Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.09.2022, 16:19   #61
Kaem


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 138
Motocykl: Ogar200->ETZ251->...->Yamaha XT660Z Tenere->ATAS1000
Kaem jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 18 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
A ile ci ten alternator wytrzyma przy stałym pełnym obciążeniu ? Jakie obroty należy utrzymywać by osiągnąć 150A ?
Nie twierdzę, że to rozwiązanie zrewolucjonizuje świat, a tylko że może być awaryjną alternatywą do kupowania agregatu za kilka tys. pln.
Samochód raczej każdy ma.

Co do obrotów - wygląda na to że 110A alternator daje prąd na poziomie 80A juz przy 2-3tys obr/min
https://elektronika.narkive.pl/WEW62...zastosowaniami
Kaem jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2022, 17:09   #62
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Co warto zaznaczyć i niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę - współczesne auta NIE są przystosowane do długiej pracy na wolnych obrotach z włączonymi odbiornikami typu radio, światła, klima, grzanie dupy.
Altek da radę ale system NIE BĘDZIE ładował akumulatora po 20-30-40 minutach takiego stania. Robiliśmy blekałtowy eksperyment na mojej Octavii i po pół godzinie na wolnych nie było ładowania w ogóle.
To tak pisząc na przykład o staniu na autobahnie w dłuuuuuugim korku w zadymce. Blah blah blah. Auto stanie i już nie odpalisz.

Więc pewnie owszem można to co opisano powyżej ale trzebaby samochód ustawić na te 1500rpm minimum. Ile spalane będzie na godzinę pracy to wtórne bo piszemy o sytuacji awaryjnej przecież. Stawiam, że nie więcej niż te 2,5l/h.

Patrząc na nasze niedawne dyskusje wokół przełączników i odłączania się od sieci to i tak najpewniej byłoby to doprowadzanie napięcia AC z samochodu przedłużaczem do złodziejki typu lodówka, oświetlenie jakieś awaryjne i ładowanie elektroniki aby był kontakt w razie W oraz, żeby działało radio odbierające lokalne stacje jakby coś naprawdę mocno się zjebało.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2022, 17:18   #63
Kaem


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 138
Motocykl: Ogar200->ETZ251->...->Yamaha XT660Z Tenere->ATAS1000
Kaem jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 18 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Robiliśmy blekałtowy eksperyment na mojej Octavii i po pół godzinie na wolnych nie było ładowania w ogóle.
Z którego roku jest Octavia ?
Niektóre nowe samochody nie mają obecnie alternatora spiętego "na stałe" paskiem wieloklinowym, ale poprzez sprzęgiełko - żeby eko było - przez co alternator ma działać/obciążać silnik tylko gdy jest potrzebny
Kaem jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2022, 17:29   #64
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

octa była 2019 1.5TSI, już nie jeżdżę tym autem - w obecnej nie sprawdzaliśmy bo tamto działanie to była część pewnego ćwiczenia
WYDAJE mi się, że altek był spięty na stałe. to była kwestia elektroniki ale nie twierdzę, że mam rację. efekt jednakowoż opisałem powyżej.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2022, 18:29   #65
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 39 min 59 s
Domyślnie



__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2022, 21:33   #66
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Liczyl ktoś koszt pradu z agregatu? Też chce kupić awaryjnie 7,5kw. Piszą że na obciążeniu 5kw żre 2 litry beny na godz. To 14pln/5 = 2.80pln co od października będzie tańsze niż kWh z sieci w germanii.

Docelowo chciałbym silnik z golfa i prądnice 15 kw do tego. Ciepło z silnika do grzania aby poprawić sprawność i by się opłacało caly dom na agregacie pędzić.
fazik, potrzebny inny regulator obrotów w pompie niż samochodowy
, np taki jak w starych traktorach (regulator a nie pompa)
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2022, 22:52   #67
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaem Zobacz post
Nie twierdzę, że to rozwiązanie zrewolucjonizuje świat, a tylko że może być awaryjną alternatywą do kupowania agregatu za kilka tys. pln.
Samochód raczej każdy ma.

Co do obrotów - wygląda na to że 110A alternator daje prąd na poziomie 80A juz przy 2-3tys obr/min
https://elektronika.narkive.pl/WEW62...zastosowaniami
Bardzo ciekawy link który w zasadzie odpowiada na wszystkie wątpliwości i pytania o zastosowanie alternatora samochodowego jako tymczasowego agregatu w skrócie słabo to będzie działać a gdzie kwestie utrzymania odpowiednich obrotów , odprowadzenia ciepła itd.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2022, 18:23   #68
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,007
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 57 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Bardzo ciekawy link który w zasadzie odpowiada na wszystkie wątpliwości i pytania o zastosowanie alternatora samochodowego jako tymczasowego agregatu w skrócie słabo to będzie działać a gdzie kwestie utrzymania odpowiednich obrotów , odprowadzenia ciepła itd.
Kola nie da się odkryc na nowo alternator to pradnica 3 fazowa ż wzbudzeniem jej moc elektryczna nie jest wielka
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
silnik GX160 HINDA -skoczek, kosiarka, agregat - ładowanie Vooytas Inne tematy 4 16.01.2015 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.