Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2019, 22:50   #11
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 14 min 23 s
Domyślnie

korzystam, polecam. karta wirtualna podpięta pod kilka sklepów i transakcji internetowych (sklep playstation, netflix itp), plastikowa jeździ z nami na wakacje. Działa, kursy znacznie lepsze niż kantorowe. wymiana błyskawiczna. Wypożyczalnie samochodów nie robiły problemów. Czasem bankomaty nie chcą dać gotówki z tej karty, ale to sporadyczne przypadki
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 08:51   #12
Dzik


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: SLU
Posty: 80
Motocykl: XT+WR
Dzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Od ponad dwóch lat korzystam w krajach wszelakich. Najkorzystniej wychodzi tam gdzie nie ma euro, chociaż i w euro mam tańsze kursy niż w moim banku. Internety są teraz wszędzie, więc praktycznie bezproblemowa obsługa. Raz mi nie zadziałało - ale to była wina systemu Revolut, który akurat w tym momencie się wysypał. Zwroty przyblokowanych kwot (np. stacje benzynowe we Włoszech) też praktycznie w ten sam dzień.
Dzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 13:03   #13
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,389
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 23 godz 25 min 42 s
Domyślnie Polecam

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Jeździć, używać. Działa tak jak piszą. Ostatnio na BY bez problemu. Wygoda i oszczędność.
To samo chciałem napisać - na Białorusi, w najmniejszych nawet sklepach na wioskach płatności bez problemu.
Tankowanie benzyny na BY - najpierw płacisz, tankujesz, jak zatankowałeś mniej niż zapłaciłeś to zwracają kasę na konto - z Revolutem również bez problemu.

Niektóre bankomaty pobierają prowizję podczas wybierania gotówki (np. Sparkasse, Euronet). Również należy pamiętać, żeby nie przewalutowywać w weekend - wtedy może być naliczona prowizja, bo giełda/kursy są zablokowane - tak czytałem.

Podczas pytań czy chęci wyjaśnienia czegoś związanego z kontem czy płatnościami - chat na żywo, również w języku polskim.

Oczywiście nie traktuję tego konta na co dzień jako głównego i jedynego, ale podczas wszelkich wyjazdów wyłącznie Revolut.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 13:14   #14
king3
 
king3's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 95
Motocykl: RD07a, ATAS 1100
Przebieg: sporo
king3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Korzystam od roku, to o czym trzeba pamiętać to fakt, iż nie jest to bank - czyli moim zdaniem, oszczędności życia bym tam nie trzymał. Proste w obsłudze, miało dwie czy trzy zwiechy systemu. Potwierdzam, z niektóre bankomaty naliczają opłaty, ale info o tym jest czytelne i trudno takiej informacji nie zauważyć. Przelew miedzy kontami róznych osób w sekundzie.
king3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 14:51   #15
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 769
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Miałem Revoulta podpiętego pod Ubera ale pojawił się jakis problem z obsługą tych płatności. Czy ktoś ma podobnie? Z innymi aplikacjami np. Sky Cash nie ma problemu.

Pzdr

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 16:15   #16
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Revolut jest bankiem
zdaje sie litewskim.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 18:31   #17
king3
 
king3's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 95
Motocykl: RD07a, ATAS 1100
Przebieg: sporo
king3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 14 min 39 s
Domyślnie

info ze strony bankier.pl
-Fintech w zeszłym roku uzyskał licencję bankową, ale na razie z niej nie korzysta. Wiadomość, która odbiła się szerokim echem w mediach, nie ma zatem wpływu na status prawny naszych pieniędzy w „portfelach” Revoluta. „Revolut posiada upoważnienie Urzędu ds. Postępowania Finansowego na mocy ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych z 2011 roku (FCA nr: 900562) do emisji pieniądza elektronicznego” – taki fragment znajdziemy w stopce strony internetowej firmy. Revolut nie jest bankiem, ale instytucją pieniądza elektronicznego. To, co widzimy w aplikacji mobilnej, to zatem nie rachunek bankowy, ale „portfel”, saldo, którym możemy dysponować, używając np. karty płatniczej albo przelewów.

Dla klientów korzystających z Revoluta ma to dwie najważniejsze konsekwencje:

Środków nie chroni FSCS (Financial Services Compensation Scheme) – brytyjski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Przypomnijmy, że w razie upadłości banku, depozyty gwarantowane są do kwoty min. 100 tys. euro na jednego deponenta.
Revolut nie może angażować środków swoich klientów np. w udzielanie pożyczek („obciążanie ryzykiem” – to wolno tylko bankom). To przekłada się z kolei na brak oprocentowania sald, w tym „sejfów” służących do oszczędzania.

Ostatnio edytowane przez king3 : 29.09.2019 o 20:10
king3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 21:28   #18
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 14 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qter Zobacz post
Miałem Revoulta podpiętego pod Ubera ale pojawił się jakis problem z obsługą tych płatności. Czy ktoś ma podobnie? Z innymi aplikacjami np. Sky Cash nie ma problemu.

Pzdr

Qter
Uber zablokował Revoluta ze względu na kombinacje Polaczków-cfaniaczków z kartami wirtualnymi.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2019, 00:32   #19
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 769
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Dzięki za info.

Pzdr

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2019, 15:52   #20
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Jest jeszcze jedno ciekawe zastosowanie revoluta. Poniwaz doladowanie w apce traktowane jest jako platnosc. Mozna zaladowac karte revoluta - kredytowka i wyciagnac sobie pieniadze bez narazania sie na oplaty ktore normalnie nas dotycza na kredytowce w przypadku wyciagania gotowki.
Robie tak od jakiegos czasu, i drobne gotowkowe kwoty tak wlasnie z kredytowki przerzucam na revoluta. Dzieki temu nie mam nigdy przy sobie karty debetowej - z dostepem do calego rachunku. W razie utraty/kradziezy tylko kredytowka z limitem i revolut.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karta multisport poszukiwana Lucky Luke Inne tematy 14 25.10.2017 17:37
Karta Mastercard Bies13 Przygotowania do wyjazdów 23 05.04.2011 01:09
Karta i.c.e BLOB Inne tematy 9 13.10.2010 02:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.