Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.12.2021, 01:57   #521
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie Zakup Expresu do kawy

Giganty marketingu

A co do kaw do ekspresu kolbowego mi najbardziej podpasowała La Vaca z eurocafe. Próbowałem różnych gatunków i mieszanek z tej palarni, ale zbyt kwaśne się trafiały. Fakt faktem, że wszystko zależy od odpowiedniego zmielenia i ekspresu trzymającego odpowiednią temperaturę ekstrakcji. Temat rzeka niestety.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 19:46   #522
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Dobry serwis ekspresów w Krakowie Może ktoś, coś polecić - potrzebuje przeglądnąć /pełny serwis + jakiś wyciek od spodu chyba przy "puszczaniu" na spieniacz/ pacjent to stara ale jara Jura J5. Szukam czegoś w Krakowie bo wysyłanie towaru na serwis /brak bajery "face to face" z serwisantem/ do mnie absolutnie nie przemawia.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 21:33   #523
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,787
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 41 min 3 s
Domyślnie

W bloku w którym kiedyś mieszkałem otworzyli serwis, sprzedawali tam tez ekspresy. Gdy nasz ekspres zaniemógł po raz drugi, poprzednio naprawiali go w serwisie na oś. Willowym, to chciałem kupić nowy. Panowie przekonali mnie aby dać mu, znaczy się ekspresu oraz im szansę. Dzięki temu ten który miał trafić na śmietnik od dwóch lat dalej raczy nas aromatyczną kawą. To tylko mogę o nich napisać Kawoserwis.pl
12 307 33 01
https://goo.gl/maps/YoMkvDupgSDSto1D8

Pozdrawiam
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 22:31   #524
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Podziękował Marku bardzo Utwierdziłeś mnie w wyborze bo w między czasie właśnie do nich dzwoniłem /kierowałem się opiniami z googla/ i najpewniej jutro śfagier podrzuci do nich moje padło a jak zrobią córka odbierze. Jeszcze raz dzięki.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 04.02.2022 o 21:57
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2022, 07:48   #525
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 366
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 25 min 40 s
Domyślnie

Podłączę się pod temat - byl u nas ktoś kto serwisował ekspresy Jura oraz inny którzy mega ogarniali temat - co teraz wybrać jeżeli chodzi o ekspres ciśnieniowy bez mleka do domu ?
Jakieś podpowiedzi ?
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2022, 08:34   #526
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

marcos - o co pytasz bo nie zrozumiałem? Czy jest ktoś u nas, kto ogarnia serwis? Wal do Polskiego - on jest mocny w serwisie i robi to zawodowo. Gdzieś jest jego ogłoszenie.

"co teraz wybrać jeżeli chodzi o ekspres ciśnieniowy bez mleka do domu ?" Ja odpowiem to samo co zawsze - za ok 150 kupisz stare klasyczne niezajeblizwe saeco. Ale to nie automat (dla mnie to plus).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2022, 08:36   #527
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 14 min 22 s
Domyślnie

Mija ponad rok odkąd zakupiliśmy ekspres Melitta Avanza. 100% zadowolenia, robi idealną kawę, jest bardzo prosty w obsłudze (no może poza procedurami czyszczenia itp). Robimy tak 3-6 kaw dziennie. Gdyby skończyła się gwarancja i nienaprawialnie się zepsuł - bez wahania kupiłbym identyczny. Kupowałem właśnie pod kątem kawy czarnej bo mleka nie używamy, spieniacz jest używany tylko w razie gości.

To tak, słowem mikro recenzji bo kiedyś też radziłem sie w tym wątku.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2022, 10:11   #528
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

W kwestii uzupełnienia wątku Jury J5 to jednak w trakcie serwisu w Kawoserwisie, gdzie wstępna diagnoza nie napawała optymizmem, zanabyłem drogą kupna nową E8. Nowa Jura jest bardzo OK a przy kawach białych, których pijamy najwięcej jest więcej niż OK. Obsługa "codzienna" jest w zasadzie bezobsługowa, wszystko przebiega automatycznie prosząc uprzednio o rozpoczęcie określonej procedury - wystarczy podać środek i nacisnąć podświetlony "guzik". Niby sklep "nie dla idiotów" to towar, który tam zanabyłem jak najbardziej da radę obsługiwać ta kategoria klienteli. Stara J5, po koniec końców zakończonej pełnym sukcesem naprawie, wylądowała u córki w zakładzie. Kawoserwis dał radę więc chyba mogę za Consigliero ten pkt polecić.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2022, 13:01   #529
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 366
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 25 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
marcos - o co pytasz bo nie zrozumiałem? Czy jest ktoś u nas, kto ogarnia serwis? Wal do Polskiego - on jest mocny w serwisie i robi to zawodowo. Gdzieś jest jego ogłoszenie.

"co teraz wybrać jeżeli chodzi o ekspres ciśnieniowy bez mleka do domu ?" Ja odpowiem to samo co zawsze - za ok 150 kupisz stare klasyczne niezajeblizwe saeco. Ale to nie automat (dla mnie to plus).
o właśnie o Polskiego mi chodziło, pamiętałem że było ogłoszenie ale szukajka nie szuka, daj link jakie to saeco albo fote albo model
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2022, 13:29   #530
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcos Zobacz post
daj link jakie to saeco albo fote albo model
Szukaj w takim mniej więcej wyglądzie. Jest kilka rodzajów "bud", ale bebechy praltycznie te same/te same.

https://www.olx.pl/d/oferta/ekspres-...tml#f3110bafbe

https://www.olx.pl/d/oferta/ekspres-...tml#f3110bafbe
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 16:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 02:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.