Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.09.2022, 08:21   #21
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

Miałem taką koncepcje aby kupić sobie rower MTB do jeżdżenia po okolicznych lasach za około 3 tys.

Z lektury wątku widzę że za 5 tys to jest lipa i pewnie trzeba wydać minimum 8 żeby w ogóle dało się jechać

To lepiej wymienię ciuchy motocyklowe...
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2022, 08:31   #22
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Od Ciebie kupiłem rower za (o ile mnie pamięć nie myli) 750 PLN jakieś (o ile pamiętam) 10 lat temu trochę napsulem, dużo jeżdże(wygląda dużo gorzej i nikt nie chce go kraść). Myślę, że 1000 w niego włożyłem maks
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2022, 10:17   #23
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Miałem taką koncepcje aby kupić sobie rower MTB do jeżdżenia po okolicznych lasach za około 3 tys.

Z lektury wątku widzę że za 5 tys to jest lipa i pewnie trzeba wydać minimum 8 żeby w ogóle dało się jechać

To lepiej wymienię ciuchy motocyklowe...
Nie zeby z rowerami tylko tak bylo. Imho najlepiej podchodzic na zasadzie zlotego srodka. Szukasz roweru do lokalnej pojezdzawki to naprawde wysokopolkowy osprzet niewiele Ci da poza lepszym samopoczuciem. Srednia polka (albo nawet budzetowa przy czesci komponentow) bedzie przy takim uzytkowaniu calkowicie ok.
Pisalem juz kiedys historie "z zycia" ale pasuje tu jak ulal wiec przypomne:

Koncze zejscie z ktorejs tam gorki w beskidach i widze ze z naprzeciwnka cisnie na rowerze gosciu. Dopiero zaczal podjazdy ale sapie juz konkretnie, z drugiej strony to rower ma z tych stanowisk w sklepach rowerowych ktore omijam bo mi sie zera przy cenach mienia przed oczami
No i w koncu mijamy sie z gosciem i zagaduje:
- fajny rower ! Jak sie Panu sprawuje ?
Na co gosc:
- k..a, wydalem 25 kafli na rower zeby pojezdzic po gorach... i dalej ciezko ! Ja pi..ole !

GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2022, 19:54   #24
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 511
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 51 min 34 s
Red face

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post

Koncze zejscie z ktorejs tam gorki w beskidach i widze ze z naprzeciwnka cisnie na rowerze gosciu. Dopiero zaczal podjazdy ale sapie juz konkretnie, z drugiej strony to rower ma z tych stanowisk w sklepach rowerowych ktore omijam bo mi sie zera przy cenach mienia przed oczami
No i w koncu mijamy sie z gosciem i zagaduje:
- fajny rower ! Jak sie Panu sprawuje ?
Na co gosc:
- k..a, wydalem 25 kafli na rower zeby pojezdzic po gorach... i dalej ciezko ! Ja pi..ole !

I tyle w temacie.
Ale jest "ale" jak sie złapie wkrętkę to pozamiatane.
Całe życie jeździłem na niesztywnych osiach. Taki jeden pokazał o co kaman ze sztywną i mój świat poszarzał...
Pięknie to powiedział SzajBajk: szukając oszczędności w wadze o 400g na sprzęcie, w 99% można to uzyskać rano w łazience. Troche sparafrazowałem
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2022, 12:04   #25
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

No właśnie - tak samo z motocyklami. Mam moto pojemności 1200 ale wiem że na moje użytkowanie obecne 400-600 byłoby zupełnie wystarczające. No ale mam co mam... jeszcze przez chwilę

Wojtek, tak, około 10 lat temu i chyba nawet taniej, a i coś Ci zwracałem bo kaseta okazała się zjechana zbytnio Fajnie że dalej wozi. Dziś bym go nie sprzedał a z chęcią jeździł.

Ostatnio usłyszałem od takiego jednego spotkanego pod sklepem, że on dziwi się, że ludzie jeżdżą na używanych motocyklach (ja na moim 13-letnim GSie, on na nowiutkim 1250 z 3 kuframi itp itd.) bo wtedy i AC i assistance drogie a przecież konieczne gdziekolwiek dalej jechać, technologia nie taka i to samobójstwo w deszczu bez kontroli trakcji

Zapytałem zatem, skąd jedzie bo chyba z grubszej trasy z tymi skrzynkami. Okazało się że z Pruszkowa a rzecz miała miejsce na Okęciu Na tym rozmowa się zakończyła.

Pozdro
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2022, 12:25   #26
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Bo to jest wlasnie takie pi..lenie. Technologia, elektryczny zawias kontrola trakcji, tablety itd. Bo bezpieczniej i wogole. A potem pytasz a gdzie byles tak wogole to pada wlasnie "no na mazury raz pojechalem". Nie no spoko, nie ma w tym nic zlego, ale po co opowiadac farmazony. Ludzie objezdzali swiat nie wypasionymi gablotami napchanymi elektronika, ale prostymi konstrukcjami czesto w wieku emerytalnym, zazwyczaj nie tylko bez kontroli trakcji ale bez elektroniki wogole, bo jak sie zj..ie to prosta konstrukcje beda w stanie naprawic.
To samo z rowerami. Temu kolesiowi z mojego opowiadania tez pewnie ktos na forum napisal "o stary w gory to bez rowera za 20 kafli nawet nie zaczynaj". No i kupil. No i fajnie. No i klal jak szewc :P
Dajcie wiec spokoj z rozwiazaniami klasy pro dla amatora. Jak ktos chce i ma na to hajs to prosze bardzo. Albo jak sie wkreci, pojezdzil juz i wie dokladnie co mu potrzebne. Ale nie piszcie ludziom ktorzy "chca kupic rower" ze bez sprzetu za miliony cebulionow sobie nie pojezdza.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2022, 13:30   #27
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,568
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 7 godz 1 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Rower jak rower, ale jakie opony? Oto jest pytanie.
Moj rower zasilany mięśniami.
Z racji jazdy amatorsko-rekraacyjnej wokół komina (cykl mieszany asfalt/bezdroża ) założę na przód schwalbe Racing Ray a tył maxxis ardent race.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2022, 15:08   #28
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Mamy tendencję oszukiwania samego siebie bo uważamy ze to sprzęt nas ogranicza.
Tym czasem największym ograniczeniem jesteśmy my sami.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2022, 15:21   #29
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Tym czasem największym ograniczeniem jesteśmy my sami.
No
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2022, 18:15   #30
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 13 min 20 s
Domyślnie

To sie temat rozwinał. W przyszłym tygodniu odbieram rower ale zapowiadaja deszcze i jak to zrobic bez kontroli trakcji - hmmm moze jako lawete sie ogarnie.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przyczepa do roweru walther_white Wszystko dla Afrykańczyka 14 25.07.2018 14:04
Szpej turystyczny do roweru Babel Szpej turystyczny - Produkty i Porady 39 31.03.2016 23:42
Transport roweru Andrez Inne tematy 8 31.08.2014 14:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.