Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2022, 08:01   #11
michal_m
 
michal_m's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2022
Miasto: Wądroże Wielkie
Posty: 26
Motocykl: CRF1100 AS DCT ES
michal_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 41 min 47 s
Domyślnie

Na jeździe testowej miałem w sumie tradycyjne zawieszenie i byłem tak podjarany że nawet się nad tym jakoś nie zastanawiałem. Wrażenia z jazdy były mega .
Tak jak pisałem wcześniej, wygląda na to że na egzemplarz z ES musiałbym czekać pare miechów więcej, plus 10k więcej kasy, więc już zostane przy tym co mam zamówione. Odezwę się w tym wątku jak już odbiorę maszynę i dam znać jak wrażenia. Pozdro!
michal_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 10:37   #12
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Napiszę ze swojej perspektywy. Kupiłem z DCT i manualnym zawieszeniem, bo taka była od ręki i sugerowałem się komentarzem Simpsona. Stwierdziłem, że przy swoim sposobie użytkowania na bank nie wykorzystam zalet elektroniki.

Dziś po półtora roku już inaczej do tego podchodzę. Na początku jesteś podjarany i jeździsz na fabrycznym setupie, ale z czasem zaczynasz kombinować i kręcić. Widzisz różnice na różnych nawierzchniach, jazda z pasażerem, bagażem, bez itd. i chciałbyś żeby to wszystko nie wymagało za każdym razem ingerencji wkrętaka i klucza nasadowego. Elektronika jest tu bardzo przyjazna. Skąd wiem? Bo przejechałem się kilka razy moto kumpla z ES.

Dziś gdybym kupował nowe moto brałbym z ES. Nie jest to gadżet z tych must have, ale na pewno bardzo przydatny i przede wszystkim to naprawdę super działa.
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 16:54   #13
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,386
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 7 godz 14 min 55 s
Domyślnie

michal_m Za tą dychę co zostanie bez ES kupisz Ohlinsa pod siebie i jeszcze na wachę zostanie.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 20:07   #14
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 22 godz 50 min 31 s
Domyślnie

Hehe, jak kupowałem swoją miałem odwrotną sytuację jako ze decyzja zakupowa nowego moto zapadła w ciągu jednej godziny i jak padło na afrykę ( inne moto też było brane pod uwagę (nie GS)) chciałem zawias manualny i skrzynie manualną.
Po paru godzinach dostaje maila od dealera że jest afra jaką chcę na salonie ale z ES i 7K PLN trzeba dopłacić , był lipiec i dealer mi powiedział że następna dostawa będzie we wrześniu i wtedy mogę mieć taką wersję jak chcę.
Przemyślałem kwestię i stwierdziłem że biorę z ES bo nie wiadomo czy moto wogle później będzie (okazało się że moto które miały być we wrześniu przyjechały na dwie tury w listopadzie i grudniu)
Mam manuala z ES i nie żałuję , system jest wygodny jak kanapy zrobione przez Miszcza Zeta
Wybierasz mapę TOUR masz fajnie twardo , wybierasz offroad zawias się dopasowuje , wsiada pasażer pstryk i już masz ustawione jak należy.
Moim zdaniem mimo mojego początkowego zimnego podejścia do większej ilości elektroniki system działa dobrze i jest naprawdę wygony i wart jest każdej złotówki.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2022, 23:56   #15
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 50 s
Domyślnie

Też uważam, że ES to super sprawa. Najpierw miałem małą 1100 ze zwykłym i niby jeździło się Ok, ale ja się nie znam, ustawieniami nie kręciłem bo też się nie znam a i czasu brak, raz jedziesz pusto a raz z plecakiem i kuframi, a teraz klik i zmieniam. Dodatkowo regulacja obciążenia zmienia trochę wysokość siodła. Z perspektywy czasu jestem zadowolony z wyboru ES ale ja miałem od ręki oba warianty i różnica w cenie była mniejsza bo brałem testówkę.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2023, 12:01   #16
michal_m
 
michal_m's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2022
Miasto: Wądroże Wielkie
Posty: 26
Motocykl: CRF1100 AS DCT ES
michal_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 41 min 47 s
Domyślnie

Hej!
Obiecałem że odezwę się jak kupię afrykę.
Właśnie stałem się jej szczęśliwym posiadaczem
wersja z DCT i udało się kupić z ES !
https://photos.app.goo.gl/vGxs3mUJmpdV79QN7
W sobotę odbieram, to napisze jak wrażenia z jazdy !
Pozdrawiam i LWG!
michal_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakość świecenia CRF1100L ATAS MateuszPL Układ elektryczny i zapłonowy 38 04.10.2021 11:40
Zawieszenie półaktywne Showa EERA, a klasyczne zawieszenie - wady zalety rozwiązania pałeł Rama, zawieszenia, napęd 2 10.07.2021 23:34
Crf1100L instrukcja obsługi PL pdf pałeł Instrukcje, broszury, fiszki 13 02.03.2021 22:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.