Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2023, 10:30   #21
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 55 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maly Zobacz post
Te mocowane na wentyle to łatwo ukraść?
U mnie jest taki specjalny kluczyk i nakrętka kontrująca którą się blokuje te nakręcane czujniki. Także jakby chcieć je na chama odkręcić to raczej z całym wentylem..

Patrząc po koszcie takiego urządzonka typu 150-200zł, to bym się specjalnie kradzieży nie obawiał.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 10:48   #22
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
…Luk2asz , jak strzeli to żaden czujnik nie zdąży ostrzec.…
No to chyba zależy, czy pęka sama z siebie, czy jednak temp. wzrosła bardzo a przez to ciśnienie. Wówczas możesz zauważyć jednak z czujnika że coś nie teges. Moim zdaniem dętki wymieniać max co drugi komplet opon. Jest stara dętka, to tez do wymiany. Ja kontroluje ciśnienie po każdym dłuższym postoju i przed każda dłuższą jazdą. Religia tak nakazuje!
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 11:45   #23
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,477
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 0
Domyślnie

Ja mam dętki HD 4mm od 15 lat gumę złapałem 2 razy raz w Namibii na pustyni tył, drugi raz w Austrii na autostradzie przod. Detki wymieniam co 2-3 lata na nowe.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 12:18   #24
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 52 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
W służbowych samochodach czujniki ciśnienia potrafią sprawiać kłopoty, ot zwykły kolejny gadżet.

Luk2asz , jak strzeli to żaden czujnik nie zdąży ostrzec.
Jak masz dętkę, to czasem najpierw lekko schodzi i opona przytrzyma , a potem walnie. Przed taka sytuacja wolałbym być ostrzeżony. Gorzej bo teraz mam bezdetke i tu zgoda, nie ma czasu na ostrzeżenie.

Nie chodzi mi o jajo i kurę tylko o różnice, skoro z autopsji Melon ma doświadczenie, to chciałem coś się dowiedzieć co u niego konkretnie przemawia za czujnikiem w kole.
Mam w samochodzie jednym po ABS, w drugim z czujnikiem w kole. Po ABS uważam mniej problemów, choćby przy wymianie opon.
Ale właśnie to chciałem wiedzieć od użytkowników.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 12:57   #25
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
W służbowych samochodach czujniki ciśnienia potrafią sprawiać kłopoty, ot zwykły kolejny gadżet.
A jakie to kłopoty może sprawiać TPMS? Pytam serio.

On działa lub nie , ewentualną naprawa banalnie prosta, wystarczy posiadać odpowiednie narzędzie diagnostyczne.
Podsumowując za i przeciw , za jest zdecydowanie więcej.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 12:58   #26
zbychuto
 
zbychuto's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Gdańsk
Posty: 28
Motocykl: CRF1000L, CRF300L
zbychuto jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 18 godz 53 min 25 s
Domyślnie

Też zastanawiałem się nad tymi prostymi Chińskimi ale tutaj znalazłem takie wrażenia po roku użytkowania:

https://www.youtube.com/watch?v=KXSAzlgei1k&t=9m24s
zbychuto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 06:01   #27
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

Dubel , oprócz błędnych wskazań to innych nie ma , a no tak trzeba uważać przy demontażu bo łatwo zniszczyć.
Jeśli wiele pojazdów użytkuje wiele osób i co chwila ktoś zgłasza niewłaściwe ciśnienie a okazuje się że to problem wskazań to dla mnie jest to problem użytkowy.
Stąd dmuchają po 0,5 atm więcej by czujniki się nie awanturowały.
Czy jazda "na wszelki wypadek" zwiększonym ciśnieniem to dobre rozwiązanie sam sobie odpowiedz.

Co do tak zwanych wystrzałów nigdy osobiście nie trafiłem w żadnym swoim pojeździe a zejścia powietrza w Afryce trzy razy.
Raz z przodu, dojechałem na kapciu powoli kilka km do miejsca gdzie mogłem zmienić dętkę.
Z tyłu dwa razy, raz ok 70km od domu , opona tak dobrze się trzymała że wracałem ok 80km/h.
Drugi raz jakieś 10km , tu niestety opona się zsuwała i tylko 40km/h dało radę jechać.
Czy posiadanie czujników coś by zmieniło? Absolutnie nic no może to że pewnie uległy by zniszczeniu podczas jazdy na kapciu.

Zimny, jeździłeś z ciśnieniem 1.6 i nie widziałeś różnicy ? Przecież to mocno czuć.
W takiej sytuacji tym bardziej gadżet czujnikowy całkowicie zbędny
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 06:40   #28
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
W służbowych samochodach czujniki ciśnienia potrafią sprawiać kłopoty, ot zwykły kolejny gadżet.

Luk2asz , jak strzeli to żaden czujnik nie zdąży ostrzec.

Te proste trzykolorowe mają żółte wskazanie dopiero po 20% ubytku to daje 0,4-0,5atm jak dla mnie zbyt dużo. Przy takim ubytku motocykl już nieźle pływa , nie mówię o terenie.

Od bardzo dawna używam takiego

https://allegro.pl/oferta/cisnieniom...QaAkzXEALw_wcB

Bardzo dokładne wskazania , nie trzeba baterii , pomiar zajmuje kilka sekund.

No tak nie jest gadżetem
To nie jest gadżet i te czujniki działają. Wedle Twojej logiki lepiej jest czujnika nie mieć bo się może popsuć. Pokrętna logika. Nie tak łatwo to też zepsuć. Jechałem na kapciu, zniszczyłem oponę a czujnik cały. Zadaniem tego jest wskazanie ubytku powietrza a nie dokładnego ciśnienia bo to się akurat zmienia w zależności od warunków. Należy wyjść z takiego założenia. Ja zawsze pompuję na przyrząd a wskazania czujników mają dać jedynie obraz zmian. Spotkałem się z jednym przypadkiem że taki czujnik padł. W każdym razie na pewno lepiej mieć narzędzie kontrolne niż go nie mieć bo jeszcze się zepsuje.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 07:08   #29
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 12 godz 5 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To nie jest gadżet i te czujniki działają. Wedle Twojej logiki lepiej jest czujnika nie mieć bo się może popsuć. Pokrętna logika. Nie tak łatwo to też zepsuć. Jechałem na kapciu, zniszczyłem oponę a czujnik cały. Zadaniem tego jest wskazanie ubytku powietrza a nie dokładnego ciśnienia bo to się akurat zmienia w zależności od warunków. Należy wyjść z takiego założenia. Ja zawsze pompuję na przyrząd a wskazania czujników mają dać jedynie obraz zmian. Spotkałem się z jednym przypadkiem że taki czujnik padł. W każdym razie na pewno lepiej mieć narzędzie kontrolne niż go nie mieć bo jeszcze się zepsuje.
Nic dodać, nic ująć. Przy zakupie tego miałem dokładnie takie sam założenie: Zadaniem tego jest wskazanie ubytku powietrza a nie dokładnego ciśnienia bo to się akurat zmienia w zależności od warunków. ....swoją drogą fajnie widać jak zmiany temperatury wpływają na wartość ciśnienia
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 08:24   #30
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
Nic dodać, nic ująć. Przy zakupie tego miałem dokładnie takie sam założenie: Zadaniem tego jest wskazanie ubytku powietrza a nie dokładnego ciśnienia bo to się akurat zmienia w zależności od warunków. ....swoją drogą fajnie widać jak zmiany temperatury wpływają na wartość ciśnienia


Przedmowcy podsumowali, mi zostaje tylko sie zgodzic z Emkiem i Ziutek2002.
Uzywam TPMS od paru lat w roznych pojazdach i nigdy nie trafilem by czyjniki jakos specjalnie wariowaly jesli chodzi o wskazania. Jak juz wspomniano fajnie mozna zaobserwowac zmiany cisnienia wzgledem warunkow na drodze, predkosci i rodzaju nawierzchni. Logika ze nie warto czegos miec bo moze sie zepsuc do mnie nie przemawia, jak rowniez fakt mozliwosci uszkodzenia pod wplywem jazdy bez cisnienia. TPMS to fajne ustrojstwo poprawiajace bezpieczenstwo oraz wygode uzytkowania. Jesli chodzi o ewentualne naprawy usterek tego systemu sa one bananie proste
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czujnik ciśnienia ATAS 1100 Kondu Gadżety / wyposażenie 7 24.11.2020 23:08
System monitorowania ciśnienia w oponach SikorP Hamulce, kola, opony 16 18.07.2020 17:22
TPMS - monitor ciśnienia w oponach darius Gadżety / wyposażenie 24 13.09.2017 12:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.