Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2021, 19:05   #41
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Pewnie była to nie laminowana Rukka?
Pierwsza rukka to gore wszyty w kurtke na stale nazwy modelu nie pamietam ale leciwa juz gdzies w szafie lezy, druga to Allroad z wypinana membrana goretex i owa membrana dodatkowao podszyta outlast. Lubilem ja bardzo, po kupnie klima (badlasns pro) bylo mocno sceptyczny bo sztywny, bo jakis ciezki , bo to bo tamto. Po sezonie zmiekl w przegubach, sprawdzil sie w kazdej pogodzie, przyzwyczailem sie do wagi ktorej nie czuc po zapieciu pasa, a wentylacja robi robote . Dzis bardzo ciesze sie z wyboru.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 09:35   #42
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Pierwsza rukka to gore wszyty w kurtke na stale nazwy modelu nie pamietam ale leciwa juz gdzies w szafie lezy, druga to Allroad z wypinana membrana goretex i owa membrana dodatkowao podszyta outlast. Lubilem ja bardzo, po kupnie klima (badlasns pro) bylo mocno sceptyczny bo sztywny, bo jakis ciezki , bo to bo tamto. Po sezonie zmiekl w przegubach, sprawdzil sie w kazdej pogodzie, przyzwyczailem sie do wagi ktorej nie czuc po zapieciu pasa, a wentylacja robi robote . Dzis bardzo ciesze sie z wyboru.
Piszesz z swojej perspektywy i klimatu Norwegii.... niestety nie uwierzę, że można być zadowolonym z laminatu podróżując latem po południu europy no chyba, że to same autostrady bez latania po zadupiach lub pogoda będzie bardziej łaskawa temperaturowo. Przynajmniej w moim odczuciu i zestawu Klim który posiadam.

Wentylacja w laminatach to nie to samo co oddychalność odzieży, która powoduje iż bardzo szybko łapiemy komfort termiczny a odzież nie jest elementem "zbroi" a drugą "skórą".
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 09:57   #43
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Jak ci tak źle to sprzedaj Klima, kup se cokolwiek innego bez mambrany i po temacie bo odnoszę wrażenie narzekania dla narzekania.

Nie wiem po co tłuc powietrze, że laminaty są be. Nie pasi , zmień na nielaminat bo tak to dyskusja jest całkowicie bezprzedmiotowa. I dla Twojej wiedzy w upale laminat działa lepiej niż nielaminat bo się tak szybko nie pozbywasz wilgoci i nie odwadniasz.

Jeśli komfortem dla Ciebie jest pozbycie sie wilgoci to załóż sobie bluzę enduro, polataj w 35-40 stopniach. Będziesz się czuł mega przewiany a odwodnisz się po 100-150 km.

Nie musisz wierzyć innym. Południe Europy to nie jest jakiś szczyt światowych upałów. Powiem więcej, gorzej jest w PL przy 30 stopniach niż w Hiszpanii czy IT w 40. A 30 stopni w Tajlandii daje wpierdol większy niż 45 w Iranie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 10:55   #44
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 40 min 15 s
Domyślnie Klim - kurtka i spodnie

Kwestia wilgotności, nie temperatur ma duży wpływ na komfort.
Dyskusja trochę jałowa ze względu na zasadniczy aspekt: opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. Z tego właśnie bierze się dyskusja, owszem, ale każdy ma tez inny poziom komfortu. Tak więc w tej konkretnej sytuacji każdy ma rację. I każdy się myli.
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.
Także cieszyć się tylko, że mamy dostęp i możliwość kupowania/sprzedawania.
Nie pasuje - zmiana.
Peace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 11:03   #45
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jak ci tak źle to sprzedaj Klima, kup se cokolwiek innego bez mambrany i po temacie bo odnoszę wrażenie narzekania dla narzekania.

Nie wiem po co tłuc powietrze, że laminaty są be. Nie pasi , zmień na nielaminat bo tak to dyskusja jest całkowicie bezprzedmiotowa. I dla Twojej wiedzy w upale laminat działa lepiej niż nielaminat bo się tak szybko nie pozbywasz wilgoci i nie odwadniasz.

Jeśli komfortem dla Ciebie jest pozbycie sie wilgoci to załóż sobie bluzę enduro, polataj w 35-40 stopniach. Będziesz się czuł mega przewiany a odwodnisz się po 100-150 km.

Nie musisz wierzyć innym. Południe Europy to nie jest jakiś szczyt światowych upałów. Powiem więcej, gorzej jest w PL przy 30 stopniach niż w Hiszpanii czy IT w 40. A 30 stopni w Tajlandii daje wpierdol większy niż 45 w Iranie.
nie marudzę tylko wyrażam swoją opinie.

Nie wiem skąd wnioski, iż odzież która nie oddycha jest lepsza w gorące dni a wilgoć zatrzymana pod odzieżą zmniejsza odwodnienie organizmu... dla mnie jest to całkowicie na odwrót. Bo jeżeli się pocisz to znaczy, że jest zbyt gorąco i przez odparowanie organizm obniża swoją temperaturę a zatrzymywanie wilgoci raczej mu nie pomoże - jeszcze bardziej się pocisz i odwadniasz.

Widać wszystko jest subiektywne i na nic ta dyskusja.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 11:15   #46
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

To akurat nie jest subiektywne.
Wydzielamy pot dla schłodzenia organizmu. Jak go odparowujesz to pozbywasz się chłodziwa. Tak to działa. Zatrzymanie wilgoci przy ciele powoduje utrzymanie temperatury organizmu na lepszym poziomie niż jej odparowanie. Subiektywnie jest ci chłodniej i przyjemniej jak owiewa cię powietrze. Realnie już straciłeś chłodzenie i szybko się odwadniasz. Już mi się zdarzyło. Boleśnie odchorowałem stąd wiem, że lepiej się szczelnie pozamykać niż zostawić otwarte wenty bo to prosta droga do problemów.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 12:49   #47
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To akurat nie jest subiektywne.
Wydzielamy pot dla schłodzenia organizmu. Jak go odparowujesz to pozbywasz się chłodziwa. Tak to działa. Zatrzymanie wilgoci przy ciele powoduje utrzymanie temperatury organizmu na lepszym poziomie niż jej odparowanie. Subiektywnie jest ci chłodniej i przyjemniej jak owiewa cię powietrze. Realnie już straciłeś chłodzenie i szybko się odwadniasz. Już mi się zdarzyło. Boleśnie odchorowałem stąd wiem, że lepiej się szczelnie pozamykać niż zostawić otwarte wenty bo to prosta droga do problemów.
Emek ma racje. Powyzej 36 stopni powinno sie jezdzic w pelnym rynsztunku. Jak pijesz sporo plynow i nie sikasz to wiedz ze cos jest nie tak
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 13:59   #48
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To akurat nie jest subiektywne.
Wydzielamy pot dla schłodzenia organizmu. Jak go odparowujesz to pozbywasz się chłodziwa. Tak to działa. Zatrzymanie wilgoci przy ciele powoduje utrzymanie temperatury organizmu na lepszym poziomie niż jej odparowanie. Subiektywnie jest ci chłodniej i przyjemniej jak owiewa cię powietrze. Realnie już straciłeś chłodzenie i szybko się odwadniasz. Już mi się zdarzyło. Boleśnie odchorowałem stąd wiem, że lepiej się szczelnie pozamykać niż zostawić otwarte wenty bo to prosta droga do problemów.
wygląda na to iż nie miałem jeszcze do czynienia z tak skrajną sytuacją, ale czy systematyczne przyjmowanie płynów nie rozwiązuje problemu?

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 30.09.2021 o 15:20 Powód: nie ważne
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 21:09   #49
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Na wstępie zaznaczę, że nienawidzę kondomów i to jest główna zasada jaką się kieruję. Nigdy czegoś takiego nie założę na ubranie. Zeszły rok przejeździłem w Revit z gore wpinanym od środka. Raczej takie sobie rozwiązanie, bo jak jest gorąco i rozepniesz nawiewy w kurtce zewnętrznej to zamiast wiać w ciało/bieliznę wieje w membranę... Efekt - kiepski przewiew. Jak wypniesz membranę to w razie deszczu musisz wszystko zdejmować, szukać jej w bagażu i wpinać wszystko suwakiem łącznie z rękawami przy nadgarstkach. Tak jak Emek pisze - jak jest dobry deszcz to będziesz cały mokry zanim zdążysz to wpiąć i się ubrać.

W tym roku też od tego kompletu zacząłem. TET południe, koniec kwietnia, deszcz leje non stop 8 godzin. Walka z błotem i pogodą. Mokry jestem na wszystkich łączeniach. Przy rękawiczkach do łokci, kołnierz i na łączeniu spodni z kurtką. Na dojazdówkach dzwonię zębami z zimna. Dodatkowo kurtka wchłonęła tyle wody, że nawet po całonocnym suszeniu przy kominku była wilgotna.

Potem kupiłem ten nowy Bandlands i w sierpniu wyskoczyłem z kumplem na wschodni i potem polnocny tet. Jechaliśmy trochę dookoła nad morze. Najpierw dość ciepło, potem cały dzień ulewy i na koniec ciepełko ze 25-27 stopni. Całość jak zwykle na klocu 260kg plus bagaż. Muszę przyznać, że bardziej mi się ten Klim sprawdził jak ten revit. Deszcz się od niego odbił a jak się zrobiło ciepło to pootwieralem te wszystkie nawiewy i naprawdę było to czuć. Nawet docenilem ten pufiasty krój. Idealnie się sprawdza na stojąco i właśnie daje poczucie 'miejsca' na ruch a nie go krępuje. Ja jestem za laminatem. Oczywiście cenę przemilczmy bo gentlemeni o cenach nie dyskutują :P
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 23:20   #50
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Ależ kto powiedział, że laminat musi być drogi?
Wspomniałem już tu o ubranku z dwuwarstwowego laminatu Oxford Mondial. Zestawik zbiera naprawdę pochlebne opinie w UK (czytajcie i oglądajcie poniżej), że jak wspomniałem wcześniej kupiłem go mojej żonie.

Kurtkę można już dostać za ok 160 funtów (np. tutaj). W podobnej cenie są też spodnie do kompletu. OK kurs GBP-PLN nie jest zbyt ciekawy teraz, ale przyznacie ze ok 1700zł za komplet laminowany to nie są 'kosmiczne' pieniądze... OK, nie jest to laminat z membraną od Gore, ale jak działa, to w czym problem?

https://www.adventurebikerider.com/l...advanced-suit/

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kurtka Klim Badlands Pro opinie? Dubel Ciuch Afrykańczyka 174 02.09.2022 20:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.