Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Wczoraj, 14:36   #1731
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,389
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 19 godz 49 min 7 s
Domyślnie

No teraz jest wszystko taniej, szał przez zmianę przepisów na gorsze już się skończył.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 16:05   #1732
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,036
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 5 godz 10 min 16 s
Domyślnie

płace na tyle mało na tej mojej wsi ze sie nie jarałem tym zupełnie na dziś na fakturze mam koszty dystrybucji 70zl miesiac
czyli zakładaj ze pokryje w całości zużycie to żeby zaoszczędzić 130zł miesięcznie musze wydać ile ?
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 16:11   #1733
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,819
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 15 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
U mnie na przykład taki offer się pojawił na 8 paneli 440W, falownik 3,6kW i baterię 5,2kWh i wszystkie inne akcesoria (poza mocowaniem do dachu). Cena 3150 GBP (czyli jakieś niecałe 16 tys. zł) z przesyłką w UK.

https://midsummerwholesale.co.uk/buy...a-polar-8panel

Nie możesz tego jakoś przetransportować do nas ? Chętnie bym dołożył jako rezerwowe zasilanie. U nas raczej nie dzisiaj, ale prawdopodobnie jutro bilans wyjdzie na zero a jeszcze jest zapas ponad 3000 kWh z poprzedniego rozliczenia. Niestety ZE do dzisiaj nie zmieniło nam taryfy z G12 na G11 a rok minął w kwietniu od złożenia wniosku
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_4088.png (204.4 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4089.png (153.3 KB, 8 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 17:09   #1734
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,389
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 19 godz 49 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
płace na tyle mało na tej mojej wsi ze sie nie jarałem tym zupełnie na dziś na fakturze mam koszty dystrybucji 70zl miesiac
czyli zakładaj ze pokryje w całości zużycie to żeby zaoszczędzić 130zł miesięcznie musze wydać ile ?
Serio teraz to chyba tylko offgrid ma sens, założysz na nowych warunkach i może się okazać że za dwa lata w szczycie produkcji będziesz płacił za każdy kW oddany do sieci karne $ - obecne warunki pozostawiają tyle otwartych furtek że nikt raczej nie powie jak będzie i co będzie.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 17:32   #1735
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,231
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 11 godz 39 min 32 s
Domyślnie

Może jak wejdą taryfy dynamiczne to łatwiej będzie coś policzyć. Teraz to wróżenie z fusów.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 18:03   #1736
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,890
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 16 godz 21 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Serio teraz to chyba tylko offgrid ma sens, założysz na nowych warunkach i może się okazać że za dwa lata w szczycie produkcji będziesz płacił za każdy kW oddany do sieci karne $ - obecne warunki pozostawiają tyle otwartych furtek że nikt raczej nie powie jak będzie i co będzie.
Jak ja rozumiem polski system net-billingu (mogę być w błędzie bo doktoratu nie mam ) to jest on 'prawie' identyczny z moim, tzn. odbieram prąd w cenie albo szczytowej (ok 27 pensów za kWh) albo pozaszczytowej (7,5 pensa za kWh), a za każdy kilowat eksportu operator płaci mi 15 pensów. Oczywistym dla mnie jest, że coś z tego 'zyskać' chcę eksportować ten prąd za 7,5 pensa albo taki, który mam ze słońca. Pomaga w tym magazyn energii (bo pomaga balansować między popytem i podażą) i (o zgrozo ) ładowanie EV (bo podczas każdego smart ładowania operator obniża mi cenę do poza szczytowej). Tak więc gdy jest słońce albo ładuje się któryś z EV, ładuje się również (bo tanio) magazyn. A później jak drogo to dom korzysta z baterii a nadmiar jest automatycznie wyeksportowywany do sieci. Wszystko w automacie ogarnięte przez HA:





W PL to macie jakieś opłaty dystrybucyjne więc będzie pewnie gorzej, ale nie zgadzam się, że pójście teraz w PV jest kompletnie nieopłacalne. Po prostu kazdy przypadek będzie inny i każdy musi policzyć pod siebie
Oczywistym tez jest, że PV i magazyn to inwestycja długofalowa na minimum kilka lat.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 20:56   #1737
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,036
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 5 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Serio teraz to chyba tylko offgrid ma sens, założysz na nowych warunkach i może się okazać że za dwa lata w szczycie produkcji będziesz płacił za każdy kW oddany do sieci karne $ - obecne warunki pozostawiają tyle otwartych furtek że nikt raczej nie powie jak będzie i co będzie.
Nie wnikam co będzie bardziej chciałbym wiedzieć ole trzeba wydac aby zaoszczędzić te 130zl na miesiąc albo 200 bo tyle place +/- za prąd na miesiąc. Są to odzcyty rzeczywiste systemowe

Czy to będzie offgrind czy inaczej to nie ma żadnego znaczenia
Chciałem policzyć na teraz.

Roczny koszt energi to poniżej 2400zl jest 12x200 albo jak kto woli 6x 400 co daje zużycie na 2 msc okół 400kwh czyli 200 na miecha

Gdybym miał nie zapłacić nic do tauronu to instalacjia na gotowo ile wyniesie
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:08   #1738
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,890
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 16 godz 21 min 29 s
Domyślnie

Roninowi chyba ktoś z FAT fotowoltaikę zakładał, więc może Ci zrobi wycenę.
Albo zorientuj się u instalatorów w swoim rejonie, bo innego wyjścia nie ma. Nikt Ci przecież zdalnie wyceny nie zrobi...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.