Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Husqvarna 701

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.10.2021, 11:27   #91
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 43 min 32 s
Domyślnie

Mid Hard miałem ta oponę po Husce została mi nie zużyta, popełniłem błąd i ją raz założyłem w góry. Katastrofa. Nie mogłem ruszyć na podjeździe gdzie chłopaki na miękkich gumach normalni z miejsca ruszali. No ale to błąd nowicjusza i już go nie popełnię Teraz latam na super sofcie Mitasa + tubliss i czasem sam się nie mogę nadziwić jaka jest trakcja na tym zestawie
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 11:45   #92
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,746
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 50 min 17 s
Domyślnie

No tylko na ten piach na żwirowni przy A2 - to Mitas ef07 żółty pasek słabo robił - ale to fimowska guma i juz trochę zjeżdżona była
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 11:52   #93
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 43 min 32 s
Domyślnie

no tak, w piachu super soft słabo robi czy nawet soft. Ale jeżdżąc nawet te nasze okolice to wolę na miękkiej gumie latać. Bo mamy tu tez trochę twardych podjazdów , trawersów etc. I w takiej mieszanej jeździe lepiej się czuję na miękkiej oponie.
Na dużych piaskowych podjazdach, ok, jest gorzej. A drugi minus, że miękka guma znika w oczach , więc jest troche mniej ekonomicznie
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2021, 10:55   #94
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

A próbował ktoś Metzeler mc360 mid-soft?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2022, 01:15   #95
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 458
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Odgrzeję temat. Miałem tkc 80, metzeler 6 days, pirelli mt-21, michelin Tracker, motoz enduro I/T, michelin enduro medium, maxis M7313 i dunlop 908rr.
* TKC80 to mega opona na asfalt moim zdaniem. Można lecieć jak na oponie szosowej i wiele jej nie brakuje , na przodzie czy tyle. Na szutrach ujdzie. Na mokrym się gubi, bo szybko się zakleja. Na trawę kostka jest za duża i nie trzyma. Tył 4-5kkm, przód 5-7kkm, obie zużywają się nierównomiernie co drugi rząd, co powoduje wibracje przy szybszej jeździe. Czuć to nawet przy przetaczaniu motocykla. Oczywiście na nowej oponie wszystko cacy.
* Do metzelera 6 days miałem dwa podejścia. Raz twardy raz miękki, kupione z trasy nie z wyboru. Twardy był ok, zrobił ze 2,5kkm przebiegu mieszanego. Na wszystkich rodzajach terenu, poza mokrymi kamieniami robił poprawnie, ale w tych warunkach to tylko miękka guma daje radę. Na miękkim motocykl idzie po żwirze i kamieniach jak zły, ale było mega sucho i dość gorąco. Pierwszy slajd i dohamowanie ujawniły że nie będzie mistrzem długiego dystansu. Dokonały żywota na włoskiej autostradzie, gdzie odpadły kostki. Może 150km przy 32-34oC i 110-130km/h. W sumie 1-1,5kkm, wiec do dual sportu się nie nadaje taka opona, No chyba że ktoś ma mega kamienisty teren w odległości 10km, ale to chyba inaczej się nazywa . . . duro czy coś !?
* Pirelli MT-21 miałem na przodzie. Długodystansowa opona. Na asfalcie jedzie naprawdę dobrze. Na szutrach nie trzyma jak typowa opona enduro, a na mokrym błocie czy trawie trzeba uważać. Wytrzymała z 6tysi. Wyząbkowała podobnie jak TKC80, co drugi rząd prawie do zera tam gdzie dwie kostki się stykają na środku bierznika. Pojedyncze na środku miały jeszcze z 4mm wysokości, ale w tym stanie opona nie trzymała w zakrętach nawet na suchym szutrze, co chwilę ją odsuwało.
* Michelin Tracker założyłem w komplecie na tył i przód. Bardzo uniwersalna i tania gum. W mokrym trochę się gubi, szczególnie na trawie, ale nie ma dramatu. Tył lubię bardziej. Założyłem ponownie. Przód zmieniłem przy około 2tysiach, nadawał się do dalszej eksploatacji, ale jechałem na ER24 wiec wymieniłem. Tył dobił do 3,5kkm i zużył się równo. Zostało 3,5-4mm i nie było ząbkowania.
* Motoz enduro I/T na tył, w parze z Michelin Enduro Medium na przód, założyłem na piaski ER24. Obie w tych warunkach dawały sobie nieźle radę. Motoz enduro i/t na tyle przetrwał około 2,5tysia do około 2-3mm. Zużył się równo, nie było ząbkowania. Piasek super, trawa super, kamienie poprawnie. Na żwiże ma jakąś dziwną tranzycję pomiędzy centraną częścią bieżnika a brzegami, i jakoś wali się w zakręt, ale te odczucia z końca jej żywota raczej. Przód Michelin enduro medium jeszcze leży w garażu. Na razie ma ze 350km nalotu. Na szosie nerwowo reaguje na hamulec, w terenie robi.
* Maxiss M7313 czy 7314, przód w każdym razie. Kupiony w trasie, nie z wyboru. Jeździłem po kamieniach, żwirze, trawie i błocie. Robi super w każdym terenie, szczególnie w porównaniu do zużytej pirelli my-21 :-D Przez zakręt mogłem na luzie 15km szybciej lecieć. Na szosie . . . no cóż to kostka enduro. Przy hamowaniu nerwowo, w zakrętach poprawnie. Nawet zamknąłem bieżnik o dziwo. Jak wytrzyma 2-3 tysie i zużyje się równo, to na krótkie wyjazdy bez dużej ilości asfaltów może to być nowa ulubiona przednia opona.
* dunlop 908rr, po pierwszym zachwycie, chyba spowodowanym ilością zapłaconych papierów, opona jest do bani. Na kamieniach/żwirze idzie jak jest sucho. Jak mokro to już na twardym nie jest super. Na miękkim w ogóle katastrofa. Jeździ na boki gorzej niż TKC80 a kosztuje z 50% więcej. Przebieg estymowany podobny do TKC80 na tyle. No może z tysiąc więcej zrobi. Zdjąłem przy około 7mm i wywaliłem.

Ostatnio edytowane przez zylek : 02.10.2022 o 13:08 Powód: Aktualizacja z większego przebiegu
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2022, 21:17   #96
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Mam podobną opinię co Zylek odnośnie TKC, ale że ja zawsze wolę mieć opony przesadzone pod kątem off vs. asfalt to u mnie jeździły bardzo krótko. Potem były MT21 - niezłe w off ale strasznie twarde (dzięki temu robią duże przebiegi), na ER24 założyłem Michelin Enduro Medium przy okazji założenia tublissa i już z nimi zostałem. Aktualnie założyłem kolejny komplet z tą różnicą, że na przodzie tym razem 90/90 a nie 90-100. Zobaczymy jak się sprawdzi. Komplet Motoz I/T cały czas czeka ale tak dobrze mi się jeździ na Michelin, że na razie zostaje na nich. Przebiegi kręcą bardzo małe (ok 2 tysiące), ale coś za coś.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2023, 20:19   #97
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 11 godz 15 min 29 s
Domyślnie

Jeździ ktoś na 908RR. Idzie mi jaki przebieg się na tym zrobi.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 07:25   #98
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 458
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jeździ ktoś na 908RR. Idzie mi jaki przebieg się na tym zrobi.
Ja miałem, nie polecam. Zobacz ostatnią * z tasiemca powyżej.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 08:07   #99
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 11 godz 15 min 29 s
Domyślnie

Wszystko w temacie. Nie zauważyłem tego wpisu. Dzięki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2023, 13:18   #100
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 458
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 7 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
Odgrzeję temat. Miałem tkc 80, metzeler 6 days, pirelli mt-21, michelin Tracker, motoz enduro I/T, michelin enduro medium, maxis M7313 i dunlop 908rr.
* TKC80 to mega opona na asfalt moim zdaniem. Można lecieć jak na oponie szosowej i wiele jej nie brakuje , na przodzie czy tyle. Na szutrach ujdzie. Na mokrym się gubi, bo szybko się zakleja. Na trawę kostka jest za duża i nie trzyma. Tył 4-5kkm, przód 5-7kkm, obie zużywają się nierównomiernie co drugi rząd, co powoduje wibracje przy szybszej jeździe. Czuć to nawet przy przetaczaniu motocykla. Oczywiście na nowej oponie wszystko cacy.
* Do metzelera 6 days miałem dwa podejścia. Raz twardy raz miękki, kupione z trasy nie z wyboru. Twardy był ok, zrobił ze 2,5kkm przebiegu mieszanego. Na wszystkich rodzajach terenu, poza mokrymi kamieniami robił poprawnie, ale w tych warunkach to tylko miękka guma daje radę. Na miękkim motocykl idzie po żwirze i kamieniach jak zły, ale było mega sucho i dość gorąco. Pierwszy slajd i dohamowanie ujawniły że nie będzie mistrzem długiego dystansu. Dokonały żywota na włoskiej autostradzie, gdzie odpadły kostki. Może 150km przy 32-34oC i 110-130km/h. W sumie 1-1,5kkm, wiec do dual sportu się nie nadaje taka opona, No chyba że ktoś ma mega kamienisty teren w odległości 10km, ale to chyba inaczej się nazywa . . . duro czy coś !?
* Pirelli MT-21 miałem na przodzie. Długodystansowa opona. Na asfalcie jedzie naprawdę dobrze. Na szutrach nie trzyma jak typowa opona enduro, a na mokrym błocie czy trawie trzeba uważać. Wytrzymała z 6tysi. Wyząbkowała podobnie jak TKC80, co drugi rząd prawie do zera tam gdzie dwie kostki się stykają na środku bierznika. Pojedyncze na środku miały jeszcze z 4mm wysokości, ale w tym stanie opona nie trzymała w zakrętach nawet na suchym szutrze, co chwilę ją odsuwało.
* Michelin Tracker założyłem w komplecie na tył i przód. Bardzo uniwersalna i tania gum. W mokrym trochę się gubi, szczególnie na trawie, ale nie ma dramatu. Tył lubię bardziej. Założyłem ponownie. Przód zmieniłem przy około 2tysiach, nadawał się do dalszej eksploatacji, ale jechałem na ER24 wiec wymieniłem. Tył dobił do 3,5kkm i zużył się równo. Zostało 3,5-4mm i nie było ząbkowania.
* Motoz enduro I/T na tył, w parze z Michelin Enduro Medium na przód, założyłem na piaski ER24. Obie w tych warunkach dawały sobie nieźle radę. Motoz enduro i/t na tyle przetrwał około 2,5tysia do około 2-3mm. Zużył się równo, nie było ząbkowania. Piasek super, trawa super, kamienie poprawnie. Na żwiże ma jakąś dziwną tranzycję pomiędzy centraną częścią bieżnika a brzegami, i jakoś wali się w zakręt, ale te odczucia z końca jej żywota raczej. Przód Michelin enduro medium jeszcze leży w garażu. Na razie ma ze 350km nalotu. Na szosie nerwowo reaguje na hamulec, w terenie robi.
* Maxiss M7313 czy 7314, przód w każdym razie. Kupiony w trasie, nie z wyboru. Jeździłem po kamieniach, żwirze, trawie i błocie. Robi super w każdym terenie, szczególnie w porównaniu do zużytej pirelli my-21 :-D Przez zakręt mogłem na luzie 15km szybciej lecieć. Na szosie . . . no cóż to kostka enduro. Przy hamowaniu nerwowo, w zakrętach poprawnie. Nawet zamknąłem bieżnik o dziwo. Jak wytrzyma 2-3 tysie i zużyje się równo, to na krótkie wyjazdy bez dużej ilości asfaltów może to być nowa ulubiona przednia opona.
* dunlop 908rr, po pierwszym zachwycie, chyba spowodowanym ilością zapłaconych papierów, opona jest do bani. Na kamieniach/żwirze idzie jak jest sucho. Jak mokro to już na twardym nie jest super. Na miękkim w ogóle katastrofa. Jeździ na boki gorzej niż TKC80 a kosztuje z 50% więcej. Przebieg estymowany podobny do TKC80 na tyle. No może z tysiąc więcej zrobi. Zdjąłem przy około 7mm i wywaliłem.
Update:
* Mitas Terra Force tył średni (żółty pasek), przód miękki (pojedynczy zielony). Kupione na początek sezonu kiedy jeszcze jest w miarę zimno i twarde opony nie robią. Zestaw ten robi w offie w każdym terenie który widziały, czyli: ścieżki leśne, trochę kamieni, szutry, błoto, piach, mnóstwo piachu, i jeszcze więcej piachu na ER24, ale kompletnie nie nadaje się na szosę. Przód szybko łapie schody ale stabilnie nawet na asfalcie. Nie przywołuję nerwowego zachowania opony przy hamowaniu na czarnym. Tył stabilny, ale oczywiście bieżnik schodził w mig. Przeżyły około 1,1kkm, głównie w offie (pewnie z 80%). Może jeszcze je założę na jakieś wypady jedno-dwu dniowe. Tył ma jeszcze około 6-7mm mięsa, przód 7-8mm. Tył dojechały hamowania na szutrze z prostych 100+ do zakrętu 90 stopni, a potem gwałtowne odpychanie się ze 30 do 100+ w trakcie ER24. Przód każde hamowanie na twardym zdziera na maksa. Trochę drogie jak na to co robią. W tej cenie, jako gumy enduro, chyba wolę jednak Michelina medium zarówno tył jak i przód, choć przód bardziej stabilny na asfalcie jest od Mitasa. Będą robić podobne przebiegi moim zdaniem, a Micheliny odpychają się lepiej.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O ssaniu wątek A.Twin Uklad paliwowy i wydechowy 18 13.04.2015 14:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.