Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 22.09.2022, 12:28   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 16 s
Domyślnie Komplet turystyczny - tekstylny do max 2500 cebulionów?

Cześć,

temat taki a nie inny. Raz na parę lat zmieniam ciuchy motocyklowe. Pierwsze (Modeka Silas i jakieś spodnie modeka) służyły 7 lat, obecne Modeka Extremadura - też 7.

Czuję że czas na zmianę...ale mam mętlik. Absolutny max to 2,5k cebulionów, chętniej 2 a najchętniej jeszcze mniej

Wymagania:
- 3 warstwy (jeżdżę plis minus 0-13 stopni wszystkie warstwy, 14-23 tylko membrana, powyżej 25 bez membrany i podpinki)
- dobra - bardzo dobra wentylacja jak w Extremadura,
- super jakby był dopinany kołnierz jak w Extremadura,
- wygodne i do jazdy w temp 3-30 stopni.

Ogólnie nastawiłem się na:
- Modeka Panamericana
- RST Adventure
- .....nie mam pomysłu.

Mierzyłem RST - ciężka ale wygodna, leży idealnie. Niestety model X ma 2 warstwy tzn membrana jest z podpinką i mi się to nie podoba. Bardzo sztywna i ciężka dość. Gdyby miała 3 warstwy jak poprzedni model to bym kupił wczoraj w sklepie. 2 warstwy to dokupowanie jakiejś membrany czy czegoś takiego...nie podoba mnie się to zbyt ale może ktoś mnie olśni co zyskuję (poza tym że wygoda i nic się nie przesuwa, fakt)

Rebelhorn Patrol - jakoś niezbyt wygodna i w chusteczkę ciężka. Ciasne rękawy!

Wiem że są różne inne marki, Rebelhorn Cubby, tania i ciekawa się zdaje. Może coś podpowiecie, motocykli miałem 20 w życiu ale ciuchy moto to dla mnie jeden zakup na prawie dekadę no i dotychczas z zadowoleniem Modeka. Kompletnie nie chce mi się doktoryzować z tematu a jak oglądam i czytam to głupieję. Chętnie bym pozostał przy marce a najchętniej przy tej Extremadura ale niestety, nie produkowana i nie znalazłem nigdzie leżaków magazynowych.

Temat nie jest pilny, zakupy planuję jesień/zima. Dla żony też coś - tylko nie RST ADV bo miała i było to ciężki i sztywne. Kompletnie jej nie podeszło, wcześniej jeździła w Modece.

Aha, nie pisać mi tu o Klim, Rukka, BMW itp. Nie ta cena, nie moje potrzeby.

Rzecz jasna, planuję nowe ciuchy, nie używki.

Pozdro
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ogrzewacz turystyczny GregoryS Szpej turystyczny - Produkty i Porady 2 07.12.2021 20:31
Szpej turystyczny do roweru Babel Szpej turystyczny - Produkty i Porady 39 31.03.2016 23:42
Kombinezon tekstylny Course Kubaandcom Ciuch Afrykańczyka 3 30.03.2015 12:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.