Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2019, 00:09   #11
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał garbaty Zobacz post
stoję przed podobnym dylematem. Sprzedaję swoje t4 przerobione na kampera i miałem na testach na weekend nowego hiluxa i na 1 dzień rangera.
1. Hilux - większy prześwit, pozycja za kółkiem bardziej jak w ciężarówce co mi się podobało. Pływa trochę w koleinach powyżej 100kmph, 2.5d4d 150KM, daje radę. Napęd na 4 nie działa w pełnym zakresie prędkości, przy szybkich szutrach dupa zdecydowanie wyprzedzała, nie wiem czy nie rozpina przy 60-80 jak w Rav4. Wnętrze super, ergonomia i wykonanie niezłe, o niebo lepsze niż w wildtracku. nie udało mi się zejść poniżej 10l przy przeszło 300km z czego 100 to trasa z przelotową 90-100kmph. Klapa bez amortyzatora chce Cię zabić przy otwieraniu (oryginalne spowalniacze niedostępne, ale aftermarketowych do wyboru do koloru, w fordzie to samo).

2. Ford wildrack 2.0 biT, 213KM. Jeździ się bardziej jak osobówką, na asfaltach o niebo lepiej niż hiluxem. wykończenie wnętrza pozostawia trochę do życzenia. tu plastiki się nie schodzą jak należy, z kierownicy pruje się pomarańczowa nitka, przyciski malutkie i jest ich od groma. będzie wymagał czasu aby się przyzwyczaić. prześwit o 4cm mniejszy niż hilux ale w terenie wymiata. Drogę dojazdową mam gliniastą, po deszczu nowego landa wyciągałem jimnym. hilux tańcował okrutnie, ranger poszedł jak po swoje. Oba na seryjnych gumach. Napęd na 4 zapinasz i MASZ napęd na 4, wydaje mi się że w hiluxie elektronika za bardzo się w to miesza. Tu 4lo i blokada i grzebierz się do odcięcia. Skrzynia automat 10, przy zmianie z 2na3 szarpnięcie, ale do przeżycia, dalej gładko.
Ranger jest sporo tańszy. np paka pokryta poliuretanem 1200, w hiluxie 3000, osłony podwozia komplet 1700, w hiluxie 1500 za każdą z 3ch części.

Ja jestem zainteresowany zakupem w wersji 1,5kabiny, pakę chcę mieć min 180cm. Ranger ma większą ładowność (prawie 1200, hilux 980) i 1500na haku, hilux 1300.

Mimo tego że serducho rwie mi się do Hiluxa bo to taka trochę już legenda i marzenie z lat młodzieńczych, to rozum podpowiada Rangera. mimo mniejszej pojemności silnik aż rwie się do jazdy, i spalanie 8! a nie oszczędzałem dziada!

Jeszcze uwaga o pokrywach paki, do wyboru do koloru ale tylko dla wersji z podwójną kabiną. Dla długiej paki kilka egzemplarzy od biedy, a dla średniej tyle co kot napłakał.

Jaka cena z automatem obu ?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 01:14   #12
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 23 min 9 s
Domyślnie

Ceny przeciez masz na www kazdego ściągasz cennik i wiesz
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 10:03   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Miałem taki sam dylemat i padło z różnych względów na klasyczną terenówkę. Jak weźmiesz podwójną kabinę to paka jest dość krótka. Komfort jazdy pomijam ale na czarnym hałasuje (przynajmniej Hilux). Jazda zimą czy po śliskim to z racji napędu part-time zabawa, LC200 ma chyba 4x4 więc powinien prowadzić się pewniej.

Tył w Hillu nie jest odpowiednio dociążony i po prostu pływa. Testowo, tam gdzie terenówką wjeżdżałem na tyle to w pickupie trzeba było przód zapinać. Bagażnik czyli paka, jest upierdliwy użytkowo. Albo dostaniesz w ryj klapą albo przynajmniej upierdolisz się jak świnia próbując coś wyciągnąć.

Zabudowa jaka by nie była to piszczy, trzeszczy i kwestią czasu jest jak straci szczelność o ile ją posiada. Ma natomiast ogromną zaletę, wycisza hałasy. Założenie samemu takiej nadstawki na pakę jest niemożliwe. Te auta mają grubo ponad 5 metrów długości co powoduje że w warunkach miastowych parkowanie jest trudne i upierdliwe bo dupa z reguły wystaje poza ilość dostępnego na parkingu miejsca.

Pomimo, że pickupy próbują wewnątrz udawać normalne auta to jest ciasno (mówię o tyle). Hill ma klasyczną wadę japońca czyli goowniane fotele o krótkich siedziskach na małe skośne dupy. Niewygodne i bolesne. U siebie wymieniłem fotel kierowcy na Recaro bo ori fotel nie trzyma w żadnej płaszczyźnie, latałem po całym aucie w terenie.

Z racji goownianych, twardych plastików w terenie skrzypienie i inne hałasy zaczynają wkur@#ać do bólu ale idzie przywyknąć.
Promień skrętu jest jak w samolocie co w mieście jest upierdliwe.

Do komfortu resoraka trzeba przywyknąć. Ja przywykłem ale nie każdemu będzie to pasowało. Takie auto to wół roboczy, ma służyć do roboty i to ciężkiej w terenie. Zakup pickupa do innego celu czy traktowanie go jak osobówki to błędne założenia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 10:27   #14
Bekas


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warka
Posty: 103
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bekas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 16 min 53 s
Domyślnie

My ujeżdżamy Amaroka z 11r 2.0 biturbo, jeździliśmy też l200 oraz Navarą, w porównaniu do wyżej wymienionych jest miękko. Biegami trzeba mieszać, co do paki to mamy płytę, więc jest szczelnie jak do tej pory bo zachodzi na boki i klapę, jednak nie otworzysz klapy bez unoszenia płyty. Tak jak ktoś napisał do lansu to średnio, aczkolwiek ja tam lubię nim jeździć nawet normalnie, spore bydle jest, ale ogólnie używany jest do ciągania przyczepy z mini koparką jakieś 2t. A i najważniejsze Amarok ma najwygodniejsze siedzenia z tyłu w l200 i Navarze to takie jakby ławki.
Bekas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 12:28   #15
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 23 min 9 s
Domyślnie

Główna zaleta to otwarta paka w takim samochodzie i możliwość zaladunku wózkiem lub suwnica czy dźwigiem Ja kiedyś sporo jeździłem po budowach ze swojim sprzętem wiec dlamnie zaladunek i rozladunek byl bardzo wazny moje graty lacznie ze.skrzynia to jakieś 400kg recznie wymaga to zawsze wyładowania zawartości i w 3 lub 4 do zdjęcia skrzyni z auta potem ponowne pakowanie wszytkiego w skrzynie. Tym autem Robilem Zaopatrzenie na dwa generalne remonty mieszkań kilka przeprowadzek i nie zliczone transporty opału w okolicach 1t na raz auta naprawde fajne ale drobne i wartościowe rzeczy widzisz na fotelach z tyłu np zakupy , rowery jak sie jechało kawalek od domu to zwyczajnie kładłem jeden na drugi bez spinania bez kombinacji latwiekszej opcji nie ma.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20181105_130025.jpg (987.1 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20181025_143927.jpg (1.00 MB, 27 wyświetleń)
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 12:56   #16
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Drążę podobny temat od pewnego czasu, bo jakoś mi powoli przechodzi etap w życiu "łowcy niewygód".

Kończąc mauretański wypad zobaczyłem na granicy coś, co powiedziało mi, że przyszedł czas na wygody.



Potem zaczęłem czytać i podpytywać ....... i było tylko gorzej. Tak jak wyżej piszą to użytkowanie codzienne tego typu pojazdu nie jest wygodne.
Trzeba sobie odpowiedzieć ile w roku będzie się używało takiej opcji i czy nie praktyczniej mieć zwykłe auto, a na wyjazd coś wynająć.

Wiem, że w roku ze dwa razy uda mi się gdzieś wyjechać. Europę w większości mam już oblataną i kolejne wypady to lot i wynajęcie moto lub 4x4 na miejscu.

Mając takiego pickupa + nadbudowę trzeba mieć potem dużo czasu na dojazdówki, jeżeli myśli się o dalekich wyprawach. Znam gości, którzy raz pojechali na dłuższy trip i już tego nie powtórzyli. Teraz latają i ciorają auta z wypożyczalni.

Nie wykluczone, że kiedyś, jak będę już miał sporo wolnego czasu to sprawię sobie busa 4x4, bo dużo bardziej praktyczniejszy.

Na obecną chwilę, żonka naciągnęła mnie na wyjazd w przyszłym roku, gdzieś za koło podbiegunowe i chcę przetestować takie rozwiązanie.

https://youtu.be/nFmeGdgd5ng

Do tego trumna na dachu.
Dobre dla tych co nie chcą zmieniać auta tylko po to, żeby wyjechać na dwa tygodnie w roku.

Ekstremalna wersja

https://www.youtube.com/watch?v=Kd9ZrbkkpJQ
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 13:09   #17
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Pani krótka musi być - miałem takie łóżko w długim patrolu GR i mimo średniego wzrostu, szału nie było na długość.
zresztą, nie lubiłem w patrolu spać. Trudno było znaleźć idealnie równe miejsce, a każda nierówność po pewnym czasie dawała się we znaki. Poza tym, w chłodniejsze noce, szybko zbierała się wilgoć w środku i robilo się zimno/nieprzyjemnie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 13:52   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Jak nie masz webasto to spanie w środku zimą to lipa. Zajebista kondensacja zwiększa poziom dyskomfortu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2019, 14:00   #19
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Tego Yarisa wstawiełem dla pośmiania. Mam trochę większe autko.
Będąc w Norwegii prawie 100% noclegów spędziłem pod namiotem. Dobry śpiwór i dramatu nie ma.
Na tylną klapę samochodu planuję namiot z wejściem, więc wentylacja będzie wystarczająca.

Przykładowo


Ostatnio edytowane przez Rychu72 : 04.11.2019 o 14:06
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2019, 12:00   #20
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

No i mi spieprzyliście taki piekny plan . Emek wielkie dzięki za to co napisałeś - profeska

Zapraszam Was do mojej (już nie tylko) grupy na FB - "Jarają nas kampery... naj 4x4!". Tam jest kilku swirów co pick-upy używają najwyraźniej wbrew logice
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.