Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2023, 18:48   #51
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Ja mierzyłem RST ADV X lub coś podobnego, ta najnowsza wersja jak szukałem dla siebie.

Wszystko fajnie, faktycznie masywna kurtka ale jeden jak dla mnie kompletnie poroniony pomysł - membrana jest na stałe z podpinka. Nie z kurtką ale z podpinką - czyli albo jeździsz jak jest powyżej 20 stopni albo jak poniżej 10. Kompletnie bez sensu jak dla mnie. Układ kurtka plus membrana to u mnie najczęściej używana opcja. Podpinka wchodzi jak jest poniżej ok 13 stopni.

To był główny powód dlaczego nie kupiłem - bo poza tym i masą kurtałki to wszystko ok było.
mnie sie właśnie podoba pomysł scalenia membrany z podpinką i pozbycie sie w ten sposób 3 oddzielnej warstwy. Dlatego kupiłem wałsnie RST AdventureX

Jak nosze podpinke to znaczy jest chłodno, wtedy scalona membrana przydaje sie jako wiatrołap. W lecie i tak żadna membrana nie działą dobrze, nawet GTX wiec nosze sama kurtkę. Dla membrany musi byc różnica temeperatur żeby działała.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 19:19   #52
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,474
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 5 godz 45 min 0
Domyślnie

Jak dla mnie zawsze ciuchy z wypinana membrana, a membrana tylko goretex i gwarantuje, że będzie Pan zadowolony. Jak jest zimno, pada wpinasz membranę i może zakładasz polar, bieliznę, grzanie etc jak gorąco wypinasz membranę i luz. A gore bo to rzeczywiscie działa bez ściemy, wiem, drogo ale warto, zwłaszcza, że to ubrania, które kupujemy na lata.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 19:24   #53
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,785
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 32 min 22 s
Domyślnie

Każdemu wedle upodobań. Dla mnie wypinana membrana nie ma sensu. Miałem lata i nigdy nie wrócę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 21:33   #54
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

A dla mnie membrana scalona z kurtką to tak średnio a patent zastosowany z RST AdvX to bez sensu. Bardzo mi się kurtka podobała ale ten myk z połączeniem podpinki i membrany był dla mnie nie do zaakceptowania.

Ale tak to jest to wymyślone że wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia, preferencje. Każdy lubi co innego
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 22:23   #55
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,474
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 5 godz 45 min 0
Domyślnie

Mam teraz membranę goretex, która po wypięciu jest kurtka przeciwdeszczowa z kieszeniami zew i wew. Moim zdaniem to super i oszczędza miejsce.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 23:07   #56
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,785
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 32 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Mam teraz membranę goretex, która po wypięciu jest kurtka przeciwdeszczowa z kieszeniami zew i wew. Moim zdaniem to super i oszczędza miejsce.
Racja ale jak zacznie padać to musisz namierzyć, wyjąć i założyć tak z mojego punktu widzenia. Jak namoknie ci zanim to zrobisz kurtka główna to masz membranę na mokrym. Parę razy mi się niestety taka akcja zdarzyła i nie pasuje mi tego doświadczać ponownie. O kondonie na spodnie to nie wspomnę. Nawet jak masz je z membraną to przemoknie kurtka i wleje mi sie do srodka portek a następnie w buty. Jestem cały mokry. Dramat.
Wszystko zależy od warunków. Jak ciepły deszczyk to spoko ale jak wypizd i jesteś mokry w okolicach zera i masz drogę przed sobą to kiepsko. Tak to widzę po prostu. Wujowe doświadczenia mam. 😉
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 23:18   #57
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,474
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 5 godz 45 min 0
Domyślnie

Nigdy nic mi się nie wlało do butów, czy gaci, przy membranie goretex, po 13 latach zaczęła podciekac w zgięciach i to po 2 godzinach w deszczu, nie w mrzawce. Tak zawsze sucho. Kupiłem nowe i jest znów sucho.
Jak ma padać jadę z membrana, która oddycha i nie pocę się jak świnia. Jak słońce wali i gorąco to jadę bez a jak spadnie nagle to i tak wyschnie.
Natomiast jak jest mega gorąco to jazda nawet z goretexem to porażka, jest za ciepło i można wykitowac. Więc mimo wszytko gdy trzeba to mogę się zatrzymać i włożyć/zdjąć membranę natomiast z wszyta tego nie zrobię. Lubię mieć wybór
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2023, 05:32   #58
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,341
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Dokładnie jak Chomik pisze, dla mnie też tylko wpinana membrana i podpinka do tego każdy element niezależnie od drugiego.
Zyskujemy niemal nieograniczony zakres temperatur i dostosowania do każdych warunków.
Jazda np z wprasowaną na stałe membraną w upał to kiepski pomysł.
Nigdy mi nie przeciekła , mimo że to nie goretex, nigdy mi się nigdzie nic nie wlało np do spodni czy butów.
Jeśli ktoś potrzebuje jednego kompletu do wszystkiego to jak dla mnie tylko takie rozwiązanie.
No ale jak zwykle , nie ma sensu się przekonywać , każdy sobie sam dobiera w czym mu tam dobrze.
A namawiając można źle zasugerować i ktoś wyda kupę kasy bez zadowolenia z późniejszego używania.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2023, 06:15   #59
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,785
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 32 min 22 s
Domyślnie

Nie zamierzam polemizować. Przedstawiłem moj punkt widzenia i nikogo do niczego nie namawiam. Stwierdzenia o tym że jazda w upale w kurtce z membraną to kiepski pomysł są już legendarne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2023, 08:27   #60
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

No to mamy wnioski takie - że każdy zbiera swoje doświadczenia i wybiera pod siebie. Dobrze Panowie że mamy tak szeroki wybór.

Nie musi nam pasować to samo i tak jest dobrze
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ogrzewacz turystyczny GregoryS Szpej turystyczny - Produkty i Porady 2 07.12.2021 20:31
Szpej turystyczny do roweru Babel Szpej turystyczny - Produkty i Porady 39 31.03.2016 23:42
Kombinezon tekstylny Course Kubaandcom Ciuch Afrykańczyka 3 30.03.2015 12:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.