Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2022, 13:29   #1
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 300
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 11 godz 48 min 50 s
Domyślnie Jak (nie) działa Warta travel, czyli ubezpieczenie kosztów leczenia

Podzielę się z Wami moim doświadczeniem.

Od kilku lat na wyjazd wykupuję ubezpieczenie kosztów leczenia w Warcie - Warta Travel.
Na papierze ubezpieczenie wydaje się być ok, a i ceny znośne. Zawiera się bardzo łatwo, płatność przechodzi w sekundzie
Pech chciał, że w zeszłym roku musiałem z tego ubezpieczenia skorzystać (naderwałem mięsień łydki). Jakiś przedstawiciel Warty - Europ Assistance zorganizował mi wizytę w szpitalu, opatrzono mnie, a więc git.
Finalnie dostałem maila, że wszelkie koszty opłacone. Jest OK.

W tym roku będąc w ferworze przygotowań do wakacji dostaję list ze szpitala, że nie została opłacona faktura.
Może jakiś błąd? Albo przez pomyłkę nie została opłacona? Nie mając akurat teraz na to czasu ani ochoty, przesyłam 28 czerwca otrzymane pismo do Europ Assistance Polska z prośbą o wyjaśnienie.
Odpowiedzi nie dostałem do dziś...

Tymczasem, po powrocie z wakacji oczekuje na mnie wezwanie do zapłaty wraz z odsetkami z firmy windykacyjnej, z zagrożeniem, iż sprawę skierują do sądu.
Cóż, trzeba skontaktować z Wartą. Maila oczywiście nie ma, tylko bardzo trudny w użyciu formularz kontaktowy. Opisałem sprawę, wkleiłem treść maila z Europ Assistance Polska, że zapłacone, itd. Otrzymałem potwierdzenie otrzymania wiadomości, ale już bez jej treści.
Po dniu czy dwóch otrzymuję z Warty maila, zaś już z tematu widać, że sprawa zakończona.
No - ucieszyłem się - pewnie załatwili temat!

W mailu zaś napisano, że sprawę zamykają, bo z mojej polisy nie była zgłaszana szkoda, a ja w formularzu kontaktowym nie podałem numeru szkody.
Nikt nie raczył nawet przeczytać tematu wiadomości od Europ Assistance Polska, bo w nim był numer szkody.
Wobec tego podam go ponownie - cóż za problem.
W sumie to żaden, ale nie mogę odpowiedzieć na tę wiadomość, tylko muszę od nowa korzystać z formularza kontaktowego...
Już teraz rozumiem, dlaczego na stronie nie ma podanego bezpośredniego maila do Warty, a w potwierdzeniu otrzymania wiadomości przesłanej przez formularz kontaktowy Warta nie przesyła jej treści - żebym przypadkiem nie miał potwierdzenia, co do nich wysłałem.
Postanowiłem zadzwonić - po 3 krotnym przełączeniu pomiędzy konsultantami i zmitrężeniu kolejnej godziny, jestem w punkcie wyjścia. Pani potwierdziła, że 28 czerwca b.r. w Europ Assistance Polska otrzymali maila ode mnie, ale nikt z nim nic nie zrobił. Nie może przesłać mi potwierdzeń przelewów, sprawę przekaże do osoby prowadzącej.
Cóż więcej mogę napisać?
Nie takiej obsługi oczekiwałem - Warta zdecydowanie nie stanęła na wysokości zadania
c.d.n.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 13:59   #2
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

O kurcze... Ja też od nich korzystam (w tej chwili też). Muszę to wziąć pod uwagę.

Powodzenia w walkach. Przykra sprawa ((
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 15:33   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

no coż - jadę chyba za tydzień i już wiem z czego NIE korzystać.

podobnie jak rozczarowałem się ubezpieczeniem szkolnym syna jak już, niestety, okazało się konieczne.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 15:54   #4
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

majtasie - które ubezpieczenie szkolne? Bo też mam.na.dziewuchy i nie wiem, czy się nie wladowalem
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 16:08   #5
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 51 min 46 s
Domyślnie

Każdy ma swoje doświadczenia. Ja w kwietniu likwidowałem szkodę, złamana rękę dziecka. Nie miałem problemów. Może dlatego, że faktury za leczenie i transport medyczny przyszły mailem d9 mnie i je płaciłem, a koszty rozliczyłem w szkodzie. Też Warta.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 16:57   #6
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie chcę mieszać wody w kiblu ale u mnie było tak, że rehabilitant /bardzo dobry Wrocławski specjalista/ zalecił rehabilitację izometryczną do tego naświetlania magnetronem czy innym tam ustrojstwem PRZED zdjęciem opatrunku gipsowego.
oczywiście skorzystałem bo takoż polecał mój kumpel fizjoterapeuta.
NA SZCZĘŚCIE obyło się bez założenia ortezy po zdjęciu gipsu bo pewnie również bym skorzystał zachęcony przez opowieści tu na forum.

po zakończonym leczeniu złożyłem kwity u ubezpieczyciela i okazało się, że wypłacają jedynie 500,- za złamanie kości promieniowej nasady dalszej - co do jakichkolwiek dodatkowych wydatków żądają skierowania od specjalisty ortopedy.

nie będę się pierdolił w jakieś podwodne historie z wstecznymi kwitami ale tak to.

piszę w sumie ku przestrodze i nauce - jakbyście chcieli COKOLWIEK ponad gips, załatwiajcie skierowanie, kwit, itd.
za ortezę również nie dostalibyśmy ani grosza.

odpowiedziałem na pytanie Wojtka i już oddaję głos OP.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 18:58   #7
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 52 min 43 s
Domyślnie

Ze względu na fakt, iż wiem jak działa jakikolwiek system reklamacyjny w jakiejkolwiek branży spieszę doradzić obecnemu gremium: nigdy nie korzystajcie z formularzy kontaktowych. Tylko bezpośredni mail. Ja w takim przypadku do bólu szukam na: www, w regulaminach świadczenia usługi, owu, itd itd. Jeśli nie ma, korzystam z innego świadczeniodawcy.
Czuwaj.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 20:07   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

matjas, dzięki. A jaka firma ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 22:05   #9
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Generali
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 22:13   #10
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 468
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 18 godz 26 min 55 s
Domyślnie

Właśnie wykupiłem warte na miesięczną wyprawę.... Tak na wszelki wypadek zapytam: zna ktoś bezposredni mail do ich obsługi? Oby to nie było potrzebne, ale nie chcialbym toczyc o adres mailowy z nimi:-)
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
travel assistance , warta


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 76 04.09.2023 21:53
Zasilanie pompy czyli pompa jest sprawna, a nie działa Fihu Uklad paliwowy i wydechowy 40 07.04.2012 00:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.