Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2022, 09:07   #11
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 17 godz 53 min 6 s
Domyślnie

Hej, tytuł wątku zmieniony, atrakcje w tytule dodamy jeśli się pojawią w wątku bo na razie pytałeś o noclegi z dala od nich

Jeśli chodzi o trasy moto po czeskiej stronie to od siebie dodam trójkąt Bělá pod Pradědem-Rapotin-Bruntál-Bělá pod Pradědem, wrzuć to na Google Maps i pokombinuj, wyjdzie fajne 100 km z agrafkami tu i ówdzie.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2022, 10:41   #12
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
No i najlepiej mieć gieesa bo tą autostradę sudecką pamiętam jako najbardziej dziurawą drogę po której zdarzyło mi się jechać
Na pewno najlepiej mieć GSa

Byłem tam Banditem1200 i żyję. Bandit został sprzedany z prostymi kołami

Drogi na dolnym śląsku są różne, standard powoli się poprawia ale większość napraw jest robiona, że tak powiem 'chałupniczo' i nie jest to kompleksowy remont drogi a jedynie dośc nieudolnie robione łaty więc pod zimach, które są tam dość długie, jest syf.

Kotlina i czeska strona jakimś enduro to jest tydzień jeżdżenia i będzie dobrze codziennie i niekoniecznie ciągle po czarnym.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2022, 11:52   #13
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 19 godz 22 min 12 s
Domyślnie

Dzięki wielkie - fafryka dziurów się nie boi koledzy na CT i dużej tenerze też się ogarną - wszyscy latamy solo.

Słuszna uwaga i wysoka czujność Warzyfko
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2022, 22:22   #14
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,703
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 17 godz 5 min 17 s
Domyślnie

Byłem na rowerach. trasa ze Złotego Stoku do Lądka Zdrój całkiem spoko. Z atrakcji to Jaskinia Niedźwiedzia (nie wiem nie byłem, zapisy online) kopalnia uranu, (mała sztolnia, która niczego nie udaje, a jest interesująca), no i coś z kompleksu Riese. Byłem w Olszówce, ale byc może Walim jest ciekawszy
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 16:01   #15
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 19 godz 22 min 12 s
Domyślnie

Na wstępie dzięki raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi.

Byliśmy w zeszłym roku dwa razy (raz w mega upał za drugim razem chłodno i jedna trzecia w lekkim deszczyku który jednak mocno nie przeszkadzał). Na wyjazdach były: duża tenerka, CT i moja fafryka. Jeździmy praktycznie wyłącznie po czarnym, czasem jakieś szuterki. Nie wozimy namiotów, śpimy w nieprzesadnie drogich pensjonatach. Praktycznie nie zwiedzamy, latamy po kilkanaście godzin dziennie. Jak sobie coś przypomnę, albo pojedziemy znowu będę dopisywał.

Noclegi:

- Apartamenty Pod Śnieżnikiem, Bolesławów.
Bardzo fajne czyste apartamenty z dwoma pokojami i kuchnią, do max 4 osób, które kosztowały coś ponad 200 zł za dobę, ale bez względu na liczbę gości. Śniadanie płatne dodatkowo dla chętnych. Wieczorem też można coś dobrze zjeść i się piwka napić. Smacznie, czysto i sympatycznie. Jedyny feler to ze względów ppoż motki muszą stać na głównym parkingu widocznym z ulicy ale pod kamerami i nic się nie stało.

- U Maryli, Stronie Śląskie.
Bardzo fajny nowy ośrodek. Przesympatyczna właścicielka, śniadanie rewelacja. Cena jakoś ponad 200 zł za dwie osoby ze śniadaniem. Dobry parking.

- Pensjonat Akacja, Kudowa-Zdrój.
Tutaj trafiliśmy przypadkiem, na ostatnia chwilę bo przez deszczyk jechaliśmy wolniej. Bardzo fajny stary ośrodek wypoczynkowy, fajny pokój. Śniadanie OK, ale samo pomieszczenie gdzie je serwują w piwnicy ciut klaustrofobiczne. Dobry parking, bardzo blisko do centrum.

Knajpy

- Apartamenty Pod Śnieżnikiem, Bolesławów. Dobra+.

- Nad Stawami, Kletno. Dobry pstrąg i pierogi.

- Czeska Zdrojowa, Kudowa-Zdrój. Super ale ja mam słabość do knedlikow byliśmy 2 razy.

- Restauracja Merkury, Kudowa-Zdrój. Bardzo dobra, nietania.

- Willa Orle Gniazdo, Szklary. Bardzo dobre.

Dojazd z/do Warszawy

- Pierwszy raz: S8, A1 przed Częstochową na Opole, Nysa i Lądek - nie polecam nuda.

- Drugi raz: S8, przy Piotrkowie przejazd nad A1 i boczne drogi przez Widawę, potem znowu na trochę na S8, zjazd z niej na Namysłów, omijając Wrocek od południa do Dzierżoniowa. A tam już cały czas miód Góry Sowie, droga 100 zakrętów itp...

Trasy
Wiele z nich polecone na początku tego wątku, w tym klasyki, ale dla uporządkowania wymieniam poniżej.

- Góry Sowie, zarówno środkiem jak i od Zachodu

- Droga 100 Zakrętów, nr 387

- Autostrada Sudecka, droga nr 389, miejscami mocno dziurawa. Jadąc na południe polecam na chwilę opuścić drogę 389 i pojechać prosto za Mostowicami do Poniatowa.

- Stara Morawa, Kletno, w lewo w Janowej Górze, Sienna, do drogi 33

- Droga do Sanktuarium Maria Śnieżna, https://goo.gl/maps/YHQVMLLLtzGJ2gHKA Jak ktoś ma ochotę na spacer warto pójść z parkingu pod samo sanktuarium dla ekstra widoku na Kotlinę. Stamtąd bocznymi drogami jak najbliżej lasu do tego miejsca https://goo.gl/maps/FD4nbD2zE9jQVB658 Dalej na południe przez Pisary do drogi 33 nad Boboszowem. Bardzo fajna traska, wąskie asfalty, mały ruch (jesienią), piękne widoki i zapachy lasu.

- Do Czech: Bolesławów, Nowa Morawa, Staré Město pod Sněžníkem. Piękności mnóstwo super fajnych zakrętów. Po naszej stronie miejscami trochę aut.

-No i wisienka na torcie, dzięki wielkie Warzyfko, czyli Červenohorské sedlo https://goo.gl/maps/AbMM1g5oHde4uCjcA bosze jak ta trasa jest zrobiona, asfalt gładki ja stół, zakręty-agrafki poszerzane, miejsca do wyprzedzania - matko moto-raj. To co tam wyprawiają ludzie na sportach - naprawdę mocno cisnąc bez kufrów w gorący dzień wyprzedzali nas jakbyśmy jechali 125kami - mega-fan w czystej postaci. Po 3 razy na każdym wyjeździe to robiliśmy w tym przy mżawce i mgle po jednej stronie gór tyle, że wolniej.

- Można to też połączyć z pętlą wymienioną przez Warzyfko: https://goo.gl/maps/u3GcWdn2o3MMRSr3A

Ostatnio edytowane przez WojtasA : 22.01.2023 o 17:07
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 18:14   #16
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 381
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 16 godz 5 min 39 s
Domyślnie

W opisanych przez Ciebie miejscach jestem każdego roku i zawsze gęba się cieszy
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 14:00   #17
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,363
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 28 min 58 s
Domyślnie

Ta droga 44 Červenohorské sedlo potwierdzam zajefajna, milicji tam pełno.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 18:42   #18
ArEZ


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: łódzkie na granicy ze śląskim
Posty: 184
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ArEZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 7 godz 50 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Ta droga 44 Červenohorské sedlo potwierdzam zajefajna, milicji tam pełno.
Czy to aby aktualne informacje? Bo ta milicja mnie zastanawia
ArEZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 19:45   #19
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 19 godz 22 min 12 s
Domyślnie

Ja tam nie widziałem żadnych mundurowych , ale może miałem szczęście. Za to, wierzcie lub nie, spotkaliśmy tam kombajn, chyba do kukurydzy, który na jednej osi miał gąsienice! I to we mgle na szczęście najpierw go zobaczyliśmy jadąc w przeciwnym kierunku i po nawrotce już bardzo czujnie go wypatrywaliśmy.

Korzystając z okazji, czy ktoś zna w okolicy Červenohorské sedla, jakiś fajne trasy po czeskiej stronie ? Jadąc widzieliśmy nadal jakieś góry ale nie było czasu na sprawdzanie.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2023, 20:56   #20
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 4 godz 55 min 0
Domyślnie

Potwierdzam, trzy październikowe popołudnia, zero milicji 😎

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kotlina Kłodzka madafakinges Umawianie i propozycje wyjazdów 2 09.08.2018 22:13
KOTLINA KŁODZKA 2011 coś ktoś na ten temat wie??? yuris76 Imprezy forum AT i zloty ogólne 40 27.02.2011 20:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.