Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.08.2023, 11:34   #1
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie Puszcza Knyszyńska - pytania do Podlasiaków

Czołem,
jako, że pogoda jutro ma być murowana a mnie swędzi dupa pomyślałem, że trzeba się dokądś wybrać. Wyjazd jednodniowy, a z racji, że z mojej wsi mam wszędzie daleko odpadły wszelkie góry czy inne Kaszuby. Padło na Puszczę Knyszyńską. Lata temu leciałem tamtędy tetem i pamiętam, że mi się podobało.
Wiem, że to park krajobrazowy więc żadne dziczenie po lesie tylko chciałbym przejechać wewnątrz puszczy od wioski do wioski. Stąd też pytania do miejscowych rajderów:
1. Rozumiem, że od wioski do wioski drogami białymi idzie się przemieszczać? Nie trzeba mieć paszportu Polsatu ani być znajomym Piaska?
2. Interesuje mnie przejazd od wioski Nowosiółki w kierunku na Krynki. Na mapach jest to oznaczone jako droga, idzie tamtędy szlak niebieski i podają, że to Trakt Napoleoński. Orientuje się ktoś czy to przejezdne na moto czy tylko konno tudzież rowerem?
3. Możecie podpowiedzieć co tam obejrzeć w okolicy? Supraśl, rondo w Krynkach, Kruszyniany - mam na liście. Ale może są jakieś inne miejscówki znane tylko autochtonom?

Gołąb: liczę na Ciebie, bo Ty chyba tam najbardziej miejscowy jesteś.

Aha. Wyjazd z pasażerką więc wszelakie tracki po kopnym piachu odpadają.

Z góry dzięki za pomoc
Zdrowia
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2023, 14:01   #2
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Gołębie chyba w Gruzji siedzą A Ty kiedy jakąś choć mini-relację zdasz
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2023, 19:39   #3
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

uzyj nitki TET w tym rejonie i po sprawie
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2023, 10:24   #4
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Odpowiem sobie sam
ślad TET znam ale on idzie w poprzek a tym razem chodziło o pokręcenie się po środku puszczy.

Droga od wioski Nowosiółki w kierunku Krynek obwarowana zakazem.
Ogólnie zakazy są tam poustawiane z dupy - szerokie, płaskie pożarówki pozamykane a dziurawe lesne drogi dopuszczone do ruchu.
Do Lipowego Mostu dojazd możliwy właściwie tylko od północy, od Kopnej Góry.
Od południa idzie dojechać przejeżdżając most w wiosce Kondycja i za mostem pierwsza w prawo - na mapach oznaczona jako leśna ścieżka. Zakazu brak, pan miejscowy pokierował.

Prawie chiński mur na granicy obejrzany, obiad w Krynkach zjedzony. Przez Kruszyniany, które wyglądają już jak podlaskie Krupówki , tylko przeleciałem. Wolałem odwiedzić Ścianę Wschodnią, gdzie jak widzę przybywa asfaltu. Ale poza tym dalej tam cisza, spokój, usmięchnięci ludzie.

Z nowych, nieznanych mi miejsc odwiedziłem skid w Odrynkach i Krainę Otwartych Okiennic. Polecam obejrzeć zanim stonki turystycznej tam najedzie.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2023, 11:12   #5
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

parę lat temu zjechałem z nieobecnym tu już kolegą ścianę wschodnią od Bieszczad do Hajnówki - bardzo fajne leśne asfalty ale też wbiliśmy się pod parę zakazów bo były w naprawdę dziwnych miejscach - leśny asfalt tylko dla ALP. w myśl zasady, że byle cicho i raz dwa to nikt nie zauważy. nie wiem jak jest teraz ale pewnie coraz z tym gorzej.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Puszcza Notecka - 2-4.09 Kamyk Umawianie i propozycje wyjazdów 46 11.07.2017 16:23
Puszcza Notecka... weekend, są chętni..? ex1 Imprezy forum AT i zloty ogólne 9 16.09.2013 21:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.