Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2020, 21:34   #31
golab
 
golab's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Białystok
Posty: 523
Motocykl: nie mam AT jeszcze
golab jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 41 min 16 s
Domyślnie

Fasii, z węgla
golab jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 21:40   #32
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,788
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Też jestem za wodorem, ale jako generator do produkcji prądu, wtedy prąd do ładowania akumulatorów będzie produkowany na pokładzie samochodu, tylko chyba prędzej dojdziemy do transportera wzorowanego na serii Star Trek. Przyszłość to raczej transport zbiorowy, auta na minuty, choć jak widać w dobie COVID-19 zbiorówka zaczyna mieć duże problemy. Jest jeszcze kwestia podejścia do auta, dla mnie to środek transportu a w przypadku naszego elektryka z dodatkowym elementem fun factor, ADV, mogę nim nawet pojechać do Rosji na wycieczkę, to dopiero będzie zabawa. Motocykl to nie jest dla mnie środek transportu, zapewnia nam wystarczającą ilość wrażeń i nie potrzeba dodatkowych związanych z poszukiwaniem gniazdka co 150 km, żadna wycieczka by się nam nie wyszła.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 21:43   #33
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Consi, gratuluje zakupu i ciekawy jestem wniosków, a bardziej kosztów eksploatacji.

Nikt nie odpowiedział mi do dziś pytania. Skąd wezmiemy prąd do aut elektrycznych w styczniowy, bezwietrzny pochmurny dzień/tydzien/miesiac
Taki żarcik https://serwisy.gazetaprawna.pl/ener...-news-dgp.html
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 21:44   #34
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,788
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Consi, gratuluje zakupu i ciekawy jestem wniosków, a bardziej kosztów eksploatacji.

Nikt nie odpowiedział mi do dziś pytania. Skąd wezmiemy prąd do aut elektrycznych w styczniowy, bezwietrzny pochmurny dzień/tydzien/miesiac

Przecież to proste , prawidłowa odpowiedź brzmi, z gniazdka
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 22:01   #35
apex


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 177
Motocykl: Tenere 700
Przebieg: 81000
apex jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 9 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Ciekawy samochód!
__________________
Africa Twin rd07a oraz WR250R
apex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 22:02   #36
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

idąc logiką Fassiego, powinniśmy wrócic do holzgas. Eko, za darmo, rolnika wspieramy i ładnie pachnie.
Ale wiadomo, w wyniku spisku producentów h
.. wie czego nikt nie pozwoli, żeby sobie patykami z lasu samochód napędzać. #napewno

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 22:25   #37
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,788
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Podczas odbioru samochodu, dostałem kilka papierów, przedłużona gwarancja, faktura i coś o czym sprzedawca powiedział w ostatniej chwili, gwarancja mobilności. Zafoliowana książeczka z kartą i naklejką, sprzedawca powiedział aby sobie to przeczytać bo ważne i naklejkę nakleić. Dziś to rozpakowałem a w środku jeszcze jeden dokument, wkładka, Paszport ubezpieczenia opon nowych samochodów. Ten powinien zostać wypełniony przez salon obklejony jakimiś hologramami a ja mam czysty blankiet, chyba muszę mu zawieźć do wypełnienia. Opony są made in Poland Bridgestone, ale nie są to opony wielosezonowe chyba, tak naprawdę to nie wiem jakie one są, pewnie drogie. Muszę jeszcze raz zaglądnąć do bagażnika bo zwrócono mi tylko uwagę na wkręcany element służący jako punkt mocowania liny holowniczej w razie kłopotów, śruba zabezpieczenia do odkręcania kół i dinks do ściągania plastikowych elementów ze śrub. Chyba nie ma podnośnika a opony chyba są samouszczelniające, chyba, jutro zerknę jakie skarby są ukryte pod podłogą bagażnika. Ładowanie indukcyjne, napewno nie działa, trzeba się podłączyć kabelkiem.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2020, 07:46   #38
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 53 min 54 s
Domyślnie

Gratuluję zakupu.
W moich realiach taki samochód nie miałby żadnego sensu. Trasa z Gd do Wawa trwała by z tydzień i na chwilę obecną nie ma możliwości bym pojechał w tejże wawie dokładnie tam gdzie zaplanowałem bo przecież muszę zostawić w punkcie tankowania po drugiej stronie miasta Normalnie planowanie przelotu szybowcem
Wiem, że można mieć auto miejskie jak to oraz do dalszych wycieczek inne. Ale czy to jest eco posiada je dwóch aut?
Ostatnio pojeździlem kilka dni nową japońską hybrydą i jestem przemile zaskoczony. Silnik ponad 200 kucy, przy szybkiej autostradowej jeździe 8 i trochę, w mieście 5 i trochę. Do tego duży suv. Wg mnie na chwilę obecną tylko hybryda gdybym miał kupować nowe. Ale wracam do swojego klynkra w jeepie i wiem, że będę go trzymał jeszcze z 10 lat. I to jest eco mimo, że wielki diesel
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2020, 07:54   #39
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,754
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 49 min 38 s
Domyślnie

Bukowski, według mojej logiki to elektryk nie jest przyszłością jak Ty mówisz. Po prostu nie mamy tyle prądu aby je wszystkie naładować. Wodór i choćby ten Holzgas Maja większe szanse bycia paliwem przyslosci. Koniec tematu, tu piszemy o aucie Consigliero.

A tak wogole co to za marka ID3?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2020, 08:09   #40
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,788
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

No ale wzmiankowany wodór też jest elektrykiem. Tylko prąd zamiast z gniazdka pochodzi z ogniwa paliwowego w którym wodór łączy się z tlenem. Taka współczesna wersja napędu DeLoreana DMC-12 z Powrotu do przyszłości.
ID.3 przecież wiesz, że to najnowsza odsłona samochodu dla ludu.
Wstaje nowy dzień, wydaje się być całkiem pogodny, postarajmy się go nie spieprzyć negatywnym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości.

Sprawdziłem bagażnik zasadniczo nic tam nie ma w opakowaniu gaśnica i to co na zdjęciu
Zastanawiam się czy puste miejsca nie powinny być czymś zapełniona ?

Jak już mam fachowca w wątku to chętnie przyjmę radę jak się pozbyć resztek modrzewia? Nie mam dostępu do materiałów wybuchowych niestety

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 29.10.2020 o 09:40
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.