Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.10.2021, 23:23   #21
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Jako "inwestor" mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Jeśli ktoś bierze za wymianę oleju + mycie + pieczątka 600-700zł a bez pieczątki to samo kosztuje 360zł to sorry nie oceniam tego pozytywnie.
Jeśli ASO robi coś więcej na pierwszym przeglądzie to spoko.... być może ta kwota jest uzasadniona.

Zawsze bronię się przed nieuzasadnionym zdarciem ze mnie kasy... i nie jest to lamentowanie tylko ochrona własnych interesów.
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii lub czynności serwisowej z którą nie poradzę sobie osobiście lub nie będę ryzykował by uczyć się tego na moim motocyklu.
Halo!

„Inwestor” to ktoś kto robi coś, by uzyskać korzyść (zwykle finansową).
Jak kupujesz motocykl, by nim jeździć dla przyjemności (podróżowania, do pracy, dla zabawy itp) to jesteś konsumentem.
W relacji, którą opisujesz to inwestorem ew. jest dealer Hondy, Honda sama. Oni to robią, by zarobić pieniądze. Marża brutto na poziomie 100% (300pln w Twoim przykładzie) jest dość skromna moim zdaniem, bo z tego trzeba zapłacić za koncesję, szkolenia, wynagrodzenia, media, lokal no i tak by coś zostało na zysk.

Jeśli uważasz, że to dużo (bo sam robisz wymianę oleju za darmo), to zatrudnij się u dealera hondy (i rób wszystkim wymianę oleju i inne czynności za darmo).

Powyższe przeczytałem kilka razy i wciąż nie umiem znaleźć błędu w tym rozumowaniu. Sorry - starałem się, ale klops.

Notabene, bardzo podobną marżę brutto (100%) stosuje Państwo Polskie. Podobnie zresztą, jak i inne państwa europejskie, gdzie Dzień Wolności Podatkowej przypada mniej więcej na połowę roku. Czyli ok 50% swojej pracy rocznej przeciętny Polak oddaje Państwu w zarządzanie, na różne ważne cele. Drugie pół roku pracuje na własnym. I to jest średnia. I liczona na wszystkich - najemnikach, działaczach gospodarczych, rolnikach itp/itd.
Nie do wiary? https://businessinsider.com.pl/twoje...10-lat/j2zvfmr.

Żeby nie było wątpliwości, uważam, że oba przykłady marży stosowanych przez korporacje jak Honda czy Planeta PL nie budzą u mnie szczególnych emocji.

Za to budzi te emocje stwierdzenie, że „inwestor … broni się przed nieuzasadnionym zdarciem kasy” i jednocześnie płaci (chce czy nie) Planecie PL taką samą marżę jak Hondzie.
To już wolę trwałości i jakość Hondy. Nawet przy 100% marży. Przynajmniej mogę liczyć na kawę w trakcie przeglądu. Bo kawy w trakcie wizyty w ZOZ to raczej się nie spodziewam…
😉

Sorry za punktowanie, ale lepiej się potem śpi 😀.
Zdrowia!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2021, 01:33   #22
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Aleeeż kristoch
Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Halo!

„Inwestor” to ktoś kto robi coś, by uzyskać korzyść (zwykle finansową).
Zgadzam się z powyższym zdaniem. Złe słowo użyłem.
Raczej zamiarem moim było użycie słowa "Płacący" zamiast "Inwestor" no i wyszło niefortunnie źle.
Wykorzystałeś moją pomyłkę aby podmienić sens mojej wypowiedzi i pójść dogodnym dla Ciebie torem. Sprytnie !

Poprawiam się -> Zdanie powinno brzmieć:

Jako płacący mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Zgadzam się również z tym, że Honda ma duże koszty utrzymania firmy...czynsze , pracownicy itd.
Tylko, że to nie jest mój problem... nie proszę w ASO nikogo o kawę i mycie i czerwony dywan... niektórzy się na to łapią ja nie.

Wolał bym w zamian dostać uczciwą cenę za najbardziej podstawową usługę jaką jest wymiana oleju.
Nie widzę powodu dlaczego miałbym usprawiedliwić prawie podwójną cenę za coś co w tym samym ASO kosztuje 40% taniej tylko ,że jest sprzedawane w innym trybie (nie w celu spełnienia warunków gwarancji).
Ta sytuacja jest doskonałym przykładem bezlitosnego wyciągania kasy przez dilerów .. większość ludzi to widzi i rozumie.
Diler i klient wiedzą, że utrata gwarancji może być bolesna dla klienta.
Dealer wie, że klient się obawia i poniekąd zmusza klienta do ponoszenia wyimaginowanych przez dilera kosztów w celu utrzymania gwarancji.
Nie oczekuję, że ktokolwiek będzie robił coś za darmo. Chcę płacić za czyjąś pracę .. ale uczciwie. W tej sytuacji nie uważam aby to była czysta gra.

Nie chcę rozwijać za bardzo tematu podatków w Polsce ale Twój argument jest dla mnie słaby gdyż obie sytuacje które porównujesz nie są ekwiwalentne.
Firmy zagraniczne wypracowują zysk w Polsce i wyprowadzają ten zysk do za granicę, a z podatków w Polsce korzystamy "My Polacy" (z lepszym lub gorszym skutkiem) ale jednak na miejscu. Do zapłaty podatków zobowiązuje mnie prawo i tu też nie bardzo chciałbym coś z tym zrobić, pasuje mi to bo lubię asfalt bez dziur, oświetlone miasta i to że chodzę bezpiecznie po ulicy. Natomiast do niegodzenia się na złojenie mojego portfela przez podmiot wolno rynkowy mam rozum ... tu mogę się bronić.

Nie dziwią mnie też ceny jakie są w ASO... duże koszty mają tam chłopy.
Tez płacą podatki i utrzymują rodziny....skoro są klienci "chętni" do płacenia to czemu nie.. przecież to wolny rynek

Pewne jest ,że muszę płacić podatki.
Mogę ale nie muszę korzystać z ASO.

Dobra kristoch ,udało Ci się mnie przeciągnąć do 00:30 .. to jedyne co Ci się udało.

Pasuję... każdy ma prawo do kawy w ASO
O 6:00 czas wstać.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2021, 09:34   #23
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 13 godz 6 min 24 s
Domyślnie

Coś się rozpędzacie panowie w temacie. Za chwilę zejdzie z kosztów serwisu na uchodźców, co to nielegalnie pracują w serwisie Hondy, która jest tylko i wyłącznie polskim przedsiębiorstwem i płaci w Polsce podatki 🤣

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2021, 11:37   #24
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Podatki tak ... nie ciągnijmy tego już.. to bezcelowe.
Naszczęście Honda robi jedne z najlepszych motocykli na świecie i chwała im za to.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2021, 19:54   #25
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
nawet nie chce mi sie tego czytac:-)
To samo miałem napisać. Ludzie kupują motocykl za 60 czy 80 tysięcy i mają czas i ochotę zaczynać takie dywagacje

Niech sobie kolega robi sam. Jak mu potem pieprznie tablet za 13 tysięcy a gwarancji nie będzie bo honda odmówi to będzie beczał jak dzidzia.

Wszystkim wielkim 'inwestorom' jeśli uważają, że 'należy im się więcej' proponuję aby przy następnej wizycie w ASO zarządali aby w ramach przeglądu pani z recepcji zrobiła im laskę.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2022, 12:19   #26
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 287
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 15 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
To samo miałem napisać. Ludzie kupują motocykl za 60 czy 80 tysięcy i mają czas i ochotę zaczynać takie dywagacje

Niech sobie kolega robi sam. Jak mu potem pieprznie tablet za 13 tysięcy a gwarancji nie będzie bo honda odmówi to będzie beczał jak dzidzia.

Wszystkim wielkim 'inwestorom' jeśli uważają, że 'należy im się więcej' proponuję aby przy następnej wizycie w ASO zarządali aby w ramach przeglądu pani z recepcji zrobiła im laskę.
Ja też wychodziłem z takiego naiwnego założenia.
Niestety okazało się, że gwarancja działa najlepiej dopóty, dopóki nie trzeba z niej skorzystać.

Opowiadam bzdury? Moje doświadczenia z ostatniego roku:
- motocykl reklamowałem 3 razy i za każdym razem odpowiedź: wie pan, wszystko jest już ok. Wgraliśmy nowy soft, wymieniliśmy olej itp., itd.
Dopiero jak wysłałem z kancelarii adwokackiej wezwanie przedsądowe do usunięcia wady - zostało to naprawione;
- samochód reklamowałem - potrzymali 2 tygodnie i... oddali nie naprawiony. Wie pan, fabryka zna problem, ale jeszcze nie znalazła rozwiązania. Proszę czekać - trwa to 4 miesiące....

Oczywiście, wszystko serwisowane w ASO, bo przecież gwarancja!
Jakość zrobienia serwisu w ASO to - ŻENADA. Piszę tak, ponieważ umiem to zrobić samodzielnie i ocenić jakość pracy. Przykładowo - na 4 serwisy w motocyklu, tylko jeden wykonany był bez wad! (1. nalany olej na kolektor wydechowy i osłonę silnika, 2. niedokręcona pokrywa głowicy, 3. niedokręcona osłona silnika, którą zgubiłem w Estonii).
Właśnie odkryłem, że przy okazji naprawy, porysowali mi ramę...

Z tej perspektywy, to nie dyskusja chłopaków wydaje się głupia, tylko moja naiwność...
Za co w takim razie zapłaciłem na serwisach
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2022, 15:41   #27
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Podbijając trochę wątek..
Jako że zbliża się u mnie duży przegląd przy 24k km, podjechałem do najlepszego ( choć umiejscowionego najdalej ode mnie) moim zdaniem dealera hondy. Overlanders w Gorey, Irlandia. Pytam o przegląd na 24k. Kolejka do serwisu jest do końca maja, pasuje mi bo chcę robić na koniec czerwca. Pełna profeska, kilka pytań jaki olej bym chciał, czy zrobić tylko to co książka mówi czy coś jeszcze, itp itd. Pytam o cenę.. 800euro. Trochę mnie zatkało bo liczyłem że w okolicach 500 się zmieszczę. Trudno, zapłacę i będę miał spokój, bo innym paprokom na tej wyspie nie dam już nic robić z moto. Jeden olał mnie jak przyjechałem z wyświetlaczem, w inny miejscu kiedyś kupiłem nowego tracera900 i po serwisie olejowym dolewałem na autostradzie 400ml oleju , tak kurwa zmienili..
Stąd pytanie, od tak dla porównania, ile w PL taki duży przegląd? Ot żeby porównać ceny..
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2022, 16:02   #28
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Regulacja zaworów 500zł...w MCS. + pewnie z 800 za olej + filtry.
Celuję że 1200zł.

We Francji za samą regulację zaworów zaśpiewali mi 300euro w cb1100.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2022, 17:37   #29
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 54 min 54 s
Domyślnie

Jak chciałem kupić nowy motocykl w salonie Hondy w Gdańsku (Pomirski), za pierwszy przegląd chcieli 700 zł. Zapytałem sprzedawcę, co wchodzi w tę usługę? Odpowiedź: nie wiem)))) W Toruniu ten sam przegląd 500 zł. Motocykla u nich nie kupiłem.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2022, 18:00   #30
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Regulacja zaworów 500zł...w MCS. + pewnie z 800 za olej + filtry.
Celuję że 1200zł.

We Francji za samą regulację zaworów zaśpiewali mi 300euro w cb1100.
No ale przy 24k trochę więcej jest do roboty, wszystkie płyny, 4 świece zapłonowe, 2 filtry powietrza, filtr oleju sprzęgła.
Jedna świeca 40e.z tego co się dowiedziałem..
Pewnie jeszcze jakiś komputer, jakaś aktualizacja..
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koszt przejazdu przez Alpy yakuzsa Przygotowania do wyjazdów 26 08.10.2021 21:18
Przegląd 1000km Mesjasz NAT - Warsztat 40 05.02.2019 11:28
..koszt remontu XT600 yeuop Inne tematy 64 03.07.2018 23:50
serwis glowic afra koszt Rzeszow szynszyll Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 24.02.2017 13:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.