Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.09.2022, 10:40   #1
glina


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bolesławiec
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
glina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 50 min 2 s
Talking Rumunia w pojedynkę, góry Apuseni, sierpień 2022

Wyskoczyłem na tydzień pohasać po górskich szlakach. Bawiłem się super
DRZ szła bez zająknięcia, nawet w górach gdzie na telefonie nie było kresek. Uprzedzę pytania - motocykl przewiozłem w aucie. Nie miałem aż tyle samozaparcia, żeby cisnąć 1055km na kołach

https://www.youtube.com/watch?v=g9ottxdqNz8

Funkcja wrzucenia tutaj klipu z YouTube jakoś nie trybi
glina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2022, 11:41   #2
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,374
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 4 godz 10 min 40 s
Domyślnie

__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2022, 23:17   #3
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,329
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 13 godz 52 min 27 s
Domyślnie

Miłe.
Tak nawet zastanawiam się nad tym czy tam nie wyskoczyć jeszcze w październiku. Ludzie, sądząc z filmu, nadal przyjaźni. Latałes zdaje się na pd-wsch od parku, Padis i Muntele Mare. Dużo zakazów po lasach, nie gonią endurzystow?

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.

Ostatnio edytowane przez rrolek : 22.09.2022 o 09:56
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2022, 14:24   #4
glina


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bolesławiec
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
glina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 50 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Miłe.
Tak nawet zastanawiam się nad tym czy tam nie wyskoczyć jeszcze w październiku. Ludzie, sądząc z filmu, nadal przyjaźni. Latałes zdaje się na pd-wsch od parku, Padis i Muntele Mare. Dużo zakazów po lasach, nie gonią endurzystow?

Pozdr rr
Cześć !

Tak, dokładnie obszar płd-wsch od Parcul Natural Apuseni. Miałem nocleg na wiosce, kilka km od Campeni. Właściciele nie mówili po angielsku, ale cena mnie przekonała.
Zakazów nie widziałem żadnych. Raz wyjechałem przed jakiś szlaban od jego tylnej strony, ale mogłem go na styk objechać (mam foto tabliczki na telefonie, ale jeszcze nie sprawdziłem co to dokładnie oznacza).
Przed Muntele Mare zatrzymałem się, bo widziałem tablicę. Pieski wpadły się przywitać. Z tablicy tylko zrozumiałem Natura 2000. Wcześniej pamiętając, że to jakaś baza wojskowa, zawróciłem i poleciałem dalej tak jak wytyczyłem sobie trasę.
Ludzie super, bardzo przyjaźnie nastawieni. W rejonach miast/wiosek młodsi ludzie zagadywali do mnie widziąc tablicę z 'PL'. - 'Polska ! What are you doing here, my friend ?!'
glina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2022, 14:55   #5
panzer
 
panzer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lodz
Posty: 117
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
panzer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 18 godz 55 min 23 s
Domyślnie

Fajne okolice. Podzielisz sie trackiem albo przyblizoną trasą?
panzer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2022, 21:24   #6
glina


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bolesławiec
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
glina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 50 min 2 s
Domyślnie

https://ridewithgps.com/routes/40541882

Tą trasę zrobiłem prawie całą, oprócz Muntele Mare (tak jak wyżej opisałem).
Inne tracki mocno skracałem z powodu deszczu popołudniu.
glina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2022, 11:44   #7
panzer
 
panzer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lodz
Posty: 117
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
panzer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 18 godz 55 min 23 s
Domyślnie

Dzieki, byłem w górach Apuseni w 2011. Byłem zaskoczony - puste i bardzo malownicze. Taki nieodkryty zakątek w europie. Ile czasu potrzebowałeś na tą traske? Czy wieksze enduro też da rade na tej trasie (typu T7)?
panzer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2022, 19:12   #8
glina


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bolesławiec
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
glina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 50 min 2 s
Domyślnie

Hmmm, wyjechałem koło 10-11, wróciłem koło 19. Tylko, że ja lubię sobie porobić przerwy na nasycenie się krajobrazem i okolicą, zdjęcia i tak dalej
Jest parę kamienistych podjazdów, ale spokojnie do ogarnięcia na większym motocyklu z doświadczonym kierownikiem. Aaa, na najbardziej wysuniętym punkcie trasy na północ masz szlaban z tablica dla osób wjeżdżającymi od zachodu. Szlaban raczej nie do ruszenia, ja objechałem bokiem. Szlak jest na górce, ale można na styk objechać szlaban z jednej strony. Wątpię, aby T7 była na kierownicy aż na tyle szeroka, żeby tam się nie zmieściła. Jak Ci bardzo zależy to mogę wysłać foto tablic informacyjnych w tym miejscu (nie mam motywacji, żeby to sobie przetłumaczyć).
No wrażenia mam podobne jak Ty. W 2018 jedynie w jeden dzień spotkaliśmy w tamtej okolicy trzech typów na typowo hard enduro maszynach. Teraz na szlakach zero motocykli. Raz lokalny chłopak na ATV z dziewczyną mnie minął, a dzień przed wyjazdem jakąś krosówką w dwupaku ktoś sunął po ulicy. Myślę, że większość osób z naszych stron ciśnie na Maramuresz, który chyba oferuje bardziej hardcorowe szlaki i jest może minimalnie bliżej niż ten odcinek Apuseni.
glina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
adventure , drz400 , dualsport , góry , rumunia


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Taka Rumunia 2022 - niestety asfaltowa przemo77390 Przygotowania do wyjazdów 10 06.09.2022 21:57
ACT (Adventure Country Tracks) Rumunia koniec lipca 2022 Radek79 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 15.07.2022 12:30
Sierpień 2019 Zakarpacie/Rumunia/Serbia marcinos11 Umawianie i propozycje wyjazdów 22 26.02.2019 10:21
Góry Apuseni, Rumunia, lipiec 2017 radekw Umawianie i propozycje wyjazdów 4 30.06.2017 14:04
Rumunia, góry Apuseni - fajny przewodnik Miszel Przygotowania do wyjazdów 5 15.07.2015 14:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.