Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2020, 16:19   #261
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Już myślałem że u mnie coś mało wyprodukowało ale popatrzyłem tylko na bieżący miesiąc, sumarycznie nie jest źle, ale nie wiem jakie mam zużycie.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 17:36   #262
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,362
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 11 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
I jednostki, które są zawsze na tak, bo tak
Był taki film JESTEM NA TAK
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 17:48   #263
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Kur..., tu też szukacie spisku? Jaki prezes jakiej firmy dostarczającej prąd?
W Polsce wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż prądu jest podzielona na różne podmioty. Nie możesz być elektrownią, która swoimi kablami dostarcza i sprzedaje prąd Kowalskiemu.
FV jest oczywiście problemem dla sektora energetycznego - zarówno dla produkcji (spada zapotrzebowanie na ich prąd, a sami nie chcą/nie umieją inwestować w OZE, te parę GW na Bałtyku to jest śmiech na sali), przesyłu (muszą inwestować ostro w infrastrukturę), dystrybucji (pojawiają się rozproszeni, mało przewidywalni producenci, którym nie można kazać zwiększyć czy zmniejszyć) oraz sprzedaży (prąd z domowej FV jest niesprzedawalny, a z drugiej strony zmniejsza popyt na "normalny" prąd z elektrowni).

Cały ten ruch z domowymi FV ma o tyle sens, że zmniejsza ilość wyprodukowanego CO2. Wiem, że tutaj jest mocna frakcja wypierająca itd., ale nawet jeśli nie wierzycie w związek emisji CO2 z klimatem, to trudno wyprzeć fakt, że emisja CO2 kosztuje. Drugi sens jest taki, że pojawienie się nowych źródeł prądu wymusi w końcu na energetyce zbudowanie infrastruktury bilansującej, co jest literalnie największym problemem - nikt tego nie robił przez lata i zaraz będzie katastrofa techniczna. Świeży artykuł profesora Świrskiego - bardzo mądry gość i na energetyce w skali makro zna się. https://biznesalert.pl/kalifornia-bl...nergetyka-oze/

W każdym razie, nie szukajcie spisku ani dziejowego przekrętu. Te nasze zgrywusy nie umieją zwykłego wałka na respiratorach zrobić...

😀

No to widzę, że nie udał mi się sarkazm skoro nawet sam mistrz ciętej riposty (tu piszę poważnie i z wyrazami uznania) widzi we mnie zwolennika teorii spiskowych.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 18:01   #264
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

e tam, to bylo do Kazmira

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 18:04   #265
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Przy całym tym koszcie instalacji bardzo dziwi mnie ze ludzie nie idą krok dalej i po prostu nie odcinają się od sieci w pizdu.
Matjas, popatrz na problem inaczej. za te 20% (w praktyce mniej, trzeba sobie dobrze moc zainstalowana dobrać albo podnieść trochę mocy przyłączeniowej) kupujesz sobie bezobsługowy magazyn prądu o nieograniczonej pojemności


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 18:10   #266
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,726
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 23 min 50 s
Domyślnie

Tiaaa. Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia w kwestii technicznej to szuka spiskowców?
Myślałem, że już wolne jest to forum od "żarówek", które czasami błyskają napięciem 260V
Dużo słońca z wafla monokrystalicznego i oczywiście 3xTAK
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 18:12   #267
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,789
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 8 min 23 s
Domyślnie

Nie mam teorie spiskowej. Nie spałem na fizyce w podstawówce. Ponizej 48 Hz sieć wyłącza wszystko automatycznie. W tym roku już mieli 49,1 Hz i byli blisko wyłączenia paru obwodów.

Kto nie spał to wie że frekwencję trzyma ogromną turbina z kołami zamachowymi aby było idealnie 50 Hz. Tysiące małych elektrowni destabilizuje sieć tak mocno że nastąpi automatyczne wyłączenie.

Niemcy wyłączają atom i węgiel. Utrzymanie frekwencji sieci przy tylu małych elektrowniach jest niemożliwe fizycznie.

Szkoła podstawowa klasa 6ta.

Bukowski. Wytworzenie Twoich ekologicznych paneli fw wytworzyło już tyle dwutlenku węgla , że mogłeś normalnie wziąć prąd węglowy. Poczytaj trochę o tym i nie bądź wyznawca religii
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 18:52   #268
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tymczasem kolejne kraje dają radę bez tych Twoich "frekwencji" i turbin z ogromnym kolem zamachowym, na przykład Portugalia. Przeważa tam energetyka wodna i wiatrowa i rekord to 70 godzin na OZE (oczywiście nie oznacza. to, że nie działały inne elektrownie)... chciałbym tak. Tymczasem pakujac kasę w Ostrołękę i kopalnie, nigdy takiego poziomu nie osiągniemy I będziemy płacić za CO2 krajom, które były mądrzejsze.

Fassi, nie wprowadzaj w błąd. Ślad węglowy panelu FW to około 400 kg za 1 kWh mocy zainstalowanej. To odpowiednik 4 000 km przejechanych Twoim golfem. Tymczasem taki panel w 25 letnim cyklu życia nawet w cieniu gruszy na Podlasiu wyprodukuje 25MW prądu. To wszystko za 400 kg CO2. Ten sam prąd z węgla to 11 ton.

Idąc tą wasza logika, powinniśmy zostać przy parowozach opalanych drewnem i krowimi plackami, a auta wyłącznie na holzgas. Będzie eko, a państwo i kapitaliści nie będą mogli położyć łapy na grubej kasie. Jak się skończy gas, nazbieram patyków z krzaczorow albo podpieprze w lesie parę pniaków.

Pomijacie jeszcze jeden efekt. Tani prąd zmniejsza mała emisję. Samochód elektryczny czy ogrzewanie domow eliminują najgorszy smog.

Ostatnio edytowane przez bukowski : 26.08.2020 o 19:01
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 19:09   #269
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,789
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 8 min 23 s
Domyślnie

Portugalia, wiemy że to najbardziej przemysłowy kraj ewropy. W turbinie wodnej co tam siedzi? Tak, duża turbina która trzyma frekwencję. Portugalia ma więcej slonca niż my. Tak, w Portugalii fw może zadziałać.

A wiesz Bukowski że każda moc zainstalowana na dachu musi być pokryta w mocy elektrowni węglowej w Polsce? Czym będziesz 4 litery grzać w zimie -20 st? Tak, prądem z węgla.

Kiedyś ciepło przywoził Zenek furmanka do domu albo szło z rury gazowej. Dzisiaj coraz więcej ciągnie ciepło z prądu. Niemcy tak przesadzili z OZE że sieć im pada. Ale nie ma problemu. Niemcy kupią atomowy prąd od Francji albo węglowy z Polski. Ale Niemcy będą "czyste".

Bukowski, a skąd weźmiedz prąd jak nie ma wiatru i nie ma słońca , co zima jest bardzo czesto, a zimą zużywamy najwięcej prądu?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 19:24   #270
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Portugalia, wiemy że to najbardziej przemysłowy kraj ewropy. W turbinie wodnej co tam siedzi? Tak, duża turbina która trzyma frekwencję. Portugalia ma więcej slonca niż my. Tak, w Portugalii fw może zadziałać.



A wiesz Bukowski że każda moc zainstalowana na dachu musi być pokryta w mocy elektrowni węglowej w Polsce? Czym będziesz 4 litery grzać w zimie -20 st? Tak, prądem z węgla.



Kiedyś ciepło przywoził Zenek furmanka do domu albo szło z rury gazowej. Dzisiaj coraz więcej ciągnie ciepło z prądu. Niemcy tak przesadzili z OZE że sieć im pada. Ale nie ma problemu. Niemcy kupią atomowy prąd od Francji albo węglowy z Polski. Ale Niemcy będą "czyste".



Bukowski, a skąd weźmiedz prąd jak nie ma wiatru i nie ma słońca , co zima jest bardzo czesto, a zimą zużywamy najwięcej prądu?
zaraz zaraz, do tej pory pierd... o spisku producentów, prezesów elektrowni i o tym, że to bzdura ze zwrotem prądu do elektrowni.
potem próbowałeś wmówić, że panele produkują więcej CO2 niż zużyto do ich wyprodukowania.
dopiero teraz piszesz o problemach bilansowania, o których wspominałem na samym poczatku. To zapoznienie cywilizacyjne wynikające głównie z tego, że w energetyce od zawsze siedzą twardogłowi z politycznego nadania. Wiem to, bo ich poniekad znalem / znam. Rozumiem, że zamiast budować infrastrukture bilansującą, mamy zabronić ludziom montowania chińskich paneli na dachu? naprawdę? Jeśli tak, zostaw tego harvestera, wróżę Ci super karierę w sektorze energetycznym, płacą naprawdę nieźle.

Na marginesie, w Polsce mówimy o częstotliwości, nie frekwencji.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.