Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.03.2023, 11:48   #1191
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

na zdjęciu wygląda jakbyś dorabiał jako samochód google

teraz już kumam skąd ten przebieg
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2023, 07:25   #1192
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Oj tam ojcami, fajną masz wyobraźnię. City brake Wrocław, kolejna porażka elektryfikacji miast. Dojechaliśmy pięknie autostradą ze średnią 110 km/h zużyciem 19 kWh/100 km i mając 20 % baterii wymyśliłem że załaduję się wolnym prądem do 100% w pobliskiej ładowarce Greenway. Gdy wieczorem wracaliśmy na kwaterę miejsce na AC było zajęte powiedziałem sobie trudno zrobię to rano. Miejscówka z takich nowoczesnym z labiryntem w środku, aby się dostać na nasze piąte piętro trzeba skorzystać z klatki głównej, wjechać na 2 przejść po dziedzińcu wewnętrznym do innej klatki i wyjechać na piąte. W pokoju cały czas szumi wentylacji i to wprost do ucha. Przed szóstą bo tramwaje zaczęły jeździć, sprawdzam w aplikacji Greenway i ładowarka jest wolna, to zjechałem do garażu , to się da zrobić naszą windą i jadę ładować . Na miejscu okazuje się że nie ma kabla do AC tylko te dwa grube do szybkiego ładowania. Przyznaję że takiej zdrady się nie spodziewałem i zamiast płacić 1,7 za AC będę płacił 2,2 za DC i to jeszcze takie które nie daje więcej niż 80 kWh. Jednym słowem moja wczorajsza myśl aby zabrać zestaw kabli nie była taka zła. Do tego już wiem że te targi to raczej popierdółka będzie, może chociaż panoramę racławicką zobaczymy. Z energetycznym pozdrowiłem wasz elektryk.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1368.jpg (875.6 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1369.jpg (965.9 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1372.jpg (565.0 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1373.jpg (1.01 MB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_8087.jpg (979.6 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_8088.jpg (854.3 KB, 16 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2023, 11:46   #1193
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Obornicka 108, tam otrzymałem swoją buławę marszałkowską której do dnia dzisiejszego nie rozpakowałem. W to miejsce nad tym półokrągłym portalem należało trzymać broń z ostrą amunicją podczas jej oficjalnej prezentacji przed rozprowadzeniem warty. Teraz adres jest dalej na zadupiu ale miasto się wyraźnie zbliżyło. No i do A8 jest rzut beretem, komunikacyjnie chyba tak jak było, żona chyba z kilometr dymała od przystanku na przysięgę.


Wracając do ID.3 który na komfortowo zawiózł pod ten adres, wcześniej byliśmy na tych pseudotargach, które w nazwie miały nawet elektromobilność. Po pierwsze nie mieliśmy gdzie zaparkować bo na miejscu dla tzw elektryków stał jeden nieeelektryk, po drugie wstęp byl w cenie panoramy racławickiej, a w końcu z Krakowie się człowiek urodził i wychował.

Największym powodzeniem cieszyły się chyba foodtrucki ale ziemniaki o 10 to zbyt wiele dla nas. Śniadanie zjedliśmy wcześniej na Szewskiej.
Widać że w tym mieście duży może więcej, przejeżdżający patrol SM chyba nawet specjalnie patrzył w innym kierunku.


Po tych wszystkich atrakcjach dobiliśmy do A8 aby płynnie przejść na A4 i ustawiwszy tempomat na 120 pojechaliśmy w kierunku domu. Autopay zgrabnie pobierał kasę za płatną autostradę a nam pozostało obserwować przelatujący obok krajobraz. Nawigacja wybrała nam fajną ładowarkę w Gliwicach, firmy o której nigdy wcześniej nie słyszałem. To powinno mi włączyć sygnał alarmowy, ale jak wiecie mało jeździmy po naszym kraju, pomyślałem że fajnie w centrum miasta będzie gdzie coś zjeść. Kłopoty zaczęły się przed Górą Świętej Anny gdy nawigacja stwierdziła że tam jednak nie dojedziemy bo zużycie prądu jest zbyt duże. Zaproponowała dodatkowy punkt położony po przeciwnej stronie autostrady , co dokładało nam 20 km. Olałem to ciepłym moczem wiedząc że dojadę do tej proponowanej ładowarki z akumulatorem na poziomie około 15%. Miałem oczywiście rację, doświadczenie zdobyte wraz z przejechanym kilometrami to potężna broń. Podjeżdżamy pod wskazany adres i zaczynam się trochę niepokoić, czyżby znowu wirtualny punkt na mapie? Wskazany punkt znajduje się jakby za płotem a teren należy do instytutu onkologii. W desperacji wjeżdżamy na ich teren niestety w pierwszym podejściu nic nie znajduję. Wyjeżdżając pytam szlabanisty czy wie coś o ładowarkach, okazuje się że wie, są na parkingu z tyłu i podobno nawet działają. Ponownie wjeżdżamy na teren instytutu pobierając kolejny bilet. Odnajdujemy ładowarkę, nówka ale na niej napis całkiem innej firmy, już nie mówiąc o tym że jej lokalizacja jest w całkiem innym miejscu niż ta na mapie.

Próba uruchomienia kończy się porażką i mając te 16% znajduję ładowarkę znanej i przeważnie istniejącej w realu firmy Greenway, na parkingu M1 w Zabrzu. Ponieważ od tego momentu i tak mieliśmy jechać po bezpłatnych drogach, przypominamy sobie starą trasę gdy jeździliśmy do szwagra w Bobrowicach. Ładowarka podaje prąd z przyzwoitą prędkością, ustawiam ładowanie do 60 % bo tyle powinno nam wystarczyć na dojazd do domu.

Jadąc w kierunku domu przed Olkuszem jest miejscowość Sławków, tyle razy przejeżdżaliśmy obok i nigdy tam nie byliśmy. W miejscowości była knajpa Fantazja smaków gdzie przy okazji postanowiliśmy zjeść obiad. Warto było wstąpić zarówno ze względu na obiad jak i na samą wizytę w miasteczku. Knajpa była dosyć popularna bo musieliśmy czekać na stolik, przy okazji oglądnęliśmy miejscowość. Jednym z ładniejszych budynków był budynek dawnej austerii


Kończyliśmy obiad z gdy błogiego nastroju wyrwał nas telefon córki, w tle słychać było sygnał alarmu ppoż a córka próbowała się dowiedzieć co ma robić. Niestety nie zdążyłem powiedzieć zbyt dużo bo straż była za chwilę na miejscu. Jak się okazało robili krewetki w kuchni a one wymagają dużej ilości otwartego ognia. Muszę dezaktywować czujkę w tym pomieszczeniu a po przyjeżdzie musiałem jeszcze wyłączyć sygnalizację pożaru.

Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1393.jpg (859.0 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1395.jpg (560.8 KB, 16 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2023, 10:09   #1194
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Zrobiłem dodatkowe szkolenie ppoż jak obsługiwać centralkę i jaki jest numer do monitoringu straży. Wyłączyłem też czujkę nad okapem kuchennym
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_1397.jpeg (396.1 KB, 14 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2023, 10:46   #1195
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Shit. Co za pech.


W temacie elektromobilnosci to ponownie jestem rozwalony ilością elektryków w Budapeszcie.
No i co jest nowością widziałem dwa elektryczne motocykle!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2023, 07:56   #1196
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

W maju 2020 jadąc w kierunku Chorwacji, Węgry były krajem gdzie na drogach było stosunkowo sporo elektryków.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2023, 07:05   #1197
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty … wiosenne porządki a dziś zmiana opon
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 45B8BF78-F817-4377-BE64-D311D3000BAC.jpg (1.08 MB, 19 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2023, 11:02   #1198
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

na dolnym śląsku ci co nie zmienili opon dzisiaj mają szczęście
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2023, 11:09   #1199
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 14 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
na dolnym śląsku ci co nie zmienili opon dzisiaj mają szczęście
Opony na letnie zmienia się zawsze po Wielkanocy :-)

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2023, 13:22   #1200
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

skuszony zostałem 10 procentową promocją na wymianę do 31.03. Stwierdziłem że damy radę a może jakiś szybki wyjazd na południe się trafi. Szybki to znaczy ograniczony dostępem do ładowarek , a może szybki nordkapp pożyjemy zobaczymy
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.