Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.04.2023, 05:31   #91
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Jeszcze jakaś dupa pęknie a ja nie lubię sprawiać nikomu bólu.
No tak , najpierw się chwalisz , potem mówisz że się nie chcesz chwalić , normalnie podnosisz ciśnienie i się wymigujesz
Spokojnie , pęknie tylko tym co też kupili nowe a okaże się że o mały ciutek gorsze. A ci co już wybrali zaczną od nowa szukać
Tym co cenią stare nic nie zrobisz , przetrwają bez pęknięć
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2023, 07:06   #92
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 993
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 11 godz 49 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
...

Tym co cenią stare nic nie zrobisz , przetrwają bez pęknięć
Chyba wiem kto ma stapler, jakby co

Ostatnio edytowane przez Bałtrok : 28.04.2023 o 09:37
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2023, 13:04   #93
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bałtrok Zobacz post
Chyba wiem kto ma stapler, jakby co
No - wycieczka w kampinos się otwiera
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2024, 11:28   #94
Wentylek


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 2
Motocykl: RD03
Wentylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 25 min 2 s
Question

Hej, mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł całkowicie bo szukam opinii. Zanim wykończą mnie korki, planuję zacząć śmigać na rowerze do pracy - ok. 5 km w jedną stronę. Wiem, że dystans jest to żaden, aczkolwiek większość mojej trasy leci pod górkę. Średnio mi się widzi wpadać do biura mokra jak szczur, a mycia i przebierania wolałabym uniknąć. Stąd pomysł, by kupić rower elektryczny. Mogłabym dopomóc sobie silnikiem w tych najtrudniejszych momentach, a resztę spokojnie popedałuję. Jedno mnie tylko martwi - cena tych rowerów. Nie ukrywam, że będzie to dla mnie spory wydatek. Czy opłaca się kupować nowy rower, czy lepiej używany? Czy mogę mieć zaufanie do używanego akumulatora? Nie znam się na tym i nie chciałabym mieć co chwilę problemu z zakupionym sprzętem. Czy ładowanie nie jest męczące? Jeśli chodzi o ciężar to nie ma wielkiego znaczenia, bo mam windę w bloku itd. Ja ważę 60 kg to chyba też ważne. Czytałam wątek, ale ceny rowerów też trochę się zmienily na przełomie lat, wiec może ktoś jest na bieżąco i coś mi podpowie Pozdrawiam.
Wentylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2024, 15:37   #95
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wentylek Zobacz post
Zanim wykończą mnie korki, planuję zacząć śmigać na rowerze do pracy - ok. 5 km w jedną stronę. Wiem, że dystans jest to żaden, aczkolwiek większość mojej trasy leci pod górkę. Średnio mi się widzi wpadać do biura mokra jak szczur, a mycia i przebierania wolałabym uniknąć. Stąd pomysł, by kupić rower elektryczny.
Cześć , nie wiem jaką masz kondycję, jednak zalecam prawdziwy tradycyjny rower. 5km to chwila jazdy, elektryk nie mam sensu, nawet nie zdążysz się dobrze rozgrzać
Przez ponad dwa lata dojeżdżałem rowerem każdego dnia do pracy na podobnym dystansie i nie przypominam sobie abym się spocił kiedykolwiek. Więcej wiary we własne siły
P.S zamiast elektryka , dopasuj sobie fajny oddychający strój przeciwdeszczowy i koniecznie rower z błotnikami
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2024, 17:37   #96
ArEZ


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: łódzkie na granicy ze śląskim
Posty: 186
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ArEZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 14 godz 50 min 0
Domyślnie

Też miałem to pisać - że 5 km to bez wspomagania do ogarnięcia. Nie wiem jak duże przewyższenie ale do tego są przerzutki. Rower z dużymi kołami, cienkimi oponami dobrze napompowanymi to prawie sam jedzie.
Jeśli chodzi o używane elektryki to ja bym wolał kupić taki, którym mało jeżdżono i bateria padła od nieładowania niż takiego sprawnego ale po którym widać że miał jakieś przygody i oszczędzany nie był.
ArEZ jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2024, 06:11   #97
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

Wentylek nie rób z siebie słabeusza, od 2 lat calutki rok jeżdżę rowerem , zwyczajnym na mięśnie,codziennie do roboty i gdzie tam mi się zachce.
5 km to jest żadna odległość , po to masz biegi żeby pod tą twoją górkę pedałowało się lekko i przyjemnie.
Jak byś napisał że do roboty masz 50 i nie chcesz się zmęczyć to bym jeszcze zrozumiał .
Kolega codziennie do pracy rowerem dojeżdżał 65km, na powrocie czasem gdzieś zboczył i wyskakiwało mu i do 150km dniówki i tak cały rok.
Jednym słowem daj sobie spokój z tą elektryfikacją, no ale jak musisz za wszelką cenę......
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przyczepa do roweru walther_white Wszystko dla Afrykańczyka 14 25.07.2018 14:04
Szpej turystyczny do roweru Babel Szpej turystyczny - Produkty i Porady 39 31.03.2016 23:42
Transport roweru Andrez Inne tematy 8 31.08.2014 14:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.