Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 08.01.2024, 15:33   #11
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 312
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 10 godz 8 min 56 s
Domyślnie

Radziłbym niestety zacząć od mierzenia kasków - nieraz kupujemy nie to, co sobie wymarzyliśmy (bo akurat ten kask uwiera), lecz to, co dobrze leży na głowie.

Spójrz także na masę - o ironio - niektóre kaski carbon są cięższe od np. Airoha Commandera. 200 gramów to już odczuwalna różnica.
Kolejna rzecz to preferencje co do używania - teren (tu istotna jest wentylacja) czy szosa.

Z wymienionych przez Ciebie marek:
- Airoh Commander ma wysuniętą do przodu szczękę, co daje dobrą wentylację na twarz. Przy temperaturach poniżej 10 stopni przy spokojnej jeździe muszę zakładać podbródek, bo za zimno. Wielki plus: ogromne pole widzenia! Brakuje mu bardzo niewiele do jeta pod tym kątem. Wady: problemów z wyściółką nie miałem, ale urwał mi się zaczep blokujący wizjer przy pełnym zamknięciu szyby (czekam czy naprawią w ramach gwarancji),
- Nishua carbon - zupełnie odwrotnie: szczęka blisko, słaba wentylacja i mizerne pole widzenia. Mając ten kask w rękach odniosłem wrażenie, że trochę tchnie tandetą.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opinie o kasku Kondu Kaski 19 04.02.2018 18:39
słuchawki BT do kasku dabal Kaski 1 13.10.2017 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.