Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.03.2023, 10:54   #11
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 725
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 25 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kudlacz Zobacz post
Hej do pracy, gospodarskiej brałbym, Honda foreman sztywny most z tyłu mniejszy komfort jazdy, lepszy do pracy (np. Z przyczepką). Skrzynia sekwencyjny Automat.
Potem Yamaha Grizzly. Niezależne zawieszenie, automat, komfort. Ale i taki szczegół jak częste wsiadanie i zsiadanie by coś podpiąć - to tu bym się skłaniał john deere buck 500 (zresztą jakiś klon chyba arctic cata). Podobnie gdy chcesz co jakiś czas podjeżdżać co kilka metrów po prostu naciskasz cyngiel i jedziesz (nawet idąc obok quada). Idąc dalej tym tropem dojdziesz do wniosku, że taki miniciągnik potrafi więcej w pracy - ma hydraulikę, podnośniki, wałki odbioru mocy, itp, a nawet skrzynie hydrostatyczna czyli taki Automat, w cenie do 30 kpln kupisz już fajne coś, typu Holder, hako.
Wsio... Zdjęcia z netu na szybko
Oczywiście ze mini ciagnik zrobi więcej pracy i bedzie można podpiąć narzedzia pod hydraulike. I brałem pod uwage oczywiste rozwiązania.
Ale aż takiego sprzetu nie potrzebuje. Generalnie ja plus toki i łopata to już za mało ale prawdziwy ciągnik to już za duzo i za drogo.
Coś celuje pomiędzy. Oraz tak jak wspomnialem mam 2 miejsca puki co oddalone o 15km. Dla porownania kolega Yanmarem 33konnym jechał do mnie ponad godzine bo jest ograniczony do 12km/h a ATV jednak moze szybciej. Na chwile obecną przyczepa plus zdolnośc sprawnego i szybkiego poruszania sie jest dla mnie ważniejsza. ZObaczymy jak sie temat rozwinie za jakiś czas.
Kodiak też ma sztywny most. Oczywiscie biore pod uwage Hondy ale co dziwne nie wiem dlaczego uzywane hondy są jakoś zawsze bardziej umęczone życiem. Przynajmniej ja na takie egzemplarze trafiałem podczas wstepnych oględzin i przymiarek.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2023, 12:32   #12
Rozi73


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Zamość
Posty: 126
Motocykl: .
Rozi73 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 2 godz 13 min 58 s
Domyślnie

Według mnie, najważniejszy jest dostęp do części zamiennych:
- czy są na półce w PL (to najczęściej wiąże się z popularnością)
- czy są w ogóle dostępne na świecie (zdarza się że nie kupisz za żadne pieniądze >> patrz polecany tutaj DINLI )
daleekooo dalej... marka (prestiż), niezawodność (każdy się kiedyś zepsuje), czy wygląd.
Stąd ograniczył bym się do popularnych w PL marek i modeli Can-Am, Polaris, Yamaha, ale też popularny i chwalony CF MOTO.
Wejdź na aledrogo, olx, popatrz w sklepach co i czy wogóle jest dostępne.
Podobał mi się Arctic Cat ale jak zobaczyłem że w PL części właściwie brak to kupiłem Polarisa i chwała Panu.
Horrendalnie drogie ale są
Honda, Suzuki to najczęściej stare, wyeksploatowane egzemplarze, sprzedaż nowych właściwie zamarła.
Nieciekawie przedstawia się temat czy kupić samochodowy inny L7E, czy ciągnik T3B.
Do L7E zgodnie z przepisami właściwie nie ma technicznych możliwości podpięcia przyczepki: Polaris RZR 800 masa własna 429kg. ma DMC przyczepy max 170kg.
T3B to nieliczne stacje diagnostyczne które zrobią przegląd a i to nie wiadomo jak długo to potrwa.
Rozi73 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2023, 13:27   #13
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

W Dinli mało co się zepsuło przez te 11 lat ale potwierdzam ostatnio kłopot z półosią. Były jakieś jaja z zakupem - w końcu okazało się, że podeszła z jakiegoś Kodiaka. Sąsiad myśli, po sprzedaży, przesiąść się na CF Moto.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2023, 14:22   #14
Kali89


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Ostrów maz
Posty: 292
Motocykl: Dzik 950
Przebieg: 120000
Kali89 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 22 godz 8 min 53 s
Domyślnie

Wszyscy znajomi kupują Cf Moto, sam przez chwilę poważnie myślałem o modelu 625 w krótkiej wersji.
Podobno najlepszy stosunek ceny do jakości i brak problemu z częściami.
Kali89 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2023, 17:01   #15
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 725
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 25 min 29 s
Domyślnie

Dostępność części to jest super ważne.
Yamaha jest na celowniku głównie dlatego że grizzly i kodiak jest tłuczony i sprzedaje sie juz od lat.
CF Moto jest tego sporo, cena faktycznie niższa niż Yamahy, jest to Chińczyk.
Ale nie dotarłem jescze do info jak z sześciami i serwisem.
Temat homologacji też musze tutaj w okolicznych SKP obgadac z diagnostami.
Oczywiście z przyczepką na A4 nie bede się wybierał a po okolicznych wsiach myśle ze L7E bedzie lepszym wyborem. Mniej przypału z przeglądem. A przyczepkę to sie jakoś nateguje.

A poradzcie jak ktoś wie. Od jakiej pojemności silniki w ogóle brać pod uwage do takich zastosowań? Tak w moim mniemaniu takie 400ccm to sie mi wydaje minimum. ALe poprawcie jeśli się mylę.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2023, 18:47   #16
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,008
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 5 godz 51 min 4 s
Domyślnie

Raczej od 500 ccm bym szukał, 400 może dostawać zadyszki z przyczepą.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2023, 08:33   #17
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 725
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 25 min 29 s
Domyślnie

Dzięki wielkie za info wszelakie do tej pory.
Doktoryzacja w toku

Sprawa się komplikuje.
Znajduje sprzety po sadownicze w dobrym stanie produkcji np Massey Ferguson. Albo Bombardier.
Komplikacja polega na tym iż nie moge znaleść zbyt wiele informacj o tym jakie tam są silniki czy są części. Gdzieś jest info ze Massey to to samo co Arctic Cat.
W jedym miejscu Bombardier super nie zawodny w innym ze silnik 620 rotax jest marny i łatwo się poddaje.
Zastanawiam się czy sobie w ogóle zawracac głowe tymi wynalazkami.
Na quadowych forach każdy chwali to co ma. Jak zawsze.
Po co sobie zawracam głowe wynalazkami?
No są one czesto w całkiem dobrym stanie przynajmniej na pierwszy rzut oka bo np. w sadach musiały nie miec ciezkiego życia. Poza tym są one też tańsze od mojego pierwotnego typu czyli Grizly/Kodiak. Dodatkowo wspominane juz CF moto bardzo czesto ma L7E i jest tego sporo na olx.
Taki troche wywód bez konkretów.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2023, 14:08   #18
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 725
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 25 min 29 s
Domyślnie

Troche czasu już mineło to i pasuje sie z załozonego wątu rozliczyc.
Jeszcze w maju zanim RD04 poszła w ręce innej rodziny zakupiłem sprzęt o który pytałem w pierwszym poście.
Kryteria to przynajmniej 500ccm (wyjatek stanowił Rotax 400ccm) bo maszyna miała w pierwszej kolejsnoci ciągać rózności i nie pękać.
Nastepnie musiał być "homo" na samochodwy inny żeby można na legalu podsoczyć po worek ziemi albo cementu albo pifko albo przewietrzyć głowe po robocie.
Oraz wiadomo stan techniczny taki siadać i jechać. Budżet 20k ale na wszysto czyli Quad oraz podstawowe implementy czyli przyczepa walec do trawy/ziemi, kosiarka oraz pług do sniegu.
W temacie quadów byłem zielony. Kilka pojazdówek przy okazji 12 letniej przygody z samochodami 4x4 oraz internety coś tam o tych sprzetach mówiły.Tyle z doświadczenia mojego.
Jako miłośnik Japońsiej motoryzacji we wszelakiej formie, pierwsze ślinienie było w kierunku Yamah oraz Hond. I tu było pierwsze zderzenie z rzeczywistością. Ładny egzemplarz zadbany grubo powyzej budżetu bliżej 2 razy budżet. A w budżecie to wiadomo pudrowane zwłoki z pod szafy. Budżet sztywny kryteria też. Zaczeło sie poszukiwanie na zasadzie co w ogóle mozna w tym budżecie nabyć z moimi kryteriami. Polarisy i Canamy to samo co Japonia albo trupy albo poza budżetem. Trafił się jeden Bombardier 600 po fotach ok. Ale był daleko i w jaimś komisie a handlorz kręcił jak prosiłem o wgląd do francusiej dokumentacji.
Tego typu poszukiwania trwały aż zacząłem trafiać jak się pewnie domyślacie na Chińskie produkty a dokładnie CF moto. Po przeczytaniu internetu miałem w głowie obraz pojazdów. Ludziska okrutnie to męczą ale daje to rade. Oraz jest to ponoć kopia Yamahy Grtizzly. No tak jak sie patrzy to możliwe jest bardzo podobne. Tak jak by ktoś opisywał Grizzly jakiemuś projektantowi z CHin przez telefon. Niby podobne a czesci z Yamahy nie pasują. No może tylko gaźnik Mikuni ale ten model to akurat był w wielu quadach oraz przyciski od napędów identyczne jak w Grizzly czy Kodiaku. W mojej okolicy wypłynęło kilka sztuk mieszczących sie w kryteriach lecz mocno umęczone. Równelogle w czasoprzestrzeni natrafiłem na handlorza trudniącego sie tylko quadami co więcej kilka wsi dalej. Co wiecej gość sprowadzał quady tylko i wylacznie z sadów i gospodarstw. Wtedy miał ładnego Canama rotax 400 ale brakowało francuskiego dowodu w orginale, było ksero i wydział komunikacji powiedział ze nie zarejestrują. Następny był Polaris sportsman 500 taki z kiperkiem na tyle. Ale no napęd na przód oazało sie ze nie działał, potem kolejny Canam ale całe podwozie chyba było moczone w gnojówce bo każdy element był pokryty już zaawansowaną rdzą, hamulce do odbudowy ale silnik zdrowy. W końcu trafiło sie wspomniane CFmoto nie zmęczony egzemplarz z farmy w UK. Silnik ładnie odpalał nie kopcił nic nie stukało, rdzy było tak ok nie za mało nie za dużo. Wszysto kompletne żadnych śladów gnojenia ciężkiego w terenie. Jedyny mankament to plastiki połapane na szybo śrubami jakie lezały w danej chwili w garazu czyli każda inna oraz cieknący gaźnik ale to akurat ten Mikuni tak ma że zaworek po jakimś czasie przepuszcza. W ramach negocjacji wynegocjowałem zejście z ceny wymiane oleju w mostach i silniku i filtrów oraz zarejestrowanie i opłacenie OC. Gotowy do jazdy gość mi go przywózł pod dom. Tak oto stałem sie posiadaczem CF moto 500A z 2007 roku z nieżaleznym zawieszeniem, dołączanym przodem z przycisku oraz blokadą centralną rówznież zapinaną z przycisku, do tego fabryczna wyciągarka z przodu, dostęp do części bezproblemowy. Znawcy quadów z którymi gdzieś po drodze nawiązałem kontakt przyznali że marka model są mało istotne. Jak sprzet nie jest umęczony to bedzie ok. Jak jest w stanie agonalnym to i Yamaha i Honda bedą zawodzić.
Następnie szybko rozpoczałem poszukiwania osprzetu najpierw przyczepa z kiprem, potem kosiarka, puki co konna, bede ją przerabiał pod zaczep kulowy zobaczymy czy bedzie działała, walec sam zrobiłem a pług na zimę do sniegu sie własnie robi.
Generalnie jestem w powaznym szoku jak bardzo ten sprzęt jest użyteczny. Woże tym wszystko co sie da. Ciągam też wszysto co potrzebuje. Nie pęka na robocie. Oleju nie bierze. Odpala każdego dnia bez problemu. Zrobiłem od maja około 2000km. Troche potestowałem w terenie żeby sie obyć z maszyną ile można a ile to za dużo żeby sobie nie zrobić za dużo krzywdy gdyż 4 koła dają złudne poczucie stabilności. Troche pozwiedzałem tak jak to robiłem Afryką. I ogólnie jestem mega zadowolony z ogrodowego pomocnika i jego wszechstronnej urzytecznosci.
Z ciekawostek, raz już złamałem przyczepę bo ją przeładowałem ziemią ale CF z takim cięzarem radził sobie bez problemu.
Foty wrzuce jak ogarne problem który powstrzymuje dodanie fot z mojej strony.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2023, 14:55   #19
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 725
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 25 min 29 s
Domyślnie

Chyba się udało foty dodać
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20231010_113247_9.jpg (1.12 MB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230927_130104_2.jpg (1.10 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230518_135751_8.jpg (973.5 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230518_113800_4.jpg (991.9 KB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230825_172116_9.jpg (1.12 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230721_165619_2.jpg (1.01 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230626_134233_1.jpg (1.13 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230625_130306_3.jpg (1.06 MB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230728_173241_1.jpg (987.5 KB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20230707_135512_3.jpg (669.2 KB, 9 wyświetleń)
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2023, 17:38   #20
Norton
 
Norton's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Chocznia koło Wadowic
Posty: 118
Motocykl: RD07, DL1000, TwinSport 350
Przebieg: 67000
Norton jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 22 godz 45 min 34 s
Domyślnie

Fotki widać. A z tą kosiarką konną to może być ciężko, trochę taką kosiłem za traktorem. Można pokusić się o niezależny silnik do napędu kosiska.
__________________
All you need is love. And motorcycles.

Ostatnio edytowane przez Norton : 11.10.2023 o 17:46 Powód: Doczytane w treści.
Norton jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trial motocyklowy... są jacyś trialowcy...? ex1 Trialówki 329 24.02.2022 20:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.