Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 11.01.2022, 06:56   #1
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 15 min 10 s
Domyślnie Dokręcanie lag - sposób.

W każdym mocowaniu lagi na półce są dwie śruby. Wg książki serwisowej w dolnej kręcimy na 25 Nm, góra na 22 Nm. Tylko jak to dokręcać? Ja poznałem dwa sposoby:
1. Najpierw dokręcamy pierwszą śrubę, potem drugą, potem znowu pierwszą, bo przez dokręcanie drugiej pierwsza się poluzowała, potem drugą, bo z kolei ona jest teraz luźniejsza przez dokręcanie pierwszej, itd. aż do momentu jak obie mają identyczny, właściwy moment.
2. Najpierw dokręcamy pierwszą i drugą na 5 Nm, potem dokręcamy pierwszą i drugą na 10Nm, potem tak samo, ale na 15 Nm, na 20 Nm i wtedy już na ustalone wartości.

Nie wiem czy popadam w paranoję, ale czy wybór sposobu robi jakąś różnicę?
Pytam w kontekście poprzedniego wątku o luzach na lagach, ale uważam, że to pytanie zasługuje na oddzielny wątek.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dokręcanie śruby z lewym gwintem Zet Johny Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 17.02.2017 09:18
Sposób na spędzenie niedzieli zbyszek_africa Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 04.04.2009 19:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.