Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.03.2022, 11:37   #261
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Oooo.... Panowie. Dziękuję za czujność procesową

Zdecydowałem, miałem kiedyś takie i były doskonałe:

https://allegro.pl/oferta/podwyzszen...21a14291fbf951

Firma ZETA to chyba nie krzak, używałem ich dużo w DL650 - tylko że na 22mm kierę. Jakość wykonania była bdb.

To z takich przesuwających kierownicę są jednocześnie najmniej podwyższające, stąd mi pasowały.

Ewentualnie używałem też Accel o tego typu:

https://allegro.pl/oferta/mocowanie-...5mm-7928951502

Używając najmniejszego podwyższenia tj o 18mm. Było idealnie ze standardową kierownicą.
Będę szedł w tych kierunkach - ogólnie kwota do okolic 200pln jest dla mnie adekwatna dla takich akcesoriów.

Ale jak coś podrzucicie czego nie wypatrzyłem - chętnie oczywiście się przyjrzę, to nie pilny temat.

Pozdrawiam
zimny
Obie propozycje są dobre, ja mam odpowiednik pierwszej i jestem zadowolony .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2022, 13:01   #262
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Powtórzę jeszcze raz, nie stać mnie na tanie rzeczy, a roxy raczej nie klękają. Przetestowane conajmniej dwukrotnie, trzymają fason dalej, choć miałem pewne opory podnosząc albo próbując podnieść motocykl właśnie za kierownicę.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 7FEF532F-C61A-4F61-B8F3-532CBC7F7611.jpg (1.06 MB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 141863CE-20C8-4ED0-844C-A2E758AE3623.jpeg (353.4 KB, 14 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2022, 13:57   #263
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 31 min 33 s
Domyślnie

Spoko, co do jakości ROXów to wiadomo. Najtańsza chińszczyzna nie jest dobrym pomysłem, ale Accel czy Zeta już raczej tak.

Z tymi tanimi rzeczami to generalnie rozumiem. Z tym że nie zawsze droższe znaczy lepsze, nie wszędzie. Stąd wolę mówić że człowieka nie stać na kiepskie rzeczy aby nie kupować 2 czy 3 razy. Dla mnie jest tak, że najlepiej wycelować tak aby jakość była właściwa ale narzut za markę i marketing nie nazbyt duży
....choć sam zakup GSa temu przeczy bo narzut za markę i marketing jest... duży, z jakością generalnie OK ale też nie jest to mistrzostwo świata w każdym obszarze.

Ostatnio edytowane przez zimny : 23.03.2022 o 20:46
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2022, 15:25   #264
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 31 min 33 s
Domyślnie

No... zdaje że coś się mi udało. Primo, nowa stara pompa hamulcowa działa bez zarzutu.

Drugie primo, moja naprawa ABSu wygląda że działa
Układ zmontowany, zalany i odpowietrzony. ABS uzbraja się i zachowuje prawidłowo, sprawdzane ze 20 razy. Czas jeszcze na dłuższe testy drogowe ale to po wymianie kapci. Jak będę miał pewność po kilkuset km że jest OK to przygotuję może relację - z pozoru prosta niby robota ale jest ileś pułapek.




Na lewo pompa z Focusa 1.0 2013, na prawo z Gejesa:





Wszystko opisałem o tutaj:
https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42256

Ot co Dam znać czy naprawdę działa za jakiś czas. Pierwsze testy i zachowanie układu jest obiecujące - mechanik mówi że zachowuje się teraz dokładnie tak jak powinno.

Ostatnio edytowane przez zimny : 30.03.2022 o 08:55
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2022, 16:28   #265
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Dubel, poważnie mówisz?

Myślałem że Alu to Alu - co za różnica. Ale kierownica to fakt, dość istotny element....

Na razie z dumą skończyłem mojego pomysłu naprawdę pompy ABS, jutro lub pojutrze dzień prawdy czy będzie działać.

Pozdrawiam
Zimny
Sprawdzone kupuj i użytkuj i nie słuchaj miejskich legend
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2022, 21:42   #266
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 31 min 33 s
Domyślnie

Testowo pojeżdżone 180km - heble bez zarzutu, ABS działa także - żadnej skuchy, uzbraja się właściwie za każdym razem, działa jak trzeba, żadnych błędów. Jestem, kurde, bardzo z siebie zadowolony w tej kwestii No i z mechanika który trafnie zdiagnozował pompę hamulcową i ogarnął całość demontaży, montaży, odpowietrzeń itp.





Skorpiony na dotarciu, ale wstępnie powiem tylko tyle że nic a nic nie ściemnialiście na ich temat.

Ostatnio edytowane przez zimny : 26.03.2022 o 09:46
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 08:15   #267
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 17 min 26 s
Domyślnie

Tak zawory ustawiać to ja mogę 😁
W Teresie to musiałem jakieś ekwilibrystyki wyczyniać. 😂

mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 09:08   #268
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 31 min 33 s
Domyślnie

Z tymi zaworami to zawsze jak się podchodziło do tematu w "normalnym" motocyklu to przychodziło mi do głowy dlaczego Ci od gieesów mają tak dobrze

Ronin, trudno powiedzieć ile zaoszczędziłem. Jakbym miał kupić nową pompę w ASO to jest to koszt 6800 bodajże. Używana około 1500. Ceny regeneracji jakie słyszałem to od 500 do 1500zł. Z tym że trzeba dobrze trafić bo to jak wcześniej została potraktowana pompa u mnie wołało o pomstę...

Pomijając koszty mechanika do demontażu i montażu pompy bo to było razem z oponami i innymi sprawami, to koszty swoje zamknąłem w około 300zł. Pompę od Focusa można kupić od 50zł nawet ale szukałem w idealnym stanie z auta po małym przebiegu.

500km minęło, wsio działa bez zarzutu. Trudność pewna polegała na tym, że wiedza na te tematy jest mocno "reglamentowana", nie odnotowałem takiej chęci dzielenia się pomysłami jak tutaj czy wśród trampkarzy...w Polsce w ogóle z BMW robi się trochę prom kosmiczny. Fakt, że motocykl ma swoją specyfikę i wymagania serwisowe + CAN który dla mnie jest nowością.

Na forach międzynarodowych i szczególnie u jankesów nie ma tego problemu.

Samo ustalenie dokładnego typu silnika trochę mi zajęło (jest on montowany w pompach także w niektórych VW a także BMW jakby kogoś miała razić naklejka Ford na silniczku w ABS Rzecz w tym, że ten sam silniczek, w takiej samej w zasadzie pompie kosztuje bardzo zróżnicowane pieniądze także w używkach. Dodatkowo, jeśli wierzyć opiniom na zagranicznych forach, silniczki w samochodach po 2011 były poprawione i problemy ze szczotkami tam nie występowały a przynajmniej nie były częste (dlatego kupiłem z auta z 2013)

Pozdrawiam
zimny

ps. wielką w pewnym sensie zaletą GSa jest jego inność - dzięki temu będę się edukował. W Trampku czy V-Stromie niewiele rzeczy budziło już moje zdziwienie czy zastanowienie. Tu czeka mnie nauka :-)
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 09:25   #269
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

to co piszesz o reglamentacji wiedzy jest w pomrocznej bardzo powszechne i nie dotyczy tylko BMW, motocykli, itd. niestety z reguły, dawniej, jeśli ktoś coś wiedział to z reguły to monetyzował i tak w większości przypadków jest do dziś.

net na zachód od Odry jest pełen wiedzy na każdy temat.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 10:57   #270
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 17 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Dzielenie się wiedzą to bardzo dobra rzecz, ale chyba bym nie chciał, żeby po tutorialu zimnego, każdy teraz sam w garażu naprawiał hample w przyszłym moim, i czekającego każdego nas, gieesie
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.