Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.10.2022, 19:37   #21
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 256
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 8 godz 53 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
opony owszem wyją niektóre ale nie świstrzą. Niesposób pomylić tego z wiatrem
Można

Cytat:
Napisał Simon WRC Zobacz post
Na co zmieniłeś?
Na Metzeler NEXT, bo mam 2 lata po szosie plany wakacyjne.
Chciałem Pirelli Scorpion Trail 2, ale wtedy jak zmieniałem to nie były dostępne, a szkoda, bo to świetne opony na asfalt i szutry.
Metzeler i Pirelli to niby ta sama opona (ten sam producent), ale jednak inny bieżnik i wydaje mi się że inna mieszanka.
NEXT, świetne turystyczne gumy.
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2022, 12:58   #22
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Też mam CRF1100 od nowości i nie jestem zadowolony z tego co słyszę jadąc.
Mam nalot 24tyś.
Kultura pracy tego silnika jest dla mnie b słaba.
Dla mnie osobiście silnik w NAT w aspekcie kultury pracy to całkowita porażka Hondy.
Kumpel ma Trampka 700 i słychać miód.. i k*** nie rozumiem jak można było tak zjebać piękny motocykl stosując rzędówkę zamiast sprawdzonej fałki.
Pewnie normy to nam zafundowały... chociaż HD jakoś sobie radzi z normami.
W CRF ciągle słychać takie rzężenie jak by pulsowanie. Słabe to.
Równolegle jeżdżę CB 1100 z silnikiem R4 który chodzi jak aksamit.
Nie bardzo rozumiem. Co Ci w silniku przeszkadza? Ja do niego absolutnie nie mam nic. Owszem w trybie D jest dramat, ale to nie kwestia silnika. Jeżdżę tylko na S2 lub S1 i kultura pracy OK.
Jeżeli chodzi o wibracje, to pojeździj GSem, wyleczysz się .
Pierwotnie miałem CB650R, ale nie porównujmy rzędowej 4ki do 2 cylindrowej jednostki udającej V-kę, coś za coś.

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Sprawdź może naciąg łańcucha pod obciążeniem osoby podobnej do Ciebie... Łańcuch może hałasować.
W CRF1100 jest duża różnica w napięciu łańcucha pod obciążeniem i bez.
W mojej ocenie regulacja łańcucha na pusto nie ma sensu... chyba że zostawisz większy luz i nauczysz się jaki.
Ostatnio wyregulowałem naciąg i po tym jak usiadłem okazało się że jest za bardzo naprężony. A na pusto (beze mnie) był luźny.
Łańcuch jest OK, hałas na 99% pochodzi z opon, bo zanika jak napisałem w pierwszym poście.

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Też się borykam z tym problemem/wrażeniem .. możemy się umówić w Wawie aby obsłuchać jeśli chcesz.
Czemu nie?

Ostatnio edytowane przez Simon WRC : 21.10.2022 o 14:26
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2022, 14:08   #23
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Też mam CRF1100 od nowości i nie jestem zadowolony z tego co słyszę jadąc.
Mam nalot 24tyś.
Kultura pracy tego silnika jest dla mnie b słaba.
Dla mnie osobiście silnik w NAT w aspekcie kultury pracy to całkowita porażka Hondy.
Kumpel ma Trampka 700 i słychać miód.. i k*** nie rozumiem jak można było tak zjebać piękny motocykl stosując rzędówkę zamiast sprawdzonej fałki.
Pewnie normy to nam zafundowały... chociaż HD jakoś sobie radzi z normami.
W CRF ciągle słychać takie rzężenie jak by pulsowanie. Słabe to.
Równolegle jeżdżę CB 1100 z silnikiem R4 który chodzi jak aksamit.
musisz przejechać sie jakims KTM wrażenie jest jakby w silniku rozyspane były śrubki. Honda zreszta idzie w ślady KTM, np problemy z zabrudzeniami w baku itp.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2022, 20:45   #24
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Mam manuala....więc tryb D mnie nie dotyczy. Chodzi o dzwięk samego silnika. Posłuchaj jak chodzi trampek albo AT. Miód na uszy.

Jutro mam czas 11-16.
Mogę podjechać pod decathlon Targówek
Pojeździmy posłuchamy.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2022, 00:45   #25
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Z głuchymi się nie dogadasz. To tak jak mówić że V8 chodzi jak rzędowa 4.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2022, 21:38   #26
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Mam manuala....więc tryb D mnie nie dotyczy. Chodzi o dzwięk samego silnika. Posłuchaj jak chodzi trampek albo AT. Miód na uszy.

Jutro mam czas 11-16.
Mogę podjechać pod decathlon Targówek
Pojeździmy posłuchamy.
a to ciekawe, że masz uwagi do silnika serio... może masz coś nie tak ze swoim porównanie to będzie dobry pomysł na początek. Fakt, że honda od modelu 1100 rzeźbi po trochu rezygnując z nożycowych kół zębatych co zapewne niesie za sobą gorszą kulturę pracy, możliwe, że nie w każdym silniku te pasowania wyjdą idealnie (chodzi o wałki wyrównoważające) ....
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2022, 09:59   #27
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Trzeba porównać CRF1100 z CRF1100 ... tylko że teraz trochę zimno się zrobiło.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2023, 19:01   #28
M5Q
 
M5Q's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 12 godz 49 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał M5Q Zobacz post
Mam identyczny deflektor leżący w garażu i czekający na zimowe dłubanie właśnie z powodu kolizji z mocowaniem ori tankbaga. O ile dobrze pamiętam, trzeba wymienić śruby mocujące zatrzaski tankbaga na dłuższe i dobrze byłoby odizolować jakoś delikatnie deflektor od plastików moto coby ich nie porysował. Jak znajdę chwilę, to wrócę do tematu i dam znać.

Metzelery wyją od 100 km/h i jest to wkurzające, powyżej 130 km/h wycie ginie chyba w hałasie ogólnym. Defletkor zapewne pomoże, ja dodatkowo planuję zmianę opon :-)
No i apdejty dwa.

1. Deflektor-nietoperz założony, do montażu konieczne było rozwiercenie tylnych (bliższych kierowcy) otworów mocujących. Deflektor założyłem za pomocą zastanych już śrub mocujących - z przodu dłuższych dzięki wcześniejszemu montażowi dodatkowych owiewek owiewki (takie dymione deflektorki), z tyłu dłuższych dzięki montażowi pasków mocujących fabryczny (mniejszy) tankbag. Otwory rozwiercilem na średnicę tulejek przechodzących przez paski, otwór nieco zblizył się do krawędzi deflektora, zobaczymy czy wytrzyma trudy eksploatacji. Podkleiłem również prewencyjnie miejsca styku nietoperza z fabryczną osłoną zbiornika.
No i najważniejsze - pojeździłem trochę (jakieś 500km) z nietoperzem i szczerze powiedziawszy spodziewałem się większej różnicy. Jest trochę ciszej i spokojniej, ale czy to z powodu tankbaga, czy też z powodu szczelniejszego zimową porą odzienia wrażenia podmuchowo-hałasowe zmieniły się nieznacznie.

2. Zmieniłem opony na Scorpiony Trail 2. Wprawdzie dojechałem jak na razie na nich jedynie jakieś 35km do domu, ale od razu po wyjechaniu na ekSpresówkę zauważyłem że coś jest nie tak - już w okolicach 100 km/h zaniepokoiła mnie podejrzana cisza, a później było jeszcze gorzej - nie patrząc na prędkościomierz nie zauważyłem że dość znacznie przekroczyłem ograniczenie. Tak, wiem że to nowe opony i trzeba z nimi ostrożnie, więcej na razie nie będę :-)
Zdecydowanie opony zrobiły w moim przypadku większą robotę w kwestii hałasu niż nietoperz.
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2023, 20:45   #29
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,153
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 8 godz 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał M5Q Zobacz post
No i apdejty dwa.

2. Zmieniłem opony na Scorpiony Trail 2. Wprawdzie dojechałem jak na razie na nich jedynie jakieś 35km do domu, ale od razu po wyjechaniu na ekSpresówkę zauważyłem że coś jest nie tak - już w okolicach 100 km/h zaniepokoiła mnie podejrzana cisza, a później było jeszcze gorzej - nie patrząc na prędkościomierz nie zauważyłem że dość znacznie przekroczyłem ograniczenie. Tak, wiem że to nowe opony i trzeba z nimi ostrożnie, więcej na razie nie będę :-)
Zdecydowanie opony zrobiły w moim przypadku większą robotę w kwestii hałasu niż nietoperz.
Witaj w "klubie", u mnie już drugi komplet - pierwszy starczył na ponad 20 tys km
WojtasA jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dziwny hałas w silniku na drugim biegu. mazurrd07 Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 19.04.2016 14:58
Pompa paliwa Tourmax - coś o niej wiadomo? landlord Wszystko dla Afryki 0 28.08.2012 16:16
Dziwny hałas w okolicy silnika???? PiotrTMC Silnik, sprzęgło, skrzynia 20 02.01.2012 03:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.