Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Akcje serwisowe

Akcje serwisowe Czyli dział, gdzie producent dał ciała i to naprawia na swój koszt

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.10.2022, 23:14   #21
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Na "ulomku" na jednym z wczesniejszych zdjec widac ze walek ukrecony w czasie pracy, nie ze jakos uderzony czy cos. Jest jakas opcja zeby zostal nagle czyms zblokowany zeby go ukrecilo ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2022, 23:20   #22
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

pokaż gdzie widać, że jest ukręcony

nie chce mi się jakoś doktoryzować z tego mechanizmu ale to jest napęd pompy oleju i nie wiem czy czegoś jeszcze.
jeśli tylko pompa to ewentualnie można podejrzewać zawór przelewowy pompy jeśli taki jest /a jest na 99,9%/ - jeśli zawisł to mogło zerwać te 'wąsy' na wałku. nie ma mowy o 'ukręcaniu' czegokolwiek.

tak poza tym jak pisałem wcześniej = nawet jeśli powyższa, śmiała teoria może trafić do śmietnika to tak skąstruowany element może zwyczajnie zawieść bo przy każdym impulsie mocy te wąsy się rozszerzają opierając się o przetyczkę, co doprowadza co przeginania się ich podstaw. Wystąpienie zmęczenia to tylko kwestia czasu.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2022, 00:12   #23
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Na początku, jak powstawała nowa AT to był taki film, jak to konstruktorzy nocy nie spali. Siedzieli przy ognisku itp. dopracowywali każdy szczegół i co? Jedna wielka ściema. Najgorsze, a nienawidzę marketingu (zakazałbym nauczania na tym kierunku) ja uwierzyłem......

Lista usterek nowej AT bardzo martwi...
Aż dziw bierze, że żaden moderator jeszcze nie utworzył wątku o awariach, gdzie wszystkie bolączki byłby wypunktowane w jednym wątku.

Mówi się o trzech furiach starej AT. Moim zdaniem tylko pływające osadzenie zębatki zdawczej jest pomyłką konstruktora. Pozostałe to wynik zaniedbań użytkownika.

Jak się ma lista usterek starej do nowej w czasie od kiedy powstała?

Matjas masz rację. Dodam trochę od siebie. Wałek napędu pompy olejowej jest łożyskowany (na golasa) w cienkim nadlewie. Gdyby miał chociaż 10-20mm łożyskowania po drugiej stronie koła zębatego to pracował by stabilniej i miej wycierał otwór w odlewie. Wybranie wałka pod "płetwę" słabe.

Teraz trochę wyobraźni. Olej w silniku zimny - gęsty. Pompa oleju spora (podwójna?) Odpalamy moto i są tacy co wsiadają i "dzida". Wyobrażacie sobie napór napędu na te małe kolo zębate? Ten napór powoduje wytarcie gniazda osadzenia tego napędu, a potem powiększający się luz w końcu zrobi trach.....Im większe obroty i zmienna dynamika tym gorzej dla tego "kółeczka"
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Napęd.JPG (42.7 KB, 272 wyświetleń)
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2022, 00:31   #24
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

To właśnie skutek durnych przepisów emisyjnych zmuszających firmy do zwiększania pojemności zeby zachować jako takie parametry a jednocześnie nie zwiększać masy zbytnio motocykla, i mamy resultat. Coraz cieńsze ścianki silnika, słabsze elementy itd itd
Widziałem dziury w deklu silnika AT przy małych wywrotkach na korzeniu drzewa LOL
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2022, 05:51   #25
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post

Mówi się o trzech furiach starej AT. Moim zdaniem tylko pływające osadzenie zębatki zdawczej jest pomyłką konstruktora. Pozostałe to wynik zaniedbań użytkownika.
A ja Kolego posunę się do stwierdzenia że wszystkie przypadłości są zaniedbaniem użytkownika. Ponieważ używając oryginalnej zębatki i przy każdej jej wymianie nowego zabezpieczenia wałek nie zużywa się w najmniejszym stopniu. Jedyną rzeczą, oczywiście moim skromnym zdaniem z czym Honda dała ciała to pompa paliwa. Ale i to jest do rozwiązania, montując podciśnieniową Mikuni czy inną. Tak ze wad konstrukcyjnych w zasadzie nie ma, bo żaden silnik nie dupnął z powodu chińskiego gównolitu, użytego do produkcji podzespołów. Wszystkie znane mi awarie wynikły z zaniedbań, czyli mamy do czynienia z cudem techniki .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2022, 08:58   #26
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
To właśnie skutek durnych przepisów emisyjnych zmuszających firmy do zwiększania pojemności zeby zachować jako takie parametry a jednocześnie nie zwiększać masy zbytnio motocykla, i mamy resultat.
Możesz proszę podrzucić taki przepis?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2022, 10:00   #27
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
A ja Kolego posunę się do stwierdzenia że wszystkie przypadłości są zaniedbaniem użytkownika. .
co za niemądre stwierdzenie, widac że nie jestś inżynierem czy projektantem.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2022, 18:59   #28
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

ależ dramatyzujecie, jakieś abstrakcyjne teksty o przebiegu (notabene a jakie to ma znaczenie...?) bo może mieć 20.000 i być zaorany albo niewłaściwie serwisowany albo mieć 80.000 i regularnie serwisowany z sypaniem piachu po zdjęciu pokrywy zaworów przez leniwego mechanika itd... te wszystkie teorie można mnożyć i pomnażać w nieskończoność a gdyby wziąć pod uwagę inne marki to mogę podesłać zdjęcia ukręconego wałka skrzyni biegów po 4.000km jakie to ma znaczenie.

Wałek ten napędza pompę oleju dla silnika oraz skrzyni DCT więc coś musiało przyblokować przepływ oleju wałek musiał się ukręcić bo taka była jego rola w takiej sytuacji. Mogła też trafić się jakaś wada odlewu co jest mniej prawdopodobne. Czy to wróży jakąś dramatyczną dla wszystkich przyszłość wątpię. Czy pałowanie na zimno ma jakieś znaczenie... po to jest zawór przelewowy a CRF ma też wyjątkowo "płynny" rodzaj oleju 10W30.

Taka sytuacja mi się przytrafiła, niestety to już drugi rejmont kapilarny a miała być taka dobra ta afryka



Zima idzie i nudzi się Wam tyle w temacie
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2022, 21:22   #29
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Dlatego tez pisalem ze jak dla mnie to ukrecony, i nie wiem jak sam z siebie ot tak moglby sie ukrecic. Olej komus zamarzl w skrzyni czy jak
Ladny przebieg ! W jakim wieku afryczka ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2022, 07:49   #30
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

A to nie sprzeglo kłowe puściło przynajmiej to na rys tak wygląda czyli
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Awaria gniazdka ładowania CRF 1000 Detrytus Wszystko dla Afryki 10 08.07.2022 14:09
Czy za luźny łańcuszek pompy oleju? Afrykaner Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 23.11.2020 17:03
Uciekła iskra- przyczyną awaria pompy paliwa. sizyrk Układ elektryczny i zapłonowy 24 07.07.2016 17:51
Luz na łańcuszku pompy oleju RD04 Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 01.10.2010 09:24
Lancuch napedu pompy oleju - zamienniki wuja Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 03.06.2008 22:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.