Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.09.2011, 20:23   #1
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie Uwaga oszust!!!!!!!!!!!

Zacytuję z forum XTZ:

http://xtzclub.pl/threads/3367-Uwaga...2037#post42037


"Wystrzegajcie się numeru konta 11114020040000310270274320 ! Mowa tu o użytkowniku CZOPEK. Dałem się nabić na 120 zł. Przeglądałem różne fora i ten koleś jest dość znany z tego, że odpowiada na ogłoszenia w dziale kupię:

http://www.wyczyn.fora.pl/sprzedam,5...,20984-15.html

http://www.forumrowerowe.org/topic/4.../page__st__140


W piatek wysłałem mu kasę na podane konto, a dziś przez przypadek natrafiłem na jednym z for o działalności tego jegomościa. W każdym bądź razie ja zgłaszam sprawę na policję. Bardziej niż tych 120 zł jest mi żal tego, że samemu nie można (na razie) sprawiedliwości wymierzyć
Nr GG z ktorego pisal 37613745
Jeśli ktoś miał z tym gościem też problem to ruszyć dupska na komisariaty!"

Jak wyżej, gość odpisuje na tematy z działu kupię, oferuje że coś ma, idzie przelew i tyle go ludzie widzieli. U nas na forum "chwyciły" się 3 osoby, w tym ja. Z netu wyszperałem, że dane adresowe podawane do przelewu są fałszywe, z wyjątkiem zapewne nr konta. Zdjęć oferowanych przedmiotów nie ma bo dany przedmiot jest na działce 35km dalej, ale przypadkiem tam będzie jutro i od razu zapakuje i wyśle. Kurwa, jestem ostrożny itp. Myślałem, że nie dam się oszukać w taki sposób na można powiedzieć "swoim" forum. Gość nie pisał postów, kontaktował się przez PW. Jestem w plecy tylko 55zł, kumpel 120, kolejny 15. Nie są to duże kwoty, ale...
W związku z powyższym prosiłbym o rozpropagowanie informacji o zaistniałej sytuacji, aby uchronić innych motocyklistów i nie tylko przed typem lub tez aby uczulić na taki właśnie model postępowania.

Dodam, że gość działał też na innych forach, np wędkarskich. Wklejcie nr konta w google.

Ostatnio edytowane przez Bartas : 15.09.2011 o 20:43
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2011, 21:21   #2
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Pały Ci powiedzą że za mała szkodliwość społeczna i tyle. Ten "gość" (szkoda że tak go nazywasz) o tym wie ale dla mnie to gówniarz który na gówniane drobne naciąga naiwnych ludzi... swoją drogą bądźcie troche ostrożniejsi w wątpliwych okazjach... napij się kawy zanim klikniesz przelew.
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2011, 21:33   #3
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Wystarczy w google wbić numer konta:
http://www.google.pl/#sclient=psy-ab...w=1173&bih=583

Gosć naciąga na małe kwoty ale jak to zsumować ...

Ostatnio edytowane przez Babel : 15.09.2011 o 21:35
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2011, 21:33   #4
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

A ja jakiś czas temu oglądałem program w tv i pani z Policji mówiła, żeby bezwzględnie zgłaszać oszustwa internetowe i pochwaliła się, że wykrywalność tego typu przestępstw sięga ponad 90%. W internecie zawsze zostawi się ślady, a Policja ma dobrych specjalistów. Poza tym Policja nie jest od tego, żeby oceniać, czy jest mała szkodliwość społeczna. Mają obowiązek przyjąć zgłoszenie (oczywiście mogą próbować zniechęcić, że nie ma sensu, ale jeśli się uprzesz to muszą przyjąć).
Gość pewnie liczy na to, że nikomu za stracone 50 czy 100 zł nie będzie się później chciało jeździć po sądach. Ja tak jeździłem z powodu urwanego lusterka i nie polecam.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2011, 21:42   #5
Terrorr
 
Terrorr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Trójmiasto
Posty: 74
Motocykl: KTM 640 ADV, NX 250
Przebieg: ???
Terrorr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 46 min 59 s
Domyślnie

Nie wiem jak to teraz wygląda...ale w 2003 roku buchneli mi większość części z kompa (została obudowa, zasilacz i wyważone drzwi) z akademika. Złodziej był na tyle "inteligentny" że uruchomił dysk z moim systemem (włączyło się między innymi gadu). Podkusiłem gościa podając się za koleżankę z listy gg że mam fajne fotki do przesłania, gość przyjął pliki przez co miałem IP. Po szybki sprawdzeniu okazało się że złodziej nadawał z IP innego akademika, szybki kontakt do admina i następnego dnia po kradzieży zawitałem na komendę podając im komplet na dłoni (mogliśmy wtedy jednak wybrać opcję oklepania twarzy, ale wyszło jak wyszło). Sprawa ciągnęła się miesiącami, byłem na kilku przesłuchaniach gdzie musiałem ich "informatykowi" tłumaczyć co to IP, jak zdobyłem etc. szkoda słów...Na zakończenie dostałem pismo, że po 3 tygodniach od przesłuchania złodzieja zrobili mu wjazd i nic nie znaleźli przez co śledztwo unieważnione...

Twój przypadek trochę inny i w nieco "nowocześniejszych" czasach, ale nie nastawiałbym się na dużo...
Terrorr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2011, 21:47   #6
Terrorr
 
Terrorr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Trójmiasto
Posty: 74
Motocykl: KTM 640 ADV, NX 250
Przebieg: ???
Terrorr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 46 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Wystarczy w google wbić numer konta:
http://www.google.pl/#sclient=psy-ab...w=1173&bih=583

Gosć naciąga na małe kwoty ale jak to zsumować ...
wooooooo...koleś nieźle daje czadu. Przy tylu sprawach to już policja powinna rozmawiać z danym bankiem o udostępnienie danych osobowych.

Poprawiam się! Tu jednak widzę nadzieję !
Terrorr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2011, 21:50   #7
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Terrorr Zobacz post
wooooooo...koleś nieźle daje czadu. Przy tylu sprawach to już policja powinna rozmawiać z danym bankiem o udostępnienie danych osobowych.

Poprawiam się! Tu jednak widzę nadzieję !

No ale dane mogą być na chlora z pod płota.
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2011, 07:09   #8
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Dane adresowe są fałszywe, niemniej nr konta jest. 55zł można przeboleć, nie jest to zawrotna kwota. Szkoda tylko, że gość nacina tyle ludzi. IP jestem w stanie też podać na policji, ale to tak gdzieś za tydzień dopiero- admin na urlopie.
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2011, 07:35   #9
Terrorr
 
Terrorr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Trójmiasto
Posty: 74
Motocykl: KTM 640 ADV, NX 250
Przebieg: ???
Terrorr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 46 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bartas Zobacz post
Dane adresowe są fałszywe, niemniej nr konta jest. 55zł można przeboleć, nie jest to zawrotna kwota. Szkoda tylko, że gość nacina tyle ludzi. IP jestem w stanie też podać na policji, ale to tak gdzieś za tydzień dopiero- admin na urlopie.
Dane adresowe to raczej tak, ale bank przy zakładaniu konta nie potrzebuje dowodu osobistego etc. ? Jak pamiętam to zawsze robili ksero dowodu przy wyrabianiu. Użytkownik konta jest chyba zobowiązany do informowania o dziwnych przelewach niewiadomego pochodzenia (jakby się wypierał działania na forach), dobrze myślę ?
Terrorr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2011, 09:15   #10
zibiano
 
zibiano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,096
Motocykl: RD07a
zibiano jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 godz 44 min 29 s
Domyślnie

wg. ostatnich info sprawa wyglada tak - powyzej 300 pln scigaja i fakt maja dobre rezultaty - gosc ma wyjscie- zaplacic i umozyc, albo do sadu na jego koszt, moze dostac zawiasy i zaplacic i tak musi. Odnotowane sa takze przypadki aresztu do 80 dni za takie oszustwo (jesli klient nie chce pokryc strat ktore wyrzadzil)
bank udostepnia dane osobowe nawet po jednym oszustwie zgłoszonym

powodzenia
zibiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
uwaga ptaki arturro2622 Inne tematy 26 23.11.2011 23:27
Uwaga oszust Allegrowicz! yacekgda Inne tematy 41 07.01.2011 11:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.