Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.03.2023, 09:08   #21
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

myślę Emek, że czasy kiedy Mallory jeździł golfem w piątkę z pięcioma rowerami powoli się już kończą ale może nie.
ten silnik 1.0TSI95KM to do większego auta się nie nadaje ale Polo czy Izibiza dają z nim radę bez problemu żadnego.
podpiszę się również pod tym co napisano powyżej o 1.5TSI - zrobiłem już ze 130kkm łącznie dwoma Octaviami z takim motorem i to jedzie i nie narzeka. Przy jeździe po klientach po europie 50/50 autostrada drogi lokalne przy braku uwielbienia dla mandatów spokojnie schodzę do 5.3l/100.
jak lecę dalej autobanem to z reguły 6.3 - wózek buja się do 200kmh wg GPS oczywiście na co dzień tak nie jeżdżę ale to daje pojęcie o potencjale.
wadą przy takich długich dniach jest mały baniak - styknie na 750km może.

wszystko kiedyś się kończy - stare golfy również oczywiście oprócz golfów II ale to już wszyscy wiemy


tak nawiasem mówiąc jeszcze
to w Estonii zakochałem się w przyczepach wysokich z pokrywą - likwiduje to moim zdaniem konieczność posiadania dużego auta na, tak naprawdę, okazjonalne wyjazdy kiedy się trzeba poważniej zapakować.
styknie wtedy mniejsze autko na co dzień jeśli ktoś już wyrósł z wózków i trzech fotelików.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:10   #22
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,789
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 10 min 45 s
Domyślnie

Michał, spalanie zależy od stajla. Miałem Audi 2.0T i mnie paliło 12 a mojej Pani 9. Jechałem tym 1.0 T i to się nie nadaje do zastosowań Marcina , natomiast 1,5 T pali co prawda więcej ale to już jedzie bardzo ładnie. Wcześniej mieliśmy 2.0T w Tiguanie i to jechało gorzej niż terajsze 1,5T. Tak czysto subiektywnie. Teraz mam Outbacka 2.5 i do wożenia 5 ludzi ze sprzętem i rowerami to bym zgazował coś takiego a nie bawił się gnojówkę w TDiku.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:16   #23
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 17 godz 48 min 14 s
Domyślnie

Majtas, mylisz się. Jak wprowadza zakaz spalinowych to golfy dwójki dostaną jako oldtimer drugie życie.

Pytanie mam. Jak jeździcie takim 1.2 silnikiem na zjazdach w górach? W Hiszpanii pożyczyłem takiego i na zjeździe spaliłem hamulce i zjeżdżałem na 1 biegu bo na 2 ssie rozpędzał . Ten silnik wogole nie hamuje. Nie wyobrażam sobie w 5 osób tym na zjeździe w górach.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:18   #24
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 25 min 55 s
Domyślnie

Na codzień latam służbową Octavia 1.5 w manuału. Potwierdzam co Matjas pisze. Takie same mam wnioski. Jak chodzi o diesla, to zaproponuje KIA ceed w kombi. Miałem dwie służbowe z silnikiem 1.6 , prze 160000 kmw trzy lata nie było grama awarii. W drugiej na 100000 w dwa lata to samo. Pali na trasie po autostradzie austryiacjiej nawet 4.6. Po mieście 7. Bagażnik taki, że trzy rowery wkładałem do bagaznika- zdjęte przednie koła i mieściły się na 1/3 oparcia. Zbiornik spokojnie na 1000 km jazdy wystarczy. Nie polecam z benzyna 1.4 lub 1.5 T bo pali więcej niż Octavia z porównywalnym silnikiem, mam w domu .

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:18   #25
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

pytanie co to za góry.
spokojnie 2.0TDI czy 1.5tsi się przekręcą na jedynce bez hamowania przy ostrych zjazdach. nie ma innej opcji.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:19   #26
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,789
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 10 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Majtas, mylisz się. Jak wprowadza zakaz spalinowych to golfy dwójki dostaną jako oldtimer drugie życie.

Pytanie mam. Jak jeździcie takim 1.2 silnikiem na zjazdach w górach? W Hiszpanii pożyczyłem takiego i na zjeździe spaliłem hamulce i zjeżdżałem na 1 biegu bo na 2 ssie rozpędzał . Ten silnik wogole nie hamuje. Nie wyobrażam sobie w 5 osób tym na zjeździe w górach.
3 cylindrowe padliny nie hamują silnikiem niemal wcale.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:37   #27
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 23 godz 22 min 10 s
Talking

Chłopaki, bardz, bardzo dziekuję za porady. Czytam uważnie. mada - będę dzownił))

Mhv - Ale brakuje jednej ważnej informacji od Ciebie - jaki silnik masz obecnie i jaka moc. Zakładam że skrzynię masz manualną. MHV - klasyka klasyki, 1.9 tdi na pompie, 90 KM, kombi, manual (wyposazenie top: autoalarm, tempomat, klimatronik, elktryka i inne wszelkie bajery...)
Jak go wykorzystuję?
Bardzo prosto: codziennie trasa po mieście w korkach: 7km i gaszę, potem 7 km i gaszę, potem 11 km i gaszę - tak praktycznie codziennie.
W weekendy wiadomo - trasy do 200/300 km często w kilka osób.
W wakacje - ze dwa dalekie wyjazdy po kilka tyś km, często od strzała 1200-1300 km maxymalnie obładowany na autostradzie na tempomacie 130 non stop.
I w mieście mam spalanie 6 - korki niestety w Poznaniu są duże, na autostradzie przy tym obiciżeniu i tym tempie 6,5.
Przez kilkanaście lat nie zepsuło się nic poza eksploatacją - raz wymieniłem dwumasę i amortyzatory.
Wymieniałem tylko olej, filtry, opony, akumulatory iid...


Węgrzyn, Chomik, Mada, Ziutek, Babel, Zimny, Dubel, luk2asz - faktycznie 1.5 benzyna może być to dobry wybór, pomyślę powaznie.

Fassi - NIE MA OPCJI, chociaz Tobie akurat bym sprzedał, Golf tak czy inaczej zostaje, jest jeden szkodnik chętny na przejęcie zresztą po 15 latach codziennej jazdym nie wyobrażam sobie go sprzedać)


Adagio, Brzeszczot - tak, golf jest zadbany bardzo, wszytsko tip-top porobione zawsze. Mam super mechanika sąsaida (drzwi w drzwi). Po prostu co 10 tyś daję mu kluczyki i robimy wszytsko co jest do zrobienia bez kompromisów. Potem na przeglądzie wielkie oczy diagności robią jaki może być stan takiego auta. Może faktycznie nie kombinować bo emocji nie potrzebuję niepotrzebnychz nowym... hmmm...

Matjas, Emek - będą to już 4 osoby w sumie od tego roku)) no tak ekipa się wykrusza, ale może towaru więcej zabierzmy. Jednak 4 kolarzówki i 4 osoby zamiast 5 też sporo.

Czytam jaby co .... i myślę.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20190812_064720.jpg (915.2 KB, 18 wyświetleń)
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 09:54   #28
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 25 min 55 s
Domyślnie

To bierz tą, tylko trzeba ją znaleźć
https://www.google.com/amp/s/wrc.net...y-stan%3famp=1


Edycja
To chyba to
https://m.mobile.de/auto-inserat/sko...ef=srp&type=ad

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 11:41   #29
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 19 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Żeby nie było..ja też zamiast 90 KM z 1,9 wolę mieć 190 KM z 2,0tdi i jeszcze 4x4. Przyznam, że jest mi z tym dobrze Także też uważam że teraz to jest

Natomiast test prawdę Ci powie..mój ulubiony przykład - brat ma A7 2,0 turbo quattro (Pb), miało to palić średnio 8l, pali średnio 12l....kurtyna.
Nie wiem jak Ty, i jak Twój brat, jeździcie, ale mi po 25 latach za kółkiem przeszło już ściganie się z każdym i samym sobą, szczególnie jak jadę zapakowany 2+2 dzieci + 1 pies...
Miałem krótką przygodę z superbem 1,5 tsi z dsg i uważam, że jeżeli nie musisz zawsze i wszędzie być pierwszy, to to jest bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o silnik/skrzynie. Utrzymując stałą prędkość (nie za dużą oczywiście) na trasie odłączała 2 cylindry, średnio paliła między 5 a 7 litrów. Jak na tak wielki samochód to bajka, moim zdaniem.
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 12:14   #30
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja bym z Twoimi założeniami brał corolle kąbi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Porada sprzętowa GPS Gawrys GPS 28 09.02.2017 16:29
No to mamy dziś poważną rocznicę :-) - świętujecie? Ola Inne tematy 12 30.08.2013 07:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.