Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.09.2022, 21:28   #1
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 57 min 52 s
Domyślnie Do Rumunii po remorke.

Rumunia – dawno zaplanowany wyjazd udało się w końcu zrealizować w lipcu tego roku. Wyjeżdżamy w sobotę spod Lublina– ja na Transalpie 650 (początkowo miałem jechać na swojej CRF 1000, ale zdecydowałem że będę ją sprzedawał i żeby jej nie porysować w górach i w krzakach zabrałem trampka) i kolega na Tenerce 660. W niedzielę startują za nami trzej koledzy Toyotą Land Cruiser. Niestety jeden z kolegów miesiąc wcześniej przechodził operację i przez 30 dni nie mógł pić alkoholu a właśnie dzień przed wyjazdem był dzień 31 więc musiał sobie odbić i wyjazd samochodu trochę się opóźnił… Nasz motocyklowy duet przejechał trasę przez Polskę, Słowację i Węgry i na wieczór wylądowaliśmy na pierwszy nocleg w jakiejś rumuńskiej miejscowości, której nazwy nie pamiętamy, ale piwo w knajpie było wyborne. Rano wyruszamy dalej w stronę trasy Transfogarskiej – wjeżdżamy na nią i śmigamy po wspaniałych zakrętach razem z setkami innych motocyklistów. Po przejechaniu przez najwyższy tunel krajobraz zmienią się z względnie słonecznego na ścianę białych chmur – przez 20 minut nic nie widać, ale później chmury odpływają i dalej śmigamy po zakrętach. W pewnym punkcie zawracamy żeby znaleźć nocleg na początku transfogarskiej i spotkać się wieczorem z ekipą 4x4. Po drodze zjeżdżamy w górską ścieżkę, którą wypatrzyłem na mapach google. Jedziemy po kamienistej ścieżce coraz wyżej, w pewnym momencie zagradza nam drogę stado owiec z psami pasterskimi, owce „odpływają” na boki a my jedziemy dalej aż do zamkniętej z trzech stron niecki skalnej w której wiszą uwięzione chmury. Rozbijamy się na popas a kolega przyrządza pyszną kawkę – rewelacyjna w takich warunkach. Po odpoczynku zjeżdżamy z trasy i znajdujemy nocleg – kolacja, piwko i śpimy. W nocy budzi nas jakaś szamotanina i nieartykułowane dźwięki – dojechała ekipa 4x4. Przez drogę z Polski wypili tylko 3 butelki whisky i jakieś piwa we dwóch (trzeci prowadził) więc było całkiem wesoło. Rano po śniadaniu i zebraniu pijaków do kupy ruszamy przejechać całą Transfogarską – trasa jest świetna, malownicza i warto ją przejechać chociaż raz w życiu – tutaj wrzucę po prostu parę fotek. Po zjechaniu z trasy robimy popas gdzieś w lesie, wcinamy mielone z Polski z chlebem i kawą, ale nagle zaczyna lać deszcz. Po kilkudziesięciu kilometrach zjeżdżamy w leśną dróżkę w poszukiwaniu noclegu, ale dróżka się nie kończy a deszcz pada – stajemy na fajkę i po pewnym czasie kolega wsiada w Toyotę i jedzie sam szukać noclegu. Fajne uczucie jak stoimy we 4 w rumuńskim lesie, deszcz leje coraz bardziej (2 kolegów z auta w samych T-shirtach i krótkich spodenkach) a kierowcy nie ma ze 40 minut i nie odbiera żadnych telefonów. C.D.N. Poniżej pierwsze fotki:
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (562.5 KB, 35 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2.jpg (675.6 KB, 33 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3.jpg (711.6 KB, 34 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4.jpg (843.6 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 5.jpg (634.7 KB, 34 wyświetleń)
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2022, 21:49   #2
Colbe


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Piekary Śląskie
Posty: 78
Motocykl: był TA XL650, jest CRF1100 AS
Colbe jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 10 godz 30 min 53 s
Domyślnie

Kontynuuj Waść 👍

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Colbe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2022, 22:18   #3
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 981
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 43 min 44 s
Domyślnie

I co było dalej?
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2022, 17:31   #4
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 57 min 52 s
Domyślnie

Auto w końcu wraca – noclegu brak, zjeżdżamy na asfalt i jedziemy dalej spotykając po drodze niedźwiedzie z małymi wychodzące na drogę (w sumie widzieliśmy ich chyba z 9 sztuk a niektóre mijałem metr od swojej motocyklowej nogi). Pod wieczór dalej nie ma noclegów, ale znajdujemy miejsce pod namioty na brzegu jeziora nad którym wczoraj była jakaś impreza masowa i zostało tam jeszcze trochę sprzętu, którego pilnuje rumuńska policja w radiowozie. Dogadujemy się z nimi że możemy przenocować za darmo, więc w końcu ściągam mokre aż do bielizny ciuchy, rozstawiamy namioty i imprezowe zadaszenie i gotujemy, jemy i pijemy aż do późnej nocy. Policjanci też dostają od nas miskę strawy więc jest sympatycznie. Nie wiem po ilu miarkach, ale odkrywam że mokre buty motocyklowe można suszyć przez zakładanie ich na przemian na rurę wydechową pracującego samochodu – rewelacja. Niedaleko namiotów przechodził starszy Rumun zbierający puszki i butelki, więc porwaliśmy go do naszej kompanii i polewaliśmy mu whisky, języki się rozluźniły więc opowiedzieliśmy sobie historie nas i naszych rodzin chociaż nie znaliśmy rumuńskiego a on polskiego ani angielskiego. Dzięki temu Żorż pozwolił nam naładować w nocy u siebie w chałupie baterie od drona. Z dronem też było śmiesznie bo kolega twierdził że ma on tyle sensorów że nie dopuszcza nigdy do żadnej kolizji i na potwierdzenie zasymulował uderzenie „z Baśki” w unoszącego się nad ziemią drona. Dron miał się sam odsunąć ale też chyba był pijany i pociął aż do krwi śmigłami czoło kolegi centymetr nad oczami… Przed żoną kolega miał się tłumaczyć że to ślady po niedźwiedziu bo w atak drona przecież nie uwierzy… Po porannym kacu chcieliśmy jechać dalej, ale okazało się że brama wyjazdowa z terenu jeziora jest zamknięta na łańcuch z kłódką i nie ma żadnego innego wyjazdu – jesteśmy odcięci
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 6.jpg (530.5 KB, 33 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 7.jpg (700.2 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 8.jpg (684.2 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 9.jpg (537.4 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 10.jpg (723.9 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 11.jpg (494.9 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 12.jpg (628.0 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 13.jpg (481.6 KB, 30 wyświetleń)
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2022, 10:58   #5
ArEZ


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: łódzkie na granicy ze śląskim
Posty: 184
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ArEZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 12 min 37 s
Domyślnie

Moja karta biblioteczna się kurzy. Jak chcę coś poczytać to wchodzę na forum
A ten wątek zapowiada się pysznie!

Ostatnio edytowane przez ArEZ : 22.09.2022 o 12:59
ArEZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2022, 19:10   #6
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 57 min 52 s
Domyślnie

Na szczęście ekipa 4x4 miała szlifierkę akumulatorową więc daliśmy radę przecinając nadmiar łańcucha tak by właściciel mógł go jeszcze użyć (może zamknęli nas policjanci opuszczający teren w nocy – tego nie wiemy). Niestety był to kolejny dzień podczas którego kolega po operacji czuł się dalej źle (od wyjazdu z kraju na przemian trochę pił, trochę wymiotował) i tym razem było na tyle źle że postanowili pojechać do rumuńskiego szpitala. Po kilku badaniach i otrzymaniu jakichś leków miał jeszcze zostać na dalsze badania ale jak zobaczył rumuńskie warunki szpitalne po prostu uciekł z sali i pojechaliśmy dalej. Jednym z głównych celów naszej wyprawy był przejazd górską trasą - Strategica (to jest też chyba część rumuńskiego TETa) więc udaliśmy się w tamtym kierunku. Znaleźliśmy nocleg w wiosce przed wjazdem na Strategicę (Godna polecenia Villa Ursul – fajne pokoje, duża altana, bania, murowany grill, posiłki, browary itp.) i zostawiliśmy tam naszego biednego kolegę po operacji który nie mógł jeszcze dojść do siebie. Sami pojechaliśmy w góry – 2 motocykle z przodu i wolno wspinające się auto gdzieś z tyłu (tak jechaliśmy przez część Rumunii czasem spotykając się po prostu wieczorem). Trasa po prostu super – czasami kamienista, czasami błotna, czasami mieszana. Niżej lasy, wyżej odsłonięte przestrzenie. Tam gdzie było mokro trochę ślisko ale ogólnie super na turystyczne enduro (jak mokro najlepiej na kostkach) – podziwialiśmy widoki i ciągle dzida i dzida do przodu. W jednym miejscu kolega na Tenerce prawie zagrzebał się w głębokiej kałuży, ale udało się pojechać dalej. Lecieliśmy w niezłym tempie, kiedy nagle w Tenerce coś zgrzytnęło, trzasnęło i motocykl zgasł. Koło zblokowane, żaden bieg nie wchodzi – szybka diagnoza – rozwalona skrzynia biegów. Mam pomysł żeby zdjąć łańcuch i ciągnąć motorek za Toyotą do kwatery ale trochę ślisko i mokro i niebezpiecznie (szczególnie w dół po błocie za samochodem). Jak na złość dogania nas burza z grzmotami i piorunami a my nieosłonięci na wysokości w górach. Toyota cała zapakowana po dach – zostawiliśmy na kwaterze tylko kolegę bez wypakowania reszty ekwipunku, więc kierowca tenerki chowa się na jego miejsce a mi się mieści do środka tylko głowa i część tułowia. Nogi wystają mi przez otwarte drzwi a na zewnątrz pada i grzmi. Próbujemy coś wymyślić i wtedy kolega mówi że przydałby się pickup ale skąd go wziąć. Po chwili słyszymy jakiś hałas za samochodem, odwracamy się… a tam podjeżdża co? Pickup! Rumuński, stary góral widział gdzieś z dołu jak grzebiemy przy motocyklu i podjechał sprawdzić czy nie potrzebujemy pomocy. Szybko ładujemy moto na pakę i zjeżdżamy w dół. Kolega z tenerki jadąc z góralem daje mu jakieś Euro za transport ale góral nawet nie patrzy na kasę tylko chowa do kieszeni. Po chwili kolega daje mu butelkę bimbru z naszych zapasów a góral aż podskoczył z radości i od razu otworzył flaszkę podczas zjazdu z gór i popijał sobie wesoło przez całą drogę (zjeżdżaliśmy chyba koło 2 godzin plus postój żeby puścili nas robotnicy z wycinki drzew w jednym miejscu)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 15.jpg (752.4 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 16.jpg (343.7 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 17.jpg (572.8 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 18.jpg (615.8 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 19.jpg (628.0 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20.jpg (705.8 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 21.jpg (725.8 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 22.jpg (368.6 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 23.jpg (345.9 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 24.jpg (511.4 KB, 17 wyświetleń)
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2022, 21:14   #7
Vlad Palinka
 
Vlad Palinka's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Krosno, Bukowiec
Posty: 66
Motocykl: XT660Z Tenere
Vlad Palinka jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 16 godz 59 min 30 s
Domyślnie

ciekawie.. co tam się w teresie staneło
__________________
..przed siebie..
Vlad Palinka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2022, 18:02   #8
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 57 min 52 s
Domyślnie

Wieczorem na kwaterze jemy, pijemy i integrujemy się z Rumunami. Ja gdzieś koło północy wymiękłem i poszedłem spać (nie lubię dużo mieszać bimbru, whisky, żołądkowej i piwa). Po godzinie budzi mnie kolega żeby nastroić mu gitarę którą gdzieś znalazł i woła na dalsze imprezowanie, ale idę spać. Rano dowiaduję się że chłopaki nieźle popili z Rumunami i wpadli na pomysł żeby w nocy pojechać Toyotą w góry na Strategicę –ten „najbardziej trzeźwy” miał prowadzić ale później się zmieniali. Podobno włosy stawały dęba jak w nocy w górach zawracali na wąskiej ścieżce żeby zjechać z powrotem na dół... Z Anioła Stróża kierowcy pewnie lał się pot jak widział co wyprawia jego podopieczny. Następnego dnia na kacu myślimy co zrobić z Tenerką. Padł pomysł – kupimy przyczepkę i podepniemy do Toyoty. Zaprzyjaźnieni Rumuni (Jeden bardzo pomocny przyjechał niedawno z Chicago) dzwonią po ogłoszeniach. Znajdujemy jedną przyczepkę 200 km od naszej bazy. Wsiadamy we trzech (reszta trochę niedysponowana) do Toyoty i jedziemy po przyczepkę. Miejsce docelowe to wioska z chałupami z 1912 roku, po drodze jeżdżą furmanki i latają konie luzem – normalnie folklor na całego. Okazuje się że właściciel przyczepki to taki lokalny Boss, właściciel jedynej knajpy w „mieście”. Targu dobijamy w knajpie ze starymi automatami do gry „Dracula” gdzie Rumun częstuje swoim piwem. Następnie podjeżdżamy do jakiegoś urzędu gdzie musi zgłosić sprzedaż, chwaląc się że normalnie trzeba czekać, ale Jego przyjmą bez żadnej kolejki. Następna niespodzianka jest taka że przyczepka to polska „niewiadówka”. Ktoś przywiózł ją z Polski do Anglii. Z Anglii sprowadził ja do Rumunii nasz Boss a my ją przywieźliśmy z powrotem do Polski. Droga powrotna była jeszcze weselsza bo trzeba było opić opony nowej przyczepki żeby się nie rozeschły a jak opony to i błotniki, ramę, burty itp. Ostatecznie z kolegą zostaliśmy ojcami chrzestnymi „Remorki” bo tak właśnie nazywa się przyczepka po rumuńsku. Sprawdziliśmy też czy Remorka radzi sobie w offroadzie – testy w skalistym strumieniu przeszła celująco – aż odrywała się od ziemi na kamieniach. Kolejnego dnia po porannym kacu ponownie ruszyliśmy podbić Strategicę – Ja na Transalpie a reszta w Toyocie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 50.jpg (465.2 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 51.jpg (389.6 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 52.jpg (641.9 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 38.jpg (538.3 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 40.jpg (204.5 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 41.jpg (306.2 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 42.jpg (650.9 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 53.jpg (602.8 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 55.jpg (372.1 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 56.jpg (302.8 KB, 19 wyświetleń)
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2022, 20:36   #9
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,140
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 8 godz 8 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zeus Zobacz post
Targu dobijamy w knajpie ze starymi automatami do gry „Dracula” gdzie Rumun częstuje swoim piwem.
Czyta się, niezła przygoda.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2022, 23:13   #10
polly


Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Kraków
Posty: 128
Motocykl: DR650SE
polly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 5 godz 1 min 48 s
Domyślnie

Czyta się. Fajne przygody i ciekawie opisane
polly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paczka z Rumunii do Polski trolik1 Przygotowania do wyjazdów 2 27.07.2021 23:11
Przejazd do Rumunii nabrU Przygotowania do wyjazdów 12 16.07.2018 15:04
Filmik z wypadu do Rumunii monkees Inne tematy 4 18.08.2015 11:26
transport do Rumunii kajman Umawianie i propozycje wyjazdów 0 28.05.2014 13:01
Mapa Rumunii sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 2 22.11.2011 23:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.