Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.02.2023, 10:57   #61
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,858
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 9 godz 18 min 57 s
Domyślnie

Też mam taki antyk i działa już ze 20 lat.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 11:16   #62
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,326
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 23 godz 39 min 9 s
Domyślnie

@żuk, nie widzę w tym sklepie Stef-Pol prostownika który by mi chyba pasował, bo najbliżej jest to: EST-302 6V/12V/6A
Zespół Prostownikowy EST – 302 przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 6V lub 12V i pojemności 34 ÷ 60Ah.

Ale czy on naładuje też małe motocyklowe i nie będzie problemów?
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 11:19   #63
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,858
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 9 godz 18 min 57 s
Domyślnie

Ja mam taki
https://allegro.pl/oferta/prostownik...id=17997574267
Ładowałem też małe i samochodowe powyżej 100 Ah. Jakoś dawał radę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 11:21   #64
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 7 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Żuk, dzięki za to info. Dobre są takie krajowe odkrycia - ja np. swego czasu przypadkiem odkryłem że najlepsza pompka zwykła jaką kupiłem nie wiedząc zupełnie co to jest - to pompka nożna firmy "Start"

Jedyna która działa od lat, nie zepsuła sie, ma dobry manometr. Zapłaciłem chyba 50zł, obecnie 100zł kosztuje ale dałbym bez wahania.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 11:52   #65
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 946
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 19 godz 59 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
@żuk, nie widzę w tym sklepie Stef-Pol prostownika który by mi chyba pasował, bo najbliżej jest to: EST-302 6V/12V/6A
Zespół Prostownikowy EST – 302 przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 6V lub 12V i pojemności 34 ÷ 60Ah.

Ale czy on naładuje też małe motocyklowe i nie będzie problemów?
Od lat używam automatu: http://stef-pol.com/wpcproduct/est-507-12v15a/
Ładuje i kwasowe i żelowe plus trzyma kondycję aku po całkowitym naładowaniu. Nie jest mocną stroną tych produktów ich wygląd ale to chyba nie o to chodzi. Są za to nią cena i jakość jak dla mnie. O tej ładowarce tez myślałem polecając Ci - byłem święcie przekonany, że radzi sobie też z 6V ale teraz widzę, że nie. Z 6V aku nie mam do czynienia więc zapomniałem o tej opcji.
Będę kupował teraz mocniejszy do większych baterii http://stef-pol.com/wpcproduct/est-510-12v35a/.
Jeśli chcesz jeden sprzęt do wszystkiego to pewnie ten Ctek czy inny z tu podanych się sprawdzi, nie wiem nie używałem. Ja od lat już używam ładowarek/prostowników wyłącznie do baterii moto. Gdybym miał ze 2 czy 3 klasyki w garażu to i samochodowy by się przydał. Na ten moment nie mam.
Do 6V i 12V to ten co Emek podesłał by chyba był od nich jedyną opcją. Tylko nie wiem czy to ustrojstwo żelowe aku ogarnia.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 12:09   #66
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
@żuk, nie widzę w tym sklepie Stef-Pol prostownika który by mi chyba pasował, bo najbliżej jest to: EST-302 6V/12V/6A
Zespół Prostownikowy EST – 302 przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 6V lub 12V i pojemności 34 ÷ 60Ah.

Ale czy on naładuje też małe motocyklowe i nie będzie problemów?
Jeśli ma opcję tylko 6A to nie będzie ok.

Nawiązując do poprzedniego posta o starym prostowniku warto zwrócić uwagę że kiedyś były tylko akumulatory zwykle kwasiaki i to w dodatku nie żałowano tam materiału , dziśamy różne typy akumulatorów ołowiowych np.zwykly, agm, żel, efb its w których dodatkowo każdy gram jest skrupulatnie obliczony by uszczuplić wagę i czas życia... Do ładowania tych "nowszych" typów zaleca się inna harakterystyke prądu niż do zwykłego kwasiaka. Można naładować wszystkim ale czy to zdrowe dla Aku czy bezpieczne dla pojazdu i jego użytkownika pozostawiam do własnej oceny.

Swego czasu Palel popełnił świetny wątek o ładowania akumulatorów w którym przedstawiał poszczególne charakterystyki dla typów akumulatora, można je wszystkie naładować zasilaczem laboratoryjnym ale można bez obsługowo użyć ładowarki. Najgorszym wyborem będzie zwykły prostownik na mostkach
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 12:10   #67
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,326
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 23 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Ten co podałem ładuje i 6V i 12V, i to jest to czego szukam chyba i więcej mi nie trzeba
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 12:18   #68
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Ten co podałem ładuje i 6V i 12V, i to jest to czego szukam chyba i więcej mi nie trzeba
Mam wrazenie ze mieszasz V i A a to dwa rozne parametry
prostownik.jpg
Prad znamionowy tego prostownika to 4.5A bez wzgledu czy 6V czy 12V

On jest do akumulatorów od 34ah, pytasz czy on nadaje się do małych motocyklowych, jeśli nie jest to AGM przystosowany do ładowania dużym prądem to nie, nie nadaje się. Przy zwykłych akumulatorach natężenie prądu podczas ładowania powinno wynosić max 1/10 jego pojemności. W przeciwnym razie uszkodzisz szybko akumlator. Za duży prąd sprawi że płyty się powyginana akumlator zagotuje, elektrolit nie zagęści ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 12:26   #69
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 946
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 19 godz 59 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Żuk, dzięki za to info. Dobre są takie krajowe odkrycia - ja np. swego czasu przypadkiem odkryłem że najlepsza pompka zwykła jaką kupiłem nie wiedząc zupełnie co to jest - to pompka nożna firmy "Start"

Jedyna która działa od lat, nie zepsuła sie, ma dobry manometr. Zapłaciłem chyba 50zł, obecnie 100zł kosztuje ale dałbym bez wahania.

Pozdrawiam
zimny

Jeśli jest solidny produkt od firmy, która trochę tych fantów naprodukowała to staram się jednak polskich producentów wspierać bo: polska myśl techniczna nie jest wcale uboga, fachowców mieliśmy/mamy dobrych i dodatkowo z braku funduszy lub zaplecza czasem zmuszeni byli/są z gówna bat ukręcić.

Stojąc jednak przed takim wyborem jak teddy pewnie bym się też zastanawiał co brać, z dwóch powodów. Dobrze jest mieć jeden sprzęt do wszystkiego i za to warto kapusty trochę więcej na blat położyć ALE życie jak na razie w większości przypadków mnie uczy, że jak jest coś do wszystkiego to jest ch warte. Broń Boże nie mówię o tym CTEKu, bo jednak większość z tu piszących go używa i chwali. Ale teraz, skoro mam ładowarkę małą to dokupię sobie większą. Czy ma sens mieć kilka sprzętów, każdy do innej baterii? Pewnie nie. Ale co zrobić. Żebyśmy tylko takie problemy mieli…
Koniec dygresji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 12:52   #70
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 546
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 23 godz 8 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
No właśnie to jest dobre Teddy pytanie. Co poza CTEK i NOCO, tańszego można podłączyć do Aku żeby nie zostać wykluczonym
Pomijając Lidla..

Btw mój ojciec też ma paru takich znajomych Witków. Ile to było rzeczy które pożyczył i zaginęły... Eh
Kto kupuje badziew kupuje dwa lub trzy razy , zwyczajnie szkoda by było mi kasy na gówniane urządzenia które później leżało by w garażu ,a na pytanie dlaczego nie używam odpowiadał bym że nie pamiętam , chyba kabel był z krótki 🤪

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Reglel napiecia/prostownik KTM lc8 Roni92 KTM 4 22.08.2021 08:59
Aku w NAT AS a prostownik Lukhor Gadżety / wyposażenie 11 04.02.2019 21:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.