Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.10.2021, 21:40   #511
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Po wczorajszej wpadce jedzeniowej, dzisiejszy dzień, mimo kłopotów żołądkowych, był dużo lepszy a zakończenie dnia z baterią na poziomie 8% ale w Vinci, było strzałem w dziesiątkę. Za niecałą godzinę idę odebrać auto z ładowarki. Z San Gimigniano uciekliśmy przed tłumami, widział że marketing mają opracowany do perfekcji. Stuki w aucie dalej słychać.






W końcu po raz pierwszy odwiedziliśmy jedno z tzw gorących źródeł, było nawet nieźle wapno się z nas sypie do teraz.

Chyba mi się udało opony pozamykać?

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 19.12.2021 o 15:47
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2021, 22:28   #512
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

na krawężnikach
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2021, 23:41   #513
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę wam dam. Ruszając z Vinci po wizycie w muzeum, jak już przez przypadek tam trafiliśmy, kobieta mówi skręć w via Lamporecchiana, no to skręcam bo mogę ominąć sterowanie światłami. Gdy skończył się asfalt to się zdarza w Toskani, gdy zaczęła się trawa z koleinami to zacząłem być ostrożny, ale gdy pojawiły się poprzeczne dziury i kamolce to rozsądek powiedział zawróć. Nie było to łatwe bo wąsko i jedna kamienna przeszkoda, ale się udało. Do Bolonii dużo zakrętów ale w jednym miasteczku trafiliśmy na święto trufli i podlączywszy się po ładowarkę poszliśmy na targ. Gdy wróciliśmy wyjechałem na parking i się zatrzymałem aby zdjąć kurtkę. Nie widziałem całego zdarzenia usłyszałem tylko krzyk Beaty i uderzenie. Facet cofał z parkingu i mając kupę miejsca trafił nas w zderzak. Jego auto to na szczęście był jakiś citroen z takimi chyba gumowymi nakładkami i skończyło się tylko na wkurwieniu. Na parkingu były też polskie akcenty, to już drugi którego widzieliśmy we Włoszech
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5666.jpg (1.30 MB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5667.jpg (1.35 MB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_7808.jpg (865.6 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_7806.jpg (1.10 MB, 16 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2021, 07:54   #514
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Czas wracać do domu, nic więcej tu nie wypatrzymy
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg A8AAD696-BE0F-4E86-83DF-E6CC9DD7A245.jpeg (292.8 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 28AD89DF-28BC-4B6E-8D4C-1B99E8AFBF10.jpeg (243.7 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg A2B99BFD-9B57-4029-8229-5C5F1A619B88.jpeg (234.0 KB, 13 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2021, 13:45   #515
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Koniec wycieczki, ostatnie kilometry totalnym deszczu a w naszym kraju problem ze znalezieniem punktu ładowania na ostatni skok do domu. Nie wiem czy to normalne ale nie jest fajnym doświadczeniem gdy jadąc w strugach wody z zapiętym tempomatem nagle przestaje działać system ACC i trzeba posiłkować się nogą. Pomstuję trochę na nasz kraj ale i w Niemczech nawigacja wybrała mi punkt w Ratyzbonie, faktem że następnie już poruszaliśmy się landówkami. Gdy następnego dnia jechaliśmy po D1, bo darmowa dla elektryków, to nie było problemu z wyliczeniem trasy do domu. Tak było do momentu ostatniego ładowania na Ionity w Iglawa, po tym ładowaniu nawigacja przestała współpracować. Pokazywała jeszcze punkt ładowania w Czechach i następnie nawet się nie starała podać informacji że nie wystarczy prądu, tylko znaczek pustej baterii. To co się działo wczoraj na drogach w Katowicach to jakiś koszmar, pierwszy Greenway zajęty, wtedy po usłyszeniu informacji w radiu o tym co się dzieje w Krakowie, zdecydowaliśmy się na jazdę do domu na wsi. Udało się załadować w Sosnowcu na Greenway, swoją drogą kto wpadł na pomysł aby ładowarki na trasie umieszczać w centum miasta. Wiem że na Orlenie tylko siku, ale to powinien być nasz wybór, na szczęście w naszym kraju nie używam praktycznie DC, tylko ładowanie w domu. Tym samym pętla została zamknięta. W skrócie autostrada płatna, ale bezpłatna tylko w Czechach i w Niemczech, w Austrii opłacona winieta, Słowenia lokalnymi, Włochy mam do zapłacenia 2,1 EUR bo pomyliłem drogę wyjeżdżając z Neapolu. Ważniejsze punkty Vrsić, Wenecja, San Marino, okazało się że po drodze do Grań Sasso jest Asyż, Amatrice , półwysep Gargano , Matera, Craco, Sapri , Capo Vaticano, Regio di Calabria, Sycylia, prom do Neapolu, Amalfi i w górę i Monte Cassino bo niedaleko było, Toskania i diagnoza wybitego prawego łącznika stabilizatora, Breścia, rejon St. Moritz i w rejonie Andermatt decyzja o powrocie, całe dwa dni w deszczu. Obiecałem żonie zrobić szczegółową mapkę, podobnie jak z wycieczki na Korsykę, jak zrobię to wstawię.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2021, 18:57   #516
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 38 min 21 s
Domyślnie

No i graty za następną podróż udowodniającą, że jazda EV po Europie to nie jakiś "rocket science"

A Niemiaszek z S-Maxa to swapa na EV zrobił we własnym zakresie
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2021, 19:04   #517
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

To nie był niemiaszek. Gdy jego matka wysiadając z auta zapytał się syna czy na pewno dobrze zaparkowali, ten czeski niemiec powiedział że to nikogo nie interesuje. No faktem że dwa miejsca jeszcze były wolne
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2021, 19:13   #518
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 38 min 21 s
Domyślnie

Czy inne ładowarki wolne czy nie i czy Niemiec czy Czech nie ma znaczenia, chamstwo i tyle
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 00:15   #519
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Może musiał szybko do toalety? a Ty ze zaraz cham
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 07:11   #520
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Że niby taki wychowany i musiał do porcelany? Wyglądał raczej na takiego który jest przekonany że niemieckie blachy onieśmielają jego rodaków, jego matka raczej nie była zadowolona z jego wyboru, tym bardziej że mógł też stanąć pod dystrybutorem czy nawet obok intrybutora skąd było bliżej. W Italii można to zrozumieć, zwłaszcza w centro storico gdzie miejsca postojowe są na wagę złota ale na tej stacji raczej był mniejszy popyt. Jest też spora różnica w wyznaczaniu takich miejsc, wszędzie poza Italią raczej są to większe powierzchnie a tam wielkości takiej że ciężko się wcisnąć. Wczoraj otrzymałem maila od zespołu rozwoju elektromobilności, napisali że weryfikacja przebiegła pozytywnie i przysłali umowę, prosząc jednocześnie o przesłanie polisy z cesją na ich rzecz. Coraz bardziej nie rozumiem jaki cel przyświeca polityce naszego rządu, ci goście naprawdę nie wiedzą co się dzieje poza drzwiami ich gabinetów a ich działania najogólniej można określić jako chaotyczne i nieskoordynowane
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.