Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2021, 10:29   #521
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Wczoraj otrzymałem maila od zespołu rozwoju elektromobilności, napisali że weryfikacja przebiegła pozytywnie i przysłali umowę, prosząc jednocześnie o przesłanie polisy z cesją na ich rzecz. Coraz bardziej nie rozumiem jaki cel przyświeca polityce naszego rządu, ci goście naprawdę nie wiedzą co się dzieje poza drzwiami ich gabinetów a ich działania najogólniej można określić jako chaotyczne i nieskoordynowane
Czekaj, czekaj bo nie kumam...
Aby dostać ten polski EV grant trzeba cesję na polisie AC robić? Czy ja to dobrze rozumiem?
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 10:40   #522
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Tak. To jest wyraźnie zaznaczone w dokumentacji dotacji. Wymagana jest cesja AC w okresie trwania umowy (2 czy 3 lata. Nie pamietam dokładnie) z limitem wartości dofinansowania.

Wymagane jest też wożenie na samochodzie naklejki promującej program i NFOŚIGW w okresie trwania umowy.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 10:50   #523
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,223
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 11 min 50 s
Domyślnie

Co to za kamienie po 30 euro? Podaj namiar na te ciepłe źródła proszę. Kiedyś byliśmy na moto we Włoszech w maju i cały czas padało, jeździliśmy tylko od jednych gorących źródeł do drugich. Trafiliśmy raz w górach na północy Toskanii na hotel postawiony na gorących źródłach - tam nawet ściany grzały :-)
Elektronika dzisiaj jest coraz bardziej wymagająca obsługi, nawet jak coś działa to tylko przez chwilę bo jak nie zrobisz jakiejś aktualizacji to przestaje działać. Jak już zrobisz aktualizację to przestaje działać bo inne nie ma aktualizacji. To co miało ułatwiać i dawać więcej czasu ten czas zabiera.
Czekam na mapkę z wyjazdu :-) pozdr adam
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 11:11   #524
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Tak. To jest wyraźnie zaznaczone w dokumentacji dotacji. Wymagana jest cesja AC w okresie trwania umowy (2 czy 3 lata. Nie pamietam dokładnie) z limitem wartości dofinansowania.

Wymagane jest też wożenie na samochodzie naklejki promującej program i NFOŚIGW w okresie trwania umowy.
Powyższe jest dla mnie przykładem jak prostą rzecz można maksymalnie skomplikować. Utrzymuje mnie to (i inne "zabiegi" na planecie PL) w przekonaniu, że do kraju nie powrócę szybko (o ile w ogóle).
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 11:18   #525
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Tak. To jest wyraźnie zaznaczone w dokumentacji dotacji. Wymagana jest cesja AC w okresie trwania umowy (2 czy 3 lata. Nie pamietam dokładnie) z limitem wartości dofinansowania.

Wymagane jest też wożenie na samochodzie naklejki promującej program i NFOŚIGW w okresie trwania umowy.
Ja pier$%lę. Jak się da coś spierd$%ić to ta ekipa da radę. Level expert+
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 13:16   #526
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
No i graty za następną podróż udowodniającą, że jazda EV po Europie Wschodniej to nie jakiś "rocket science" ...
Dzień dobry
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 13:24   #527
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Co to za kamienie po 30 euro? Podaj namiar na te ciepłe źródła proszę. Kiedyś byliśmy na moto we Włoszech w maju i cały czas padało, jeździliśmy tylko od jednych gorących źródeł do drugich. Trafiliśmy raz w górach na północy Toskanii na hotel postawiony na gorących źródłach - tam nawet ściany grzały :-)
Elektronika dzisiaj jest coraz bardziej wymagająca obsługi, nawet jak coś działa to tylko przez chwilę bo jak nie zrobisz jakiejś aktualizacji to przestaje działać. Jak już zrobisz aktualizację to przestaje działać bo inne nie ma aktualizacji. To co miało ułatwiać i dawać więcej czasu ten czas zabiera.
Czekam na mapkę z wyjazdu :-) pozdr adam
Korzystaliśmy z internetu aby znaleźć te darmowe źródła, jest ich conajmniej pięć zlokalizowanych. Natomiast te, jak to nazywasz kamienie, to trufle. Z nimi mieliśmy ciekawą przygodę, bo kupiliśmy sobie słoiczek. Zamówienie opiewało na kiełbaskę serek i słoiczek. Pan mówi 52 EUR zapłaciliśmy i poszliśmy, ale coś mnie uwierał ten rachunek, kiełbaska 10, serek niech też będzie 10 słoiczki widziałem w cenie 11-15 , może ser był droższy. W innym sklepie kupiliśmy taki sam ser i zapłaciliśmy 7,5, no ewidentnie facet się pomylił . Idziemy z rachunkiem, czekam aż zostanie sam w sklepie i zgłaszamy nasze wątpliwości. Pan się nie pomylił bo my kupiliśmy całe trufle a nie pulpę, pan nawet był gotowy nam zwrócić pieniądze ale nie to było naszym celem. Trufle to niezły interes dla tych co ich poszukują a teraz jest sezon i w miasteczku odbywał się trufle fest. Oczywiście nie brakowało też innych produktów, byli też koledzy z mojego dawnego fachu, sprzedający pieczone kasztany ( marony)

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 13:39   #528
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ja pier$%lę. Jak się da coś spierd$%ić to ta ekipa da radę. Level expert+
Przecież wiadomo że jak jest burdel to się robi najlepsze interesy. Do obsługi programu powstała specjalna komórka, przepraszam departament zarządzany pewnie przez jakiegoś prezesa i ludzi szczególnie mu bliskich, z budżetem na reklamę, budżetem na pensje i na koniec się coś wypłaci na właściwy cel, a jak zabraknie "to przepraszamy, ale nie mamy pańskiego płaszcza"
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 2B2EA67C-B897-4FED-9ACC-409CCF446520.jpeg (454.1 KB, 16 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2021, 13:15   #529
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Nie wszystko się udało zrealizować a pewne rzeczy już nie wrócą, ale pozytwną rzeczą jest fakt że tą górę od dresu jeszcze mam i muszę napisać, że takich rzeczy już sięgnie robi. Próbując znaleźć zdjęcia lodowca na który schodziliśmy z Furka pass, rzuciły mi się w oczy też inne. Uwaga może być sentymentalnie. Gdy ostatnio przejeżdżałem motocyklem obok Rhone glacier, to nie mogłem poznać w którym miejscu schodziliśmy na lodowiec, po prostu tego miejsca już nie ma i raczej się nie zanosi aby czoło lodowca ponownie wróciło na miejsce sprzed 30 lat . Patrząc też na nasze dzieci to chyba miały fajne dzieciństwo i może nie byliśmy tak fatalnymi rodzicami. Pojawiają się też nasze auta koncernu VW, pokazuję tylko ten którego mi dzisiaj brakuje. Już po wypadku z ciężarówką gdy dojeżdżając w zimie do skrzyżowania wiedziałem że nie zahamuję przed nim. Tylko się popatrzyłem w co uderzę, potem modliłem się aby nie wjechać mu przed maskę, udało się go walnąć w szoferkę. Humorystycznym akcentem był fakt że goście lecąc do mnie w zasadzie skarżyli się że oni dwa dni temu tą szoferkę malowali. Na wsi stał jeszcze stary drewniany dom, gdzie buszując na strychu znajdowałem jakieś zdekompletowane kawałki Odyseii Homera, czytałem z wypiekami na twarzy i stodoła jeszcze stała , spaliła się kilka lat temu. Materiał na dach który teraz podlega utylizacji też był przygotowany do położenia na nowym domu. Fajne czasy, człowiek mało miał i na wiele nie liczył. Motocykl, nowy samochód, dom to wszystko było poza zasięgiem,’jedynie świat zaczął być dla nas bardziej otwarty. No i ruch turystyczny nie był w stanie zadeptać wtedy wszystkiego.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2021, 21:21   #530
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Piękne wspomnienia
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.