Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.11.2021, 22:51   #11
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Spróbuj tego K&Na zastąpić oryginalnym filtrem. K&N przepuszcza więcej powietrza, co zubaża mieszankę. Przelotowy wydech też. Ale to też zależy często od roczników. Dawniej mniej brano do głowy emisję spalin, więc zakładano większe dysze i skład mieszanki były w miarę bogate, nowsze miały coraz mniejsze dysze i składy były bardziej ubogie. Jak zmieniłem wydech na przelot w RD 03 to nic w zasadzie się nie działo. jak zmieniłem wydech na przelot w Transalpie z 98 roku walił w wydech, czkał i ewidentnie stracił ciąg w dolnym zakresie obrotów. Wróciłem do seryjnego wydechu wszystko jak ręką odjął. W starszych Afrykach gaźniki często są nie do wyregulowania, z racji na ich zużycie, łapie gdzieś lewe powietrze prawdopodobnie na osiach przepustnic i żadne regulacje nic nie dadzą. W RD 04 miałem wydech Laser , i przy zamknięciu gazy waliła w wydech niemiłosiernie. Kompletny serwis gaźników , plus próby ustawienia nie dawały efektów. Gaźnik sam nie dostosuje się do zmienionych warunków, a tym jest zmiana filtra i wydechu. Wtrysk w pewnym stopniu tak. W Twoim motocyklu albo masz już zużyte gaźniki, albo gaźnik potrzebuje zmiany dysz. Ale nikt dokładnie Ci nie powie na jakie. ..bo zazwyczaj dobiera się to metodą prób i błędów. Najprościej powrócić do serii, zrobić kompletny serwis gaźników. Jeśli problem nie zniknie...olać i jeździć dalej. I tak nowych gaźnników do Afryki nie kupisz, bo używek nie ma , a nówki kosztują fortunę.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2021, 09:09   #12
sokers


Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: DSW
Posty: 7
Motocykl: RD07a
sokers jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 23 godz 45 min 19 s
Domyślnie

Miałem podobny problem. Na seryjnym wydechu strzelał ale nie za mocno. Zmieniłem na Huzara walił jak z armaty. Wymieniłem cały układ wydechowy na Arrowa, uszczelniłem posprawdzałem co się dało, dalej walił jak szalony. Dopiero pomógł kompletny serwis gaźników( dysze itp.) + regulacja składu mieszanki u lokalnego mechanika, no i w końcu Afra zaczęła pięknie pracować i przestało strzelać .
sokers jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
strzelanie , tłumik

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Strzelanie z tłumika przelotowego non-stop? irekafrica Uklad paliwowy i wydechowy 24 04.11.2018 08:28
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 20:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.