Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.06.2022, 21:55   #1
Adamek2


Zarejestrowany: Jun 2022
Miasto: Olsztyn
Posty: 9
Motocykl: CRF1100
Adamek2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 38 min 40 s
Domyślnie Crf africa twin dct 1100 2021r głośna praca skrzyni (napędu)

Witam.
Po pierwszym przeglądzie w aso na 1tys km zauważyłem pojawiający sie dźwięk przy schodzeniu z prędkości około 90km/h do 85km/h dziewk pojawiał się głównie przy mocno rozgrzanym silniku i narastał.


Przy przebiegu około 2.7tys km pojawiający dźwięk narastał i zwiększył zakres od 46km/h do ponad 116km/h oraz powyżej choć przy tej prędkości sądzę iz jest najgłośniej dalej szum wiatru zagłusza dźwięki.


W tej chwili motocykl postawiłem na wymianę opon gdyż przy przebiegu 4509km przednia była już nie do użytku (Bridgestone) a jako nowe zamówiłem Metzeler iż w Modelu 2022r montowane są na pierwszy montaż lecz tu do rzeczy, odbieram motocykl z serwisu po zmianie opon a dźwięk zwiększył się diametralnie więc wróciłem do serwisu by sprawdzili co się stało.


Serwis stwierdził ze wszystko jest ok i poprawił napięcie łańcucha gdyż okazalo się ze mechanik troszeczkę za mocno napiął.


Ponownie wsiadłem na motocykla by sprawdzić czy aby na pewno jest wszystko ok lecz dziek zmienił ton i nie wiele ucichł a nadal pozostał.

Zrobiono moim motocyklem juz ponad 200km w aso i ostatnio stwierdzono iż faktycznie cos wyje lecz nie wiedzą co twierdząc bym jeździł i użytkował motocykl a nadmienię iż boje się że uszkodzenia powiązane z uszkodzonym łożyskiem w skrzyni czy silniku mogą być zbyt poważne.
W załączonym filmiku przedstawiam dzwiek o jakim mowa.
https://youtu.be/eIujHJnDYpA

Ostatnio edytowane przez wierny : 23.06.2022 o 22:02 Powód: film w oknie
Adamek2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Africa Twin CRF 1100 Android Auto Robin NAT - Warsztat 100 16.07.2022 09:58
Dodatkowe halogeny Africa Twin crf 1100- jak włączyć? paweldebkideb8 Gadżety / wyposażenie 21 29.03.2021 21:44
Africa czy BMW 1100 GS Michalk Inne tematy 46 11.05.2009 19:37
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.