Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2022, 17:42   #41
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

z tą obudową kardana bez korka spustowego to ich poniosło hen hen daleko. nie słyszałem o większej bzdurze w innych motocyklach ale wycofali się z tego pod naporem argumentów z rynku i postępowań gwarancyjnych.
siedziałem już głębiej w kilku modelach /nawet tych, których osobiście nie miałem/ i powiadam zawsze, że nie ma motocykli bez wad. ciężko mi to przechodzi przez usta ale nawet Honda zaliczała wpadki produkcyjne i to w motocyklach będących IKONAMI bezawaryjności więc myślę, że bauerom z bawarii można również wybaczyć ich hurraoptymizm. ich konsekwentny pochód po złoto i hegemonię na europejskich drogach podziwiam, podobnie jak idealne zgranie marketingu z designem i produkcją oraz wygenerowaną elitarnością marki. nie mogę wybaczyć im cen

jako PAKIET, GS jest ciekawym osiągnięciem i jak bardzo popularnym to wystarczy przejechać się w Alpy... ilość tych motocykli w kolejnych wcieleniach tam po prostu powoduje pękanie oczu. najmniej jest oczywiście 1100 i widziałem może ze dwie maszyny tak w ogóle na 4000km, kilka 1150. Europa przesiadła się na wodniaka i nie ma o czym tutaj dyskutować.

Każdy ma inne potrzeby ale jak się przywiezie z wyjazdu kilka fotek w pomarańczowym świetle to niestety okazuje się, że moc, moment i prędkość są nie do końca mile widziane na wczasach piszę to bo powoli NIE MA DOKĄD tymi motocyklami jeździć wykorzystując w pełni oferowane przez nie parametry.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 17:55   #42
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 48 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post

Każdy ma inne potrzeby ale jak się przywiezie z wyjazdu kilka fotek w pomarańczowym świetle to niestety okazuje się, że moc, moment i prędkość są nie do końca mile widziane na wczasach piszę to bo powoli NIE MA DOKĄD tymi motocyklami jeździć wykorzystując w pełni oferowane przez nie parametry.

m
Ale te cyferki w temacie "1100/1150/1200/1250" jasno też pokazują "chciejstwo" i trend (obecny również tutaj na FAT czasami ), że bez XXX KM to nawet nie wyjeżdżaj...

Cyferki te pokazują też, że silnik spalinowy technologicznie pomału się kończy (czy to się komuś podoba czy nie ) i aby te koniki dostać plus spełnić normy Euro to trza parę centymetrów w tłoku dodać, bo innej drogi już za bardzo nie ma...
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 18:38   #43
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 36 min 8 s
Domyślnie

NabrU, trochę tak, jest taki dziwny trend. Niebawem będą robić super hiper adwenczer 1.6 pojemności. Ja to jakiej mocy jest to moje 1200 ustaliłem... po zakupie jakby miał 80km i 80nm zamiast 105km i 115nm to też byłoby jak najbardziej OK. A pojemność jakby było 850 a nie ponad 1000 to także. Lata całe jeździłem maszynami 50-60konnymi o mniejszych pojemnosciach. Fajnie że moc i moment jest ale poza jazda we dwoje z bagażem to tak jak matjas wspomniał nie ma wielu miejsc żeby to jakoś wykorzystywać. A może ja zwyczajnie nie mam aż takich potrzeb

Najlepsze to jak czytam że moto turystyczne o mocy 95 koni jest słabe, nie jedzie itp. Tak słyszałem kiedyś od kogoś o NAT i Dl1000. Dalej nie pytałem...
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 19:11   #44
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

yes - na forum mówiono już wcześniej, że bez 120KM na autobanę nie ma się co zapuszczać

dobrze, że nie wiedziałem tego kupując 50KM NC bo bym się powiesił.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 20:45   #45
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 175
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 1 godz 45 min 42 s
Domyślnie

A propos kierunkowskazów, u mnie wyłączają się po piętnastym mrugnięciu 😎

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 20:54   #46
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 36 min 8 s
Domyślnie

Pany, ogromna prośba o nie kontynuowanie tematu mandatowego. Bo nam się zdupczy dobry wątek.

Zgadzam się z tym że im mocniejsze moto na krótkich jazdach fantazja częściej ponosi i trza się pilnować.

Skarp -bardzo ładny sprzęt, kwestie kierunków koniecznie muszę sprawdzić. Jak tak jest to całkiem ciekawe.

Możesz podpowiedzieć jak sprawdzają się te kufry boczne vario? Użytkowo, jaką mają pojemność itp. Mam coś jakby stelaże do nich ale jeśli wogole to planuje stelaż givi i kufry Kappa K-Vector. Powtarzam, jeżeli w ogóle.

Na centralny zakupiłem dobrze mi znany i lubiany Kappa K53 z płytą monokey. W związku z tym na wydanie mam ori płytę pod kufer bmw ale bez podpórek które wykorzystam.

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 21:06   #47
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,340
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 6 min 53 s
Domyślnie

Piękne te Wasze Beemki. Dzięki Zimny za ciekawy wątek. Posprzątałem (do wątku mandatowego) wedle życzenia. Pozdro
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 21:06   #48
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 175
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 1 godz 45 min 42 s
Domyślnie

Nie mam dobrego zdania o kufrach Vario, pomimo tego zdążyłem się do nich przyzwyczaić i pogodzić się z ich wadami. Jak dla mnie ogromnym minusem jest to, że nie mieści się w nich prawie żaden kask, na pewno nie Shoei Hornet, chyba że powiększę objętość prawego kufra. Podoba mi się, że można zmieniać pojemność kufrów.
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 21:08   #49
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tez mialem swoja przygode z GS Super moto do jazdy we dwoje po wszystki co mozna nazwac droga

20170709_145745.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 21:25   #50
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 36 min 8 s
Domyślnie

Dzięki skarp, miałem podobne odczucia że o ile nie dostało się tych kufrow przy zakupie z moto to nie jest najlepszy kierunek.

Dodając do tego fakt że jeden kufer nowy kosztuje ok 1500 czyli tyle ile 2x Givi e360 nowe plus stelaż to temat jest dla mnie dość jasny.

Wierny, dzięki, co do mandatów to chciałem zapobiec temu aby nie wyszedł przy okazji mam nadzieję ciekawego wątku typowy shitstorm

Dubel zaraz się okaże że połowa forum afrykańskiego miała lub ma gdzieś pochowane te bawarskie wynalazki

Co fo właśnie Afryki to myślę że te ponad 13 lat (2003-2016) gdy nei było AT na rynku inni producenci, szczególnie europejscy jak właśnie BMW i np Triumph czy KTM bardzo dobrze i intensywnie wykorzystywali. Koniec produkcji AT to np czas wejścia na rynek 950adv.
Potem Tiger 800, f800gs, rozwój dużego GSa i inne. NAT zadebiutowała w zupełnie innych rynkowych realiach niz te w ktorych AT opuszczała rynek nowych maszyn.


Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.