Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.06.2011, 13:48   #1
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie Pytanie o przejścia graniczne z Rumunii do Serbii.

Witam,

Wybieram się przez tamte rejony do Czarnogóry za 1 i 1/2tyg i będę jechał transalpiną z północy na południe. Z pewnością ktoś z szanownego grona czarnuchów szurał tamtędy i wie, gdzie najlepiej przejechać granicę.Narazie najlepszą opcją wydaje się przejście w Gura Vaii. Jeden z postojów planuję w okolicach Targu Jiu i stamtąd będę atakował w stronę Serbii. Jakieś pomysły i podpowiedzi Będę mega wdzięczny.

pozdr
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2011, 19:44   #2
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Przejście jak przejście. Wszystkie przejścia z SRB/RO działają i nie ma problemu.
Możesz jedynie się nie pchać na pas dla EU. Ja kiedyś tak zrobiłem i stałem chyba 0.5h a reszta jechała. No ale to było kilka lat temu już.
Przewagą tego przejścia jest to, że możesz z niego pojechać na północ magistralą w kierunku na Smederevo (wzdłuż Dunaju). Piękna trasa! Od tej strony jak będziesz jechał to kanion będzie się kończył "żelazną bramą" gdzie Dunaj zwęża się z kilku km do kilkudziesięciu metrów. Po lewej stronie za twierdzą (od strony Golubca) jest źródełko z nagrobkiem Zawiszy Czarnego.
Poza tym ten rejon obfituje w masę atrakcji i jest parkiem narodowym (Djerdap) ale spoko można po nim jeździć.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2011, 23:59   #3
suchy
 
suchy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lbn/Miasteczko Śl.
Posty: 1,530
Motocykl: TT600E, DR650
Galeria: Zdjęcia
suchy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 10 godz 56 min 31 s
Domyślnie

My przekraczaliśmy granicę w Kaluderovo,spaliśmy pare kaemów dalej w miejscowości Bela Crkva.Mieścinka ma w ofercie jeziorko,sporo knajpek i dosyć tanią agroturystykę,płaciliśmy ok 7 euro od osoby(wrzesień)A dalej,jak napisał Parys-wzdłuż Dunaju-warto aha,na granicy spędziliśmy może 10 minut
suchy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2011, 09:07   #4
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Wielkie dzięki za sugestie i informacje.Co prawda będę kierował się na południe i chcę zobaczyć Djavola Varos czy jak mu tam, ale kusicie tą traską wzdłuż Dunaju.Celem naszej podróży jest Czarnogóra.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2011, 11:56   #5
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gradient Zobacz post
Wielkie dzięki za sugestie i informacje.Co prawda będę kierował się na południe i chcę zobaczyć Djavola Varos czy jak mu tam, ale kusicie tą traską wzdłuż Dunaju.Celem naszej podróży jest Czarnogóra.
Dużo czasu na to nie potrzebujesz. To nie są jakieś niebotyczne odległości.
Jak już będziesz jechał przez SRB to zrób sobie trawers w kierunku Sjenica, Ivanjica, Zlatar, Zlatibor. Tak żeby wjechać do MNE w kierunku na Zabljak i PN Durmitor. Moim skromnym zdaniem to jeden z najpiękniejszych rejonów. Ja tam na pewno jeszcze pojadę.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2011, 13:22   #6
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
Dużo czasu na to nie potrzebujesz. To nie są jakieś niebotyczne odległości.
Jak już będziesz jechał przez SRB to zrób sobie trawers w kierunku Sjenica, Ivanjica, Zlatar, Zlatibor. Tak żeby wjechać do MNE w kierunku na Zabljak i PN Durmitor. Moim skromnym zdaniem to jeden z najpiękniejszych rejonów. Ja tam na pewno jeszcze pojadę.
Dzięki za cenne instrukcje.Do Smedereva w takim razie przejadę wzdłuż Dunaju na północ i potem ruszę na południe do Djavola Varos.
W Zabljaku będę w drodze powrotnej i pewnie tam się zatrzymam na 2-3dni. Mam zamiar parę trasek po Durmitorze zrobić na "lekko".Droga powrotna będzie prowadzić przez Serbię,więc prawdopodobnie skorzystam z twoich wskazówek i wykonam ten trawers, o którym napisałeś. Dzięki wielkie.Wszystko wygląda tak interesująco,że nie mogę się doczekać dnia, w którym rozpocznę prowadzić królową w nieznane.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co zobaczyć w Serbii i w Czarnogórze Poncki Przygotowania do wyjazdów 138 03.08.2023 12:36
Przejścia graniczne Czarnogóra-Kosowo-Macedonia Navaja Przygotowania do wyjazdów 25 27.06.2018 09:00
Przejścia graniczne UZ-TJK Elwood Przygotowania do wyjazdów 41 16.11.2013 20:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.