Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.07.2021, 09:01   #51
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Przykład z Włoch , jak na karcie Revolut nie masz środków na koncie euro to często na bramkach odrzuca karte, chyba nie działa zbyt dobrze przewalutowywanie on the fly
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2021, 17:22   #52
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 367
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Ja używałem w Chorwacji i działało rewelacyjnie
Jeszcze w kilku miejscach - Niemcy, Finlandia, Węgry i Czechy nawet do przelewów na korony czeskie jak części kupowałem - wszędzie działało super
We włoszech rzeczywiście przy wyjeździe z Polski miałem przewalutowane na Euro...
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2021, 18:15   #53
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Przykład z Włoch , jak na karcie Revolut nie masz środków na koncie euro to często na bramkach odrzuca karte, chyba nie działa zbyt dobrze przewalutowywanie on the fly

To IMHO nie jest kwestia przewalutowania tylko sposobu działania rozliczeń kartowych. Tam jest sporo parametrów, ale nie pytajcie mnie o szczegóły.
Różni sprzedawcy (nierzadko operatorzy autostrad) ustawiają ograniczenia na wystawców karty. Z różnych powodów.
Druga kwestia to sposób działania rozliczeń w systemach kartowych. Normalnie transakcja składa się z 2 kroków: blokady i potem rozliczenia finansowego. Kwoty tych operacji mogą się różnić, a ostateczna jest ta druga. Np. W Europie zachodniej jak tankujecie na samoobsługowej stacji paliw, to wkładacie kartę przed tankowaniem do terminala. W tym momencie sprzedawca dokonuje blokady. Zwykle na €100. Tankujesz motocykl za €20 i zadowolony jedziesz dalej. Potem znów, i znów. Sęk w tym, że na Twoim koncie jest blokada na €100, i następne i następne. Rozliczenia finansowe z właściwymi kwotami przyjdą do Twojego banku bardzo różnie, za dzień, dwa lub później. Nie wynika to ze spisku „banksterki” i to kolejny ciekawy temat na ognisko 😀.

Jak tniesz autostradą i płacisz w automatach samoobsługowych to albo miej duży limit na karcie kredytowej, albo dużo kasy na debetowej. Na Revoluta zwykle wrzuca się jakąś kwotę i jeśli nie włączysz automatycznego doładowywania to 5 tankowań i €500 zablokowane. Co z tego, że to się odblokuje za dzień czy dwa.
Tylko to nie ma nic wspólnego z revolutem. Visa/MC tak to wymyślili. Znów, dlaczego? Tu mogę tylko spekulować. Przy ognisku 😀.

Przy operacji obsługiwanej przez człowieka i np. z PINem, zwykle idą od razu obie operacje.
Nie twierdzę, że to było przyczyną odrzucania Revoluta na włoskiej autostradzie. Twierdzę, jedna z dwóch powyższych przyczyn jest prawdopodobna.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2021, 21:19   #54
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
To IMHO nie jest kwestia przewalutowania tylko sposobu działania rozliczeń kartowych. Tam jest sporo parametrów, ale nie pytajcie mnie o szczegóły.
Różni sprzedawcy (nierzadko operatorzy autostrad) ustawiają ograniczenia na wystawców karty. Z różnych powodów.
Druga kwestia to sposób działania rozliczeń w systemach kartowych. Normalnie transakcja składa się z 2 kroków: blokady i potem rozliczenia finansowego. Kwoty tych operacji mogą się różnić, a ostateczna jest ta druga. Np. W Europie zachodniej jak tankujecie na samoobsługowej stacji paliw, to wkładacie kartę przed tankowaniem do terminala. W tym momencie sprzedawca dokonuje blokady. Zwykle na €100. Tankujesz motocykl za €20 i zadowolony jedziesz dalej. Potem znów, i znów. Sęk w tym, że na Twoim koncie jest blokada na €100, i następne i następne. Rozliczenia finansowe z właściwymi kwotami przyjdą do Twojego banku bardzo różnie, za dzień, dwa lub później. Nie wynika to ze spisku „banksterki” i to kolejny ciekawy temat na ognisko 😀.

Jak tniesz autostradą i płacisz w automatach samoobsługowych to albo miej duży limit na karcie kredytowej, albo dużo kasy na debetowej. Na Revoluta zwykle wrzuca się jakąś kwotę i jeśli nie włączysz automatycznego doładowywania to 5 tankowań i €500 zablokowane. Co z tego, że to się odblokuje za dzień czy dwa.
Tylko to nie ma nic wspólnego z revolutem. Visa/MC tak to wymyślili. Znów, dlaczego? Tu mogę tylko spekulować. Przy ognisku 😀.

Przy operacji obsługiwanej przez człowieka i np. z PINem, zwykle idą od razu obie operacje.
Nie twierdzę, że to było przyczyną odrzucania Revoluta na włoskiej autostradzie. Twierdzę, jedna z dwóch powyższych przyczyn jest prawdopodobna.
Blokada karty na stacji została we Włoszech zwracana do 2-3 godzin, żadne na drugi dzień.
Wszyscy mieliśmy taką samą kwote na bramce i 3 różne karty Revolut, ja miałem konto z Euro i mnie przyjął, dwie kolejne nie miały i im odrzuciło. Na następnej bramce mieliśmy wszyscy środki w euro i bezproblemowo przyjęły płatność.
Zaletą Revoluta jest to, że tu płatności są rozliczane natychmiastowo, żadne 2-3 dni
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2021, 13:46   #55
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

A jednak się zmieniło i teraz jest limit bezpłatej wymiany walut do kwoty 5000 zł, potem płacimy prowizję, czyli niby bezgotówkowe operacje katrą są bezplaten i bez limitu, ale powyżej 5000 zł wymiana jest już płatna.
Pozostaje dorobić drugą kartę np. cinkciarz i dalej bedzie bezpłatnie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2021, 14:06   #56
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,241
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 14 godz 41 min 4 s
Domyślnie

Niektóre terminale nie łykają Revoluta bez względu czy jest na nim Euro czy tylko PLN- mi się zdarzyło odrzucenie np. na Lotnisku w Turcji w automatach z kawą/wodą- wypluwało po ichniemu że coś z kodem CVV nie tak ale nie zrozumiałem co;
Z Revoluta mozna wypłacić zdaje się bez prowizji równowartość 800zł wiec jak się zna okres rozliczeniowy to można dzień przed i dzień po wypłacić eqviwalent 2x800zł po dobrym kursie w dowolnej walucie (nie znalazłem jedynie informacji nigdzie w ustawieniach konta co do mojego okresu- podobno nie jest to podawane a sprawdzili mi jaki mam okres rozliczeniowy na "Czacie")
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2021, 14:45   #57
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 29 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
A jednak się zmieniło i teraz jest limit bezpłatej wymiany walut do kwoty 5000 zł, potem płacimy prowizję, czyli niby bezgotówkowe operacje katrą są bezplaten i bez limitu, ale powyżej 5000 zł wymiana jest już płatna.
Pozostaje dorobić drugą kartę np. cinkciarz i dalej bedzie bezpłatnie
Trochę kreatywności!

Jeżeli wyczerpałeś limit to wysyłasz to, co chcesz wymienić znajomemu, on wymieniać i odsyła Tobie wymienioną walutę
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2021, 14:57   #58
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Trochę kreatywności!

Jeżeli wyczerpałeś limit to wysyłasz to, co chcesz wymienić znajomemu, on wymieniać i odsyła Tobie wymienioną walutę
Bardzo dobry pomysł
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karta multisport poszukiwana Lucky Luke Inne tematy 14 25.10.2017 16:37
Karta Mastercard Bies13 Przygotowania do wyjazdów 23 05.04.2011 00:09
Karta i.c.e BLOB Inne tematy 9 13.10.2010 01:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.