Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.03.2022, 10:57   #361
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 35 min 17 s
Domyślnie

Obrazki a propos ładowarki tej nowszej z Lidla - z opakowania:





Może fachowcy się wypowiedzą odnośnie powyższego wykresu? W każdym razie prąd ładowania samochodówki 5A wyższy niż w uj drogiej ładowarce Oxforda.


Odnośnie LiFePo i LiPo - to jest totalnie co innego niż zwykłe akumulatory. Znam to dobrze bo w modelarstwie lotniczym są używane od lat. Nie ma tam żadnego odsiarczania o ile mi wiadomo, a podłączanie ich pod standardową ładowarkę która nie jest do nich przystosowana to zabójstwo. To zupełnie inna technologia, z perspektywy modelarstwa LiPo mają dwie ogromne zalety - potężne prądy ciągłego rozładowania (typu 20 do 35 x pojemność), szybkie ładowanie prądem 1C czyli pakiet pojemności 2,2A ładujemy w godzinę prądem 2,2A i jest to dla niego zupełnie nieszkodliwe. I najważniejsze - niska masa, bardzo niska.

To tyle z modelarstwa - ale ku przestrodze gdyby ktoś chciał lipo i lifepo potraktować normalnym prostownikiem. Inna kwestia że modelarskie pakiety przy np. przeładowaniu lub zwarciu wybuchają.

https://www.youtube.com/watch?v=k9mcNvOGKtI

I tyle było z latania pięknym akrobatem


Ostatnio edytowane przez Novy : 06.03.2022 o 11:03 Powód: Tuba w oknie
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2022, 12:11   #362
tomdiabollo


Zarejestrowany: Oct 2021
Miasto: Olkusz
Posty: 49
Motocykl: CRF1000
Przebieg: jest
tomdiabollo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 6 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
lidlowy w trybie motocyklowym ładuje prądem w okolicy 0,8A przykjmuje sie ze powinno sie ładować 1/10 pojemności czyli przy 14Ah to 1,4A ten cetek 10A ma większy prąd ponad 7krotnie od zalecanego dla ciebie, jeśli masz i używasz lilowego pozostań przy nim , ewentualnie po naładowaniu lilowym możesz sobie podpiąć potem ceteka choć do motocykli uwazam ze lepszym rozwiązaniem bedzie CTEK CT5 POWERSPORT bo kosztuje mniej https://elma-rk.pl/prostowniki/40043...-9-3-5a-p.html a to jeszcze lepszym rozwianiem bedzie bo taniej i 3,5A
A możecie sie wypowiedzieć na temat tej ładowarki https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...we-11684729949

Czy może lepsza ta co pałeł poleca https://elma-rk.pl/prostowniki/40043...-p.html#oferty

różnica w cenie nie duża ,zastosowanie do AT z aku Li ,do aku.motocyklwoego PB i do samochodu z auk.EFB

Doradźcie co kupić dzięki
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 01:23   #363
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,007
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 54 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomdiabollo Zobacz post
A możecie sie wypowiedzieć na temat tej ładowarki https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...we-11684729949

Czy może lepsza ta co pałeł poleca https://elma-rk.pl/prostowniki/40043...-p.html#oferty

różnica w cenie nie duża ,zastosowanie do AT z aku Li ,do aku.motocyklwoego PB i do samochodu z auk.EFB

Doradźcie co kupić dzięki
wejdź na www producenta obu urzadzen i pobierz sobie pdf z instrukcja i porównaj w tej pierwszej jest poziom 4Aoraz tryb ładowania 2A obsługuje napięcia 7,2V 14,2V 14,4v 14,8V oraz 15V to akurat jako tryb repair trochę mało.

w konfrontacji noco ma wyższe napięcie w trybie repair 16.5V | 1.5A oraz ma tryb małego aku bardziej dopasowany do motocyklowego czyli 0,9A tu lepiej, ale ma ciupkę mniejsza moc o 0,5A reszt jest podobna wybierz tego procenta któremu zaufasz.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 11:10   #364
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 6 godz 27 min 28 s
Domyślnie

tomdiabollo tylko pytanie czy jeszcze dostaniesz gdzieś Noco G3500? Bo ja szukałem i w końcu kupiłem Cteka powersporta.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 17:56   #365
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
......w trybie repair 16.5V | 1.5A ......
Wtedy można już jajka w elektrolicie gotować gdyż to już jest po za zakresem zwykłego gazowania.
Sprawdziłem , posłuchałem , zobaczyłem i nigdy więcej nie zrobię tego swoim akumulatorom. Najciekawiej jest jak elektrolit odparuje a nie ma korków by dolać.
Rozebrałem kiedyś bezobsługowca 3 letniego , brakowało ok 30% elektrolitu.
Ale każdy ma wybór i sam decyduje
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 18:20   #366
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,007
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 54 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Wtedy można już jajka w elektrolicie gotować gdyż to już jest po za zakresem zwykłego gazowania.
Sprawdziłem , posłuchałem , zobaczyłem i nigdy więcej nie zrobię tego swoim akumulatorom. Najciekawiej jest jak elektrolit odparuje a nie ma korków by dolać.
Rozebrałem kiedyś bezobsługowca 3 letniego , brakowało ok 30% elektrolitu.
Ale każdy ma wybór i sam decyduje
A wcale ze nie :P Tryb repair 16,5V stosuje sie tylko po uprzednim naładowaniu. Stosuje sie go właśnie w celu zwiększenia gęstość elektrolitu, to woda odparowuje nie elektrolit. Na szczęście to nie transformatory prostownik i one troszkę inaczej pracują tu jest to bezpieczne, tu jednak jest niski prąd 1,5A to w sumie tylko 24W
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 18:55   #367
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 321
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Wtedy można już jajka w elektrolicie gotować gdyż to już jest po za zakresem zwykłego gazowania.
Sprawdziłem , posłuchałem , zobaczyłem i nigdy więcej nie zrobię tego swoim akumulatorom. Najciekawiej jest jak elektrolit odparuje a nie ma korków by dolać.
Rozebrałem kiedyś bezobsługowca 3 letniego , brakowało ok 30% elektrolitu.
Ale każdy ma wybór i sam decyduje
Elektrolit nie paruje, tylko woda. Chyba...
ural2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 19:12   #368
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,293
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Nie ma znaczenia co odparuje , może być i woda , tak czy inaczej bezobsługowiec ucierpi. A po wielu takich cudownych ładowaniach poleci na złom jako suchy akumulator. Co kto lubi.
Po wielu moich ładowaniach ( a mam teraz w garażu 11 akumulatorów ) ustaliłem że za każdym razem gazowanie ma początek w okolicy 14.8-15V. Przy 15.5 daje już konkretnie a przy 16 porównywalnie do gotowania wody przy 100*C i to nawet przy 1A.
Naprawdę nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać ani namawiać oraz obalać innych teorii.
To tyle z mojej strony odn gotowania elektrolitu
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 19:21   #369
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ural2 Zobacz post
Elektrolit nie paruje, tylko woda. Chyba...
Dobrze mówisz, w chłodnicy też woda odparowuje i wodą destylowaną się uzupełnia stan.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2022, 19:44   #370
tomdiabollo


Zarejestrowany: Oct 2021
Miasto: Olkusz
Posty: 49
Motocykl: CRF1000
Przebieg: jest
tomdiabollo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 6 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
wejdź na www producenta obu urzadzen i pobierz sobie pdf z instrukcja i porównaj w tej pierwszej jest poziom 4Aoraz tryb ładowania 2A obsługuje napięcia 7,2V 14,2V 14,4v 14,8V oraz 15V to akurat jako tryb repair trochę mało.

w konfrontacji noco ma wyższe napięcie w trybie repair 16.5V | 1.5A oraz ma tryb małego aku bardziej dopasowany do motocyklowego czyli 0,9A tu lepiej, ale ma ciupkę mniejsza moc o 0,5A reszt jest podobna wybierz tego procenta któremu zaufasz.
Pałeł Dzięki za odp.
Cytat:
Napisał maciekrom Zobacz post
tomdiabollo tylko pytanie czy jeszcze dostaniesz gdzieś Noco G3500? Bo ja szukałem i w końcu kupiłem Cteka powersporta.
Maciek masz rację nigdzie nie znalazłem Noco G3500 wiec zakupiłem FULBAT F4 ,czy dobrze zrobiłem nie wiem czas pokaże ,miejmy nadzieję ze wszystko bedzie OK
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 kask - kilka nazw bouli Kaski 3 30.04.2015 18:47
Kilka wskazówek - kilka dni w Alpach flippy Przygotowania do wyjazdów 4 23.08.2014 00:28
kilka fotek deptul Inne tematy 3 01.03.2009 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.