Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja

Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja Wszystko co tyczy się głównego wyświetlacza, oprogramowania motocykla, nawigacji i podobnych

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2022, 17:44   #111
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Problemy z elektroniką, które nie występowały w modelach 1000L gdzie był zwykły ale niezawodny wyświetlacz zamiast wszystkomającego tabletu o czasie reakcji wolnossącego dizla są w tym modelu dość powszechne. To chyba miał na myśli mechanik mówiąc o "normalności".
Wolnossący diesel akurat reaguje szybciej niż turbo, bo nie ma laga . Stary wyświetlacz był pod tym względem lepszy, ale w słoneczny dzień duże G na nim widać. Kwestia bezawaryjności też może być oceniona za kilka, kilkanaście lat, bo na razie to najstarsze maję ledwo 6 .

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Z tym bym się nie zgodził.
Ekran co prawda wyświetla ale działa on wadliwie dlatego że jedna z funkcjonalności (dotyk) nie działa.... a powinien...bo tak informuje instrukcja od motocykla.
Jest podstawa do reklamacji.
I to jest problem po stronie hondy który powinien być przez nich rozwiązany.
Pozwolę się nie zgodzić, bo miałem co innego na myśli. Nie pisałem o tym, że nie ma podstawy do reklamacji niedziałającego dotyku, tylko dotyku, który nie działał a cudownie wrócił nie wiadomo kiedy. Jeżeli nie działa dalej, owszem, reklamuj, ale w znaczącej większości przypadków ponoć samo się naprawia .
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2022, 19:39   #112
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 6 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Jak to w robocie żartujemy ma takie tematy: jeździć obserwować, a jak co będzie się działo proszę przyjechać ;-)

Naprawdę oszczędności producentów będą nas ciągnęły po kieszeni. Jedne mniej, inne więcej.

Przykład rdzy w małych crfach na spawach przy zbiorniku. Zalałem sziwaksem do profili zamkniętych. Z tego co się dowiedziałem, przeprawa przez mękę aby to złapać na gwaracji.


Sorry za oftop. Można skasować.
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 13:08   #113
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Simon WRC Zobacz post
Pozwolę się nie zgodzić, bo miałem co innego na myśli. Nie pisałem o tym, że nie ma podstawy do reklamacji niedziałającego dotyku, tylko dotyku, który nie działał a cudownie wrócił nie wiadomo kiedy. Jeżeli nie działa dalej, owszem, reklamuj, ale w znaczącej większości przypadków ponoć samo się naprawia .

Jeśli serwis nie stwierdzi usterki bo w trakcie badania dotyk będzie działać ... to faktycznie może nie uznać reklamacji.
Możesz też nagrać film i pokazać co Ci się przydarza ... jak tak zrobiłem i na podstawie filmu przyjęto i uznano reklamację.
Na podstawie filmu wymieniono mi wadliwy element.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 21:48   #114
nocny
 
nocny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Ruda Śląska
Posty: 180
Motocykl: CRF 1100
nocny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 6 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Jeśli serwis nie stwierdzi usterki bo w trakcie badania dotyk będzie działać ... to faktycznie może nie uznać reklamacji.
Możesz też nagrać film i pokazać co Ci się przydarza ... jak tak zrobiłem i na podstawie filmu przyjęto i uznano reklamację.
Na podstawie filmu wymieniono mi wadliwy element.
no tak ale honda przecież wie o tych usterkach i wie jak one się objawiają bo to nie pojedynczy zgłaszany przypadek, więc jeśli user zgłasza taki problem to nie powinna go rozpatrywać a nie żądać filmików.

pozdrawiam Marcin Jan
__________________
Pozdrawiam
Marcin Jan

Mistrz prostej spod świateł
nocny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 21:52   #115
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Rdza na zbiorniku na gwarancji? Brzuch mnie boli od śmiechu.

Pozdrawiam
Pan od gwarancji
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2022, 10:42   #116
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nocny Zobacz post
...no tak ale honda przecież wie o tych usterkach ....

pozdrawiam Marcin Jan

Honda ..jak i większość firm w dzisiejszych czasach unika odpowiedzialności za swoje niedoróbki.
Więc nawet jeśli wie ... to unika strat finansowych po przez różne uniki. Gwarancja mija i odpowiedzialność za błędy znika. Po gwarancji nagle te naprawy stają się zasadne bo Honda na tym ewentualnie może zarobić. Takie mamy realia i tyle. Wszystko jest przemyślane i ryzyka są oszacowane.
To samo jest z ubezpieczalniami ... jak nie walczysz to Cię zbywają.
Ostatnia akcja serwisowa Hondy związana z wymianą softu i to, że przysyłali pisma poleconym, to w mojej ocenie była akcja chroniąca w sensie prawnym dupę Hondy.
Informowali klientów poleconym o akcji po to aby nie można było podnosić w sądzie argumentu, że nie informowali pomimo , że wiedzieli o niebezpiecznej dysfunkcji ... co mogło by wpłynąć na ewentualne roszczenia że strony userów. Każdy upgradowany VIN jest odnotowany w bazach Hondy.
Po upgrade sprawdzałem czy mój VIN jest jeszcze do upgrade i już nie był. Liczą się słupki w excelach i na prezentacjach na spotkaniach zarządu.
Zadowolenie klienta też jest badane i wyceniane. ...
W sumie to żadna nowość ..wszyscy to wiedzą.

Ostatnio edytowane przez syncronizator : 11.11.2022 o 16:19
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2022, 12:43   #117
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Doskonale powiedziane. Wszyscy to wiedzą. Taki świat. Globalna konkurencja. Wszystko się bada, ocenia ryzyka i wycenia. Na końcu inwestor oczekuje zwrotu z kapitału. Dyskusja o tym prawie metafizyczna jest.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2022, 11:26   #118
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Liczą się słupki w excelach i na prezentacjach na spotkaniach zarządu.
Zadowolenie klienta też jest badane i wyceniane. ...
W sumie to żadna nowość ..wszyscy to wiedzą.
Jak w każdym biznesie na poziomie marketingu . Na podstawie słupków decyduje się na ile można w danym zakresie sobie pozwolić. Zadowolenie klientów to też jedna z kluczowych danych, ale nigdy nie będzie na najwyższym poziomie, co wynika z analizy ryzyka. Należy utrzymać taki stosunek kosztów do zadowolenia klienta żeby produkt nadal się sprzedawał z założonym progresem lub na stałym poziomie, generując "rozsądne" koszty, które zawsze przeliczają się na wyższe zyski.
Dziś już nikt nie dewelopuje produktów jak Japończycy pierwszego lexusa LS poświęcając wiele lat pracy i doprowadzając każdy detal do perfekcji, nikogo na to nie stać. Długie badania i testy dałyby co prawda duży poziom bezawaryjności, ale jednocześnie pochłonęłyby za wiele środków, co przy dzisiejszej specyfice działania rynku i częstotliwości wprowadzania nowych modeli utopiłoby firmy produkcyjne.
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2022, 12:44   #119
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

czy ktoś miał taki tablet w rękach ew. nowy jeszcze w pudełku? może tam jest home made (chałupniczo) Wydawało mi się, że o tym tablecie napisano już wszystko.... jak życie może zaskoczyć.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 18.11.2022 o 22:16
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 14:46   #120
konrado69


Zarejestrowany: Dec 2022
Posty: 3
Motocykl: Crf1000 L >Crf1100DCT (2021)
konrado69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 22 min 31 s
Domyślnie

Cześć Wam !

przesiadlem się z litrowej Afryki na 1100 i również mnie dopadł problem z wyświetlaczem,a mianowicie z dotykiem - brak reakcji .
Pisałem do Hondy - na razie brak rozwiązania ( moto ma jeszcze rok gwarancji...)
Udało się komuś wymienić wyświetlacz z racji na niedziałajcy dotyk ?
Pozdro !
konrado69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rękawice motocyklowy, a ekran dotykowy :confused: kudlacz Inne tematy 26 16.04.2024 07:58
Pokrowiec dla crf1100 flash Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 28.06.2021 15:32
antena GPS w CRF1100 szynszyll Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja 1 26.12.2020 14:39
LG G4C - zbity ekran, a pod nim nawigacja. chemik Inne tematy 12 25.08.2016 17:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.