Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.10.2015, 22:21   #1
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie Rumunia (off) na lekkim moto, ale bez rejestracji.

Bry .
Czy jest jakaś miejscówka, w rumuńskich górach (wiem, ze to głupie pytanie..bo gór mają spoooro )...ale..czy znacie jakieś miejsce, gdzie można pojeździć lekkim, ale bez rejestracji? Mam lekki sprzęt, ze światłami, ale bez blach, a za stary jestem na ucieczki przed policją. Chodzi o miejscówę, że np wyjeżdżam z podwórza, i mogę sobie od razu w górę/w teren jechać.
Jak Bóg da, to może w przyszłym roku WRESZCIE się wybierzemy .
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2015, 08:42   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Oprócz politia di frontiera nikt inny nie przeprowadza kontroli a górskich ścieżkach ale minimum to zarejestrowane moto i oc .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2015, 23:30   #3
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Ehhh.... chyba bez zmiany moto/ramy, się nie obejdzie. Coraz częściej to zauważam, że brak papierów bywa upierdliwą przeszkodą.
Dzięki za odpowiedź .
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 16:39   #4
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Przecie Rumunia nie jest w szengen. Jak przez granicę przewieść motocykl bez papierów?
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 18:51   #5
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 28 s
Domyślnie

No, tak jak lodówkę na przykład. Dobrze jest mieć jakiś papier potwierdzający tytuł własności. A co do systemu szengen to granica obszaru szengen nie wyznacza granicy celnej, bo cały eurosojuz jest jedną strefą celną, a jedynie dotyczy swobody przekraczania granic, bez konieczności prowadzenia dodatkowych kontroli tożsamości. Zresztą najłatwiej jest napisać do ambasady RO w PL.
Pzdr
Jac
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 19:45   #6
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
No, tak jak lodówkę na przykład. Dobrze jest mieć jakiś papier potwierdzający tytuł własności.
A od kiedy lodówki mają tablice rejestracyjne

No ale jak masz papier potwierdzający że Twój niezarejestrowany motocykl jest Twój to przecie można go zarejestrować?


Sory za uszczypliwość. Ale jak widzę krosówki latające po okolicznych lasach i parkach krajobrazowych bez tablic rejestracyjnych to się nie dziwię że Ziarko i jego ekipa z ALP ma o nas motocyklistach takie poważanie.
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 21:40   #7
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

O tym nawet nie pomyślałem, że przeca wjeżdżam do innego kraju. Jakoś...wszędzie tak blisko się zrobiło..
Nie wystarczy dowód zakupu, żeby zarejestrować moto. Potrzebny jest dowód rejestracyjny, czy brief, czy inny papiór potwierdzający że kiedyś dany sprzęt był zarejestrowany. A mój ma 25 lat, i sprowadzony był w czasach, kiedy nikt na dokumenty nie zwracał uwagi, bo "na ..uj mi papier, jak to i tak po krzakach jeździ".
Naczelny, nie jeżdżę po lasach. Jeśli się już zdarzy, to jako dojazdówka (ale DROGĄ leśną) na hałdę, albo piaskownię. Wiosną i latem w ogóle nie jeżdżę w teren, bo się wszystko lęgnie i rozmnaża.
Poza tym mamy kilka torów na Śląsku.
Także nie szczyp mnie...:P .
A jak chcesz pogadać, to w Brennej będę .
Z tym, że przecież przekraczam granicę z moto na pace/przyczepie, rzeczywiście zabiłeś mi ćwieka. Tym gorzej dla mnie...

Ostatnio edytowane przez BartekJ : 22.10.2015 o 21:43
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2015, 23:58   #8
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
No ale jak masz papier potwierdzający że Twój niezarejestrowany motocykl jest Twój to przecie można go zarejestrować?
No nie do końca. Nawet jak mam papier poświadczający własność, ale nie spełnia warunków rejestracji (bo np. jest to cross, a nie enduro) to i tak nie mogę go zarejestrować.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2015, 08:09   #9
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Sory za uszczypliwość. Ale jak widzę krosówki latające po okolicznych lasach i parkach krajobrazowych bez tablic rejestracyjnych to się nie dziwię że Ziarko i jego ekipa z ALP ma o nas motocyklistach takie poważanie.
A jakby te motocykle miały tablice rejestracyjne i pełne ,,oprzyrządowanie''
to czy leśne dziadki zmieniłyby swoje poważanie Hm....

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
No nie do końca. Nawet jak mam papier poświadczający własność, ale nie spełnia warunków rejestracji (bo np. jest to cross, a nie enduro) to i tak nie mogę go zarejestrować.
No jasne - przecież rejestracja motka jest głównie do tego, żeby móc opłacić OC.
Jak patrzę na sumy gwarancyjne co do szkód na zdrowiu i mieniu, to widzę, że bez tego OC
nie chciałbym jeździć nigdzie tam, gdzie mogę spotkać pieszego, inny pojazd, itp.
No i po to motek ma mieć światło, lusterko, klakson, prawilny wydech itp. Crossy
niezarejestrowane są jak kosiarki - można se jeździć po własnym trawniku ale dobrze
odgrodzonym od dróg publicznych.

Próbowałem kiedyś to obejść wykupując odpowiednie ubezpieczenie ,,OC w życiu prywatnym'', czy tak jakoś....
Niestety w UE jest z tym ciężko, bo albo sumy gwarancyjne są zbyt niskie (tudzież wysokie składki),
albo też warunki ubezpieczenia są na tyle ograniczone, że ,,w przypadku popełnienia czynu zabronionego'' OC
nie działa, a to już każdy likwidator wykorzysta ,,boś Pan wyjechał na drogę niezarejestrowanym pojazdem''...

Jak się nie obrócisz, d..a z tyłu... Ja swojego wścieklaka upalam wyłącznie na hałdach, ale OC grzecznie płacę.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rumunia Wegrzyn Umawianie i propozycje wyjazdów 15 08.08.2013 22:37
Poradźcie koledze w sprawie rejestracji. Maniok Inne tematy 8 25.07.2011 14:32
Rumunia 7Greg Przygotowania do wyjazdów 69 16.09.2008 15:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.