nigdy jakoś nie odczułem aby bateria specjalnie szybko się kończyła w tym trybie mimo że do działania Wireless AA potrzebne jest WiFi i BT.
Tak naprawdę Wireless AA to jeden z fajniejszych i przydatnych gadżetów tego samochodu
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 14:48   #650
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,095
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 33 min 14 s
Domyślnie

Ciągnie szybko baterię, na dojazdy kilkunastominutowe jest ok.
Są lepsze aplikacje do nawigacji niż google maps
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.